Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Aktualności Nabór na jednodniowe warsztaty "Od zera do serwera" w ramach projektu KIPA2B

Aktualności

Nabór na jednodniowe warsztaty "Od zera do serwera" w ramach projektu KIPA2B

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych ogłasza nabór na jednodniowe warsztaty „Od zera do serwera”, które odbędą się 26 września br. w godz. 9:30-17:30 w Golden Floor Plaza przy al. Jerozolimskich 123A (15 piętro, sala 8) w Warszawie. To trzecie wydarzenie organizowane przez Izbę w ramach nowatorskiego projektu KIPA2B, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Rozwój sektorów kreatywnych 2017”. 

Celem inicjatywy jest profesjonalizacja kadr sektora audiowizualnego w otoczeniu biznesowym, jak również podnoszenie świadomości świata biznesu nt. potencjału sektora audiowizualnego oraz współczesnych zjawisk z nim związanym. Projekt skierowany jest w szczególności do mikro i małych przedsiębiorców związanych z szeroko rozumianą branżą kreatywną oraz wszystkich zainteresowanych możliwościami zdalnej pracy i przydatnymi rozwiązaniami IT w firmie.

Pierwsza część warsztatu “Od zera do serwera” poświęcona będzie prezentacji i praktycznej demonstracji wybranych narzędzi online, służących zwiększeniu efektywności pracy, zarządzaniu projektem, organizacji pracy zdalnej, komunikacji oraz niektórym rozwiązaniom w zakresie magazynowania danych. Ich celem jest zwłaszcza przegląd łatwo dostępnych, gotowych i bezpłatnych narzędzi, niewymagających od przedsiębiorcy nakładów na budowę własnej infrastruktury IT, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku mikrofirm. 

Ponadto, podczas praktycznej części szkolenia przedstawione zostaną przykładowe narzędzia do pracy zdalnej. Uczestnicy będą mięli możliwość ich przećwiczenia wraz z prowadzącym. Są to rozwiązania działające poprzez przeglądarki internetowe (darmowe linki poniżej) – organizatorzy rekomendują utworzenie w nich profilu użytkownika oraz przyniesienie laptopów na szkolenie.

https://trello.com/ 

https://toggl.com/ 

https://slack.com/ 

https://www.google.com/drive/

https://www.dropbox.com/ 

 

Komputery i nowoczesne technologie są dziś nieodłączną częścią życia i pracy każdego z nas. Przedsiębiorca musi wybrać drogę którą chce podążać w świecie technologii. Podczas drugiej części szkolenia przedstawione zostaną różne podejścia do tematu serwera w firmie. W szczególności omówione zostaną kwestie usług IT i kosztów sprzętu. Całość wystąpienia zostanie podsumowana o plusy i minusy zaprezentowanych z rozwiązań.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (do pobrania TUTAJ)  i wysłać go na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w temacie maila wpisując: “Warsztaty KIPA2B”. Nabór trwa do czwartku 21 września br. W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy z koordynatorami projektu KIPA2B – Aleksandrą Kapłon ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )  i Maciejem Dopierałą ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefoniczny – (22) 840 59 01. 

 

Zarys programowy:

09:30-10:00 Rejestracja i kawa powitalna

10:00-11:00 Możliwość pracy online | Marcin Maziarzewski

•Z małej chmury duży deszcz - cloud computing bez inwestycji IT

•Zdalna praca popłaca - kiedy i dlaczego warto używać gotowych rozwiązań do pracy w chmurze

•Przegląd wybranych DARMOWYCH, GOTOWYCH i PROSTYCH w użyciu narzędzi online pomagających w organizacji pracy i zwiększeniu jej efektywności

 

11:00-11:15 przerwa kawowa

 

11:15-12:45 Narzędzia do zdalnej pracy – ćwiczenia (Googler Docs, Trello, Toggl, Slack) | Marcin Maziarzewski

• Magazynowanie danych bez własnej sieci IT - przegląd możliwości

• Narzędzia do zarządzania projektem – Trello

• Narzędzia do efektywnej pracy z dokumentami - Google Docs

• Narzędzia do zarządzania pracą zdalną - Toggl

• Narzędzia wspomagające komunikację w zespole – Slack

 

12:45-13:45 lunch

 

13:45-15:45 Oswoić technologię, czyli chmura obliczeniowa i Surface w służbie twórców kreatywnych I Olga Budziszewska, Jakub Aleksander Rżany

My się chmury nie boimy - czyli jak się zabezpieczyć przed zagrożeniami gospodarki cyfrowej:

•słowo o cyfrowej transformacji i dlaczego przemysł 4.0 to szansa na rozwój biznesu producentów audiowizualnych,

•4 zasady bezpieczeństwa w chmurze – o czym KAŻDY użytkownik Internetu powinien wiedzieć,

•cybernetyczna fortyfikacja XXI wieku – czyli jak Microsoft zabezpiecza Twoje dane.

Przepis na efektywną pracę twórczą (z naciskiem na efektywną, twórczą już macie):

•O365: moje biuro tam, gdzie ja,

•od Outlooka do Swaya: najciekawsze funkcjonalności, przydatne tips&trics,

•ile to kosztuje?? A czy można za darmo? 

Szwedzki stół, czyli rodzina produktów Surface (każdy znajdzie coś dla siebie):

•wszechstronność,

•wydajność,

•piękno,

•… i to nie jest reklama!

 

15:45-16:00 przerwa

 

16:00-17:30 IT dla małych i mikro przedsiębiorstw | Krzysztof Jóźwiak

•Dam radę – plusy i minusy rozwiązywania problemów IT samemu.

•Wspólne miejsce dla plików w firmie – lokalny dysk sieciowy i wspólna drukarka.

•Mały, ale już serwer – lokalny zasób dostępny z każdego miejsca i urządzenia.

•Pierwszy serwer – jakie możliwości oferuje serwer w małej formie.

 

 

Sylwetki ekspertów:

Marcin Maziarzewski - reżyser filmowy, reżyser animacji, scenarzysta i projektant gier. Od wielu lat w branży reklamowej, jako scenarzysta i reżyser spotów telewizyjnych i internetowych. Współtwórca, wraz z Krajową Izbą Producentów Audiowizualnych, konferencji "Game Story" poświęconej relacjom między filmem i grami komputerowymi. Zainteresowany interaktywną narracją, a także wszystkim, co łączy film z nowymi technologiami.

 

 

 

 

Olga Budziszewska - absolwentka kryminologii Uniwersytetu Warszawskiego, od 12 lat związana z cyberbezpieczeństwem i zarządzaniem bezpieczeństwem informacji. Od 4 lat pracuje w Microsoft wspierając wdrożenia projektów w chmurze obliczeniowej Microsoft Azure. Jako Cybersecurity Assurance Manager pomaga jednostkom samorządu terytorialnego oraz organizacjom edukacyjnym w bezpiecznej transformacji cyfrowej. Wcześniej związana z branżą badań rynku – realizowała projekty badawcze dla administracji, edukacji, ochrony zdrowia, biznesu i organizacji pozarządowych. Zwolenniczka nowych technologii w biznesie i edukacji oraz orędowniczka budowania kultury cyfrowobezpiecznej w firmach i organizacjach.   

 

 

Jakub Aleksander Rżany - Sales Excellence Manager & Technical Support w Microsoft. Community manager w projekcie Microsoft First League zrzeszającym fanów nowych technologii w ramach, którego popularyzowane są nowoczesne urządzenia i innowacyjne rozwiązania. Od 3 lat w Microsoft. Pierwsze kroki stawiał w firmie Nokia. Absolwent dwóch technicznych kierunków Politechniki Warszawskiej – Mechanika i Budowa Maszyn z Mechatroniką oraz Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Pasjonat nowych technologii i innowacji w dziedzinie komunikacji. Reprezentant polski w Futbolu Amerykańskim.

 

 

 

Krzysztof Jóźwiakpracuje jako Microsoft Technology Consultant w firmie Copmarex. Zajmuje się technologiami Microsoft dotyczącymi lokalnej serwerowni i chmury obliczeniowej. Posiada certyfikację MCP, MCTS, MCSA, MCSE i MCT. Swoją wiedzą dzieli się aktywnie jako szkoleniowiec i prezenter na wielu konferencjach. Prywatnie kinoman. 

 

 

 

 

 

 

   

  PROJEKT DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!