Film Media

Film Media S.A.
ul. Marszałkowska 10/16 lok. 25
00-590 Warszawa
tel. (22) 625 00 05
fax: (22) 833 44 96
e-mail: biuro@filmmedia.com.pl
http://www.filmmedia.com.pl

Film Media – firma powstała w 1996 roku pod nazwą S-Model, później zmieniła nazwę Trading S-Market a następnie na Bus Media, przy czym zarówno S-Model jak i Trading S-Market nie działały w branży audiowizualnej – Trading S-Market była jednak udziałowcem Neptun Visa Corporation (potem NVC Felix Film) i brała udział w produkcji filmowej. W roku 1998, przy współudziale NVC Felix Film, został zrealizowany na terenie Polski i Kanady film “Biały kruk” w reż. Andrew Stevensa.

Bus Media S.A. (powstała w 1998 roku) zajmowała się m.in. działalnością reklamową, obrotem licencjami filmowymi i dystrybucją filmową. W 2001 roku firma zawarła pierwsze umowy licencyjne na sprzedaż filmów z TVP S.A., dystrybutorem płyt DVD i kaset VHS firmą JAWI, a także wydawcą prasy komputerowej i filmowej – IDG Poland.

W 2002 roku Bus Media zmieniła nazwę na Film Media S.A. Film Media zajął się dystrybucją filmów na płytach DVD na szeroką skalę, a poprzez NVC Felix Film była producentem wykonawczym filmu “Cudzoziemiec” w reż. Michaela Oblowitza z udziałem Stevena Seagala.

Od stycznia 2003 roku Film Media S.A. nie jest już właścicielem NVC Felix Film, dlatego też na potrzeby kolejnych produkcji zagranicznych, została stworzona spółka Poland – UK Film, która we wrześniu 2003 została koproducentem kolejnego filmu ze Stevenem Seagalem “Poza zasięgiem” w reżyserii Po-Chih Leonga. Film był pierwszą polsko-brytyjską koprodukcją opartą w całości na Europejskiej Konwencji d/s Koprodukcji Filmowych (the European Convention on Cinematographic Co-productions).

Film Media S.A. był producentem wykonawczym serialu telewizyjnego pt. “Dziki” w reżyserii Grzegorza Warchoła i jego kontynuacji “Dziki – Pojedynek” w reżyserii Krzysztofa Langa. Kolejną produkcją był pełnometrażowy film “Ja wam pokażę!” Denisa Delica na podstawie bestsellerowej powieści Katarzyny Grocholi (2006, w ciągu trzech tygodni wyświetlania jego widownia przekroczyła 1 000 000 widzów). Dwa lata później firma zekranizacjowała bestsellerową powieść Doroty Masłowskiej “Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną” („Wojna polsko-ruska” w reż. Jana Jakuba Kolskiego).

Film Media S.A. zajmuje się także sprzedażą na terytorium Polski filmów DVD dodawanych do prasy. Do tej pory w tej formie ukazały się m.in. “Trainspotting”, “The Pillow Book”, “Całkowite zaćmienie”, “Życie Carlita”, “Niedźwiadek”, “Austin Powers” czy “Proces” .

Prezesem Zarządu jest Jacek Samojłowicz.

Ja wam pokażę

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!