Magic Production

Magic Production - Magdalena Nowacka
ul. Bluszcza 7a/16, 43-190 Mikołów
tel. (22) 845 42 44, fax: (22) 845 42 44
tel. kom. +48 505 119 896
e-mail: biuro@magic-production.com
http://www.magic-production.com

Magic Production – mała niezależna firma producencka, założona w 2007 roku. Studio prowadzone jest przez Magdalenę Nowacką.

Magdalena Nowacka to absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w zakresie politologii (dziennikarstwa i komunikacji społecznej) oraz kulturoznawstwa (filmoznawstwa i nowych mediów). Zajmuje się produkcją filmowo-telewizyjną. Jej publikacje ukazują się m.in. w piśmie o kulturze pt. „Opcje”. Współpracowała m.in. z Teatrem Śląskim (2006 – jako asystentka dyrektora artystycznego), Telewizją Polską, Instytucją Filmową „Silesia Film”. Zajmowała się post-produkcją filmowo-telewizyjną jako asystentka dyrektora studia Original Image w Londynie (2005).

Jako freelancer współpracuje m.in. z Python Studioss Ltd. czy Studio Design w Polsce, a także z firmą Arto Halonena Art Films Production AFP z Finlandii. W 2008 roku realizowała – jako kierownik produkcji – program dla TVP Polonia pt. „Bzik kulturalny”, sygnowany przez STF Projektor, a w 2007 roku wraz z Grupą Filmową Rekontrplan przygotowywała – także jako kierownik produkcji – program „Para w kuchni” dla Canal+, filmy dokumentalne oraz zajmowała się opracowywaniem projektów do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Obecnie jest koordynatorem projektów filmowo-telewizyjnych w firmie Farat Film w Warszawie.

Jest m.in. współpracownikiem Adama Sikory i Ingmara Villqista (kieruje ich autorskimi projektami). W 2006 pracowała przy filmie dokumentalnym Sikory „Sówka Erwin” dla TVP 1 (współpraca reżyserska) i filmie fabularnym „Gigant” (kierownik produkcji/współpraca reżyserska). Obecnie przygotowują razem film fabularny „Ewa”.

Jej wcześniejszy związek (2002 – 2005) z Telewizją Polską zaowocował m.in. współpracą przy produkcji teatru telewizji „Prezent” (reż. Łukasz Wylężałek), filmie dokumentalnym „Boże Ciało” dla TVP 2 (współpraca realizacyjna) w reż. Adama Sikory, który w 2006 roku otrzymał nagrodę za reżyserię na Guangzhou International Documentary Film Festiwal (Chiny), Srebrnego Lajkonika na 46. Krakowskim Festiwalu Filmowym, a w 2005 roku na Ogólnopolskim Niezależnym Przeglądzie Form Dokumentalnych „Nurt” w Kielcach – Nagrodę Prezesa Zarządu TVP S.A. za „wstrząsający obraz humanitarnej katastrofy małego śląskiego miasteczka, stający się metaforą degradacji człowieka bez pracy i środków do życia”.

Magdalena Nowacka jest także członkiem założycielem Stowarzyszenia „Kulturalnego” Kontur, które m.in. od 2002 roku prowadzi Galerię Sztuki „Szara” w Cieszynie oraz managerem formacji muzycznej Morf, co zaowocowało takimi projektami jak m.in. projekt multimedialny „Morfologia Szarości” czy płyta „Formalina”. Współpracuje także ze studentami, głównie z Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach (m.in. projekty kierowane na Konkurs Filmów Reklamowych “Kodaka” czy realizacja etiud studenckich).

Filmografia:

  • 2010 – “Ewa” – film fabularny – reż. Adam Sikora & Ingmar Villqist – producent,
  • 2010 – “Wydalony” – film fabularny – reż. Adam Sikora – producent wykonawczy,
  • 2006 – “Gigant” – film fabularny – reż. Adam Sikora – współpraca reżyserska, kierownictwo produkcji,
  • 2005 – “Boże Ciało” – film dokumentalny – reż. Adam Sikora – współpraca realizatorska
  • 2004 – “Prezent” – Teatr TV – reż. Łukasz Wylężałek – sekretariat planu;

Etiudy:

  • 2009 – “Blisko”, reż. Joanna Kaczmarek, op. Jacek Drygała – kierownictwo produkcji;
  • 2008 – “Supremax”, reż. Wojciech Stupnicki, op. Jacek Kędzierski – kierownictwo produkcji;
  • 2008 – Konkurs Kodaka: „After Eight” realizacja Jacek Kędzierski – kierownictwo produkcji;

Teledyski:

  • 2010 – „Barbakan” zespołu Vavamuffin
  • 2009 – „Statek tonie” zespołu Oranżada

EwaWydalony, fot. Jacek Drygała

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!