Federico Film

Federico Film
ul. Chełmska 21 bud. 3 pok. 205
00-724 Warszawa
tel. (22) 292 49 93, fax: (22) 292 53 50
tel. kom. +48 602 133 993
e-mail: office@federicofilm.com lub biuro@federicofilm.com
http://www.federicofilm.com

Federico Film – firma producencka założona przez Martę Plucińską w 1997 roku. Plucińska już podczas studiów na podyplomowej produkcji filmowej w łódzkiej Filmówce realizowała etuidy jako kierownik produkcji i własne autorskie filmy krótkometrażowe. Wśród nich była “Pańcia” w reżyserii Iwony Siekierzyńskiej pracującej pod opieką Krzysztofa Kieślowskiego – film otrzymał nominację do Oscara w kategorii etuidy studenckiej.

W dorobku Federico Film i Marty Plucińskiej jest współpraca przy produkcji filmów fabularnych, dokumentalnych i teledysków. Wśród kinowych fabuł są np. “Szabla od komendanta” (reż. Jan Jakub Kolski), “Kochaj i rób co chcesz” (reż. Robert Gliński), “Wojaczek” (w reż. Lecha Majewskiego), “Kinema” (reż. Stanisław Różewicz) czy “Sukces” (reż. Marek Bukowski).

Plucińska była kierownikiem produkcji głośnego dokumentu “Bezprizorni” w reż. Natalii Korynckiej i w pierwszym okresie produkcji przy filmie fabularnym “Cześć Tereska” Roberta Glińskiego. W katalogu prac Federico Film jest też kierownictwo produkcji teledysków realizowanych przez Jarosława Szodę, Bolesława Pawicę i Marka Lamprechta (najgłośniejsze produkcje tego typu to: “Prawy do lewego” Kayah i “Tyle słońca w całym mieście” Natalii Kukulskiej).

Federico Film wraz z Telewizją Polską wyprodukowało pełnometrażową fabułę “Przebacz” w reżyserii Marka Stacharskiego, która zdobyła m.in. Wrocławską Nagrodę Filmową w konkursie “Nowe Kino Polskie” podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Era Nowe Horyzonty (2006), nagrodę Prezydenta Gdyni za debiut aktorski (dla Marty Malikowskiej) na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2006) czy nagrodę na krakowskim festiwalu Slamdance on The Road. W 2008 roku studio w pełni samodzielnie wyprodukowało film fabularny “Droga do raju” w reżyserii Gerwazego Reguły.

Wojaczek

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!