Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Ballada (Stalowa Wola)

Pierwszy seans w stalowolskim kinie Ballada miał miejsce 20 kwietnia 1958 roku. Nowoczesny, wyposażony w panoramiczny ekran obiekt zainaugurował działalność pokazem „Paryżanki” z Brigitte Bardot. Współczesna Ballada, po procesie cyfryzacji kina, wyposażona jest w ekran perełkowy 500, system dźwiękowy DOLBY DIGITAL, projektor CHRISTIE (2K, 3D) oraz sprzęt analogowy do prezentacji filmów 35 mm. Kino dysponuje salą z 405 miejscami (dla projekcji 3D udostępnianych jest ich 300). Najmłodszym kinomanom komfort odbioru filmów zapewniają nakładki na fotele (45 sztuk) oraz okulary 3D (50 sztuk) w rozmiarze dziecięcym.

Czytaj więcej...

Baszta (Środa Wielkopolska)

Kino Baszta mieści się przy Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej. Budynek kina został przeznaczony do remontu w 2007 roku, podczas którego wymieniono stary sprzęt projekcyjny (1972, ZSRR), fotele i nagłośnienie. Sala kinowa uległa całkowitej przemianie, obecnie Baszta dysponuje 136 miejscami, posiada nagłośnienie Dolby Surround i została scyfryzowane.

Czytaj więcej...

Bałtyk (Racibórz)

Kino Bałtyk ma prawie 80-letnią historię. Do 1945 roku działało jako Gloria Palast, jako jedno z trzech kin w Raciborzu. Po II wojnie światowej przyjęło nazwę kino Bałtyk. Na początku lat 60. XX wieku budynek przeszedł generalny remont (zlikwidowano widownię na balkonie, dobudowano nowe pomieszczenie mieszczące w sobie kabinę projekcyjną, zainstalowano panoramiczny ekran wraz z kurtynami i zamontowano 451 foteli).

Czytaj więcej...

BCKino (Bytom)

BCKino (Becek) działa w Bytomskim Centrum Kultury w Bytomiu. Prezentuje przede wszystkim repertuar polski i europejski oraz organizuje imprezy tematyczne. Odbywa się tu m.in. Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych Short Waves organizowany wraz z poznańską Fundacją Edukacji Kulturalnej Ad Arte. Wśród imprez cyklicznych znajdziemy: Klub Filmowy, Bajkowe BCKino - poranki filmowe dla dzieci oraz Młodzieżową Akademię Filmową - program spotkań edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (każda projekcja jest poprzedzona prelekcją prowadzoną przez specjalistę).

Czytaj więcej...

Beskid (Andrychów)

Kino Beskid w Andrychowie wyświetla filmy polskie, europejskie i wybrane filmy amerykańskie. Od 2009 roku przy kinie działa - pod patronatem Jana Peszka - Dyksusyjny Klub Filmowy Ftorek. Pokazy DKF odbywają się w piątki.

Czytaj więcej...

Centrum (Białogard)

Kino Centrum w Białogardzie jest częścią miejskiego Centrum Kultury i Spotkań Europejskich, mieszczącego się w wyremontowanym i rozbudowanym budynku dawnego Białogardzkiego Ośrodka Kultury. Jego siedziba wybudowana została na początku XX wieku przez ówczesnych niemieckich gospodarzy wybrzeża zachodnio-pomorskiego. Budynek pełnił funkcje kulturalne, w tym m.in. sali widowiskowej, sali baletowej i kina. Również po 1945 roku przypadła mu rola centrum kulturalnego, początkowo Powiatowego Domu Kultury, a później Białogardzkiego Ośrodka Kultury.

Czytaj więcej...

Centrum (Konin)

Kino Centrum działa przy Konińskim Domu Kultury w Koninie. Ośrodek mieści się w budynku wybudowanym w 1963 roku, a KDK w wyniku przekształcenia się Domu Kultury Zagłębia Konińskiego w Wojewódzki Dom Kultury (1975 r.), a później w Koniński Dom Kultury (1988 r.). Obecnie Koniński Dom Kultury jest placówką miejską. Kino wyświetla niewielką liczbę filmów miesięcznie, jego sala spełnia także rolę widowiskową.

Czytaj więcej...

Eva (Międzyzdroje)

Kino Eva działa na I piętrze budynku przy ul. Bohaterów Warszawy 19, w którym mieści się Gabinet Figur Woskowych w Miedzyzdrojach. To kameralne, jednosalowe ale nowoczesne kino otwarto w 2009 roku. Eva ma świetną lokalizację - znajduje się w samym centrum nadmorskiej promenady, vis-a-vis molo.

Czytaj więcej...

Forum (Białystok)

Kino Forum działa przy Białostockim Ośrodku Kultury w Białymstoku. Tutejszy Miejski Dom Kultury powstał w 1975 roku, a swoim zasięgiem obejmował kilka placówek, m.in. Kino-Teatr Związkowiec, kawiarnie Fama i Promenada, Klub Krąg oraz obiekty plenerowe (Scenę w Zwierzyńcu i Amfiteatr). Na początku lat 90. XX wieku MDK został restrukturyzowany, a w 1994 roku zmienił nazwę na Białostocki Ośrodek Kultury.

Czytaj więcej...

Forum (Bolesławiec)

Kinoteatr Forum w Bolesławcu powstało w 1992 roku. Prowadzone jest przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury - Międzynarodowe Centrum Ceramiki.Od 2008 roku, po gruntownym remoncie budynku, kino zostało unowocześnione i wyposażone w profesjonalny sprzęt filmowy. Od 2010 roku możliwym jest w nim wyświetlanie filmów w technologii cyfrowej i 3D. Obiekt przystosowany jest do przyjęcia osób poruszających się na wózkach inwalidzkich (posiada windę, która z holu prowadzi prosto na widownię).

Czytaj więcej...

Galaktyka (Mielec)

Kino Galaktyka to kino samorządowe Centrum Kultury w Mielcu. W jego repertuarze są przede wszystkim filmy polskie i europejskie. Galaktyka posiada dwie sale (widowiskowa na 401 miejsc i mała) oraz organizuje pokazy plenerowe (Kino letnie przy Muzeum Regionalnym - Pałacu Oborskich w Mielcu, ul. Legionów 73). Przy kinie działa Dyskusyjny Klub Filmowy Metalowiec, który ma formę prawną stowarzyszenia.

Czytaj więcej...

Halszka (Szamotuły)

Kino Halszka powstało w miejscu, gdzie id 1906 roku istniał Hotel Franz i spichlerz zbożowy (tu powstała sala widowiskowa, która w okresie II wojny światowej przebudowana została na salę kinową). Historia szamotulskiej placówki sięga lat 20. XX wieku. Halszka była jednym z pierwszych kin z ekranem panoramicznym w Wielkopolsce. Od lat 90.XX wieku kino przeszło w ręce władz samorządowych, obecnie prowadzi je Szamotulski Ośrodek Kultury.

Czytaj więcej...

Ikar (Jarosław)

Działające przy Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu kino Ikar dysponuje salą kinową na 280 miejsc. Obiekt wyposażony jest w nowoczesny system nagłaśniający, a filmy wyświetlane są na ekranie perełkowym.

Czytaj więcej...

Jubilat (Głogów)

Kino Jubilat działające w Głogowie prezentuje przede wszystkim wybrane filmy europejskie i polskie. Budynek kina wybudowany został ze środków Huty Miedzi "Głogów" w kwietniu 1975 roku. Pierwszym seansem była składanka filmów: "Zwycięstwo", "Ostatnie dni" i "Kierunek Berlin". Obecnie głogowskie kino należy do sieci Instytucji Kultury "Odra-Film".

Czytaj więcej...

Jutrzenka (Janów Lubelski)

Kino Jutrzenka działa w Janowskim Ośrodku Kultury w Janowie Lubelskim. Jutrzenka prezentuje ambitne filmy polskie, europejskie i wybrane filmy komercyjne. JOK jest m.in. współorganizatorem Festiwalu Artystów Filmu i Telewizji FART.

Czytaj więcej...

Kameralne - Starówka (Sandomierz)

Kino Kameralne (Kino Starówka) to małe kino samorządowe działające przy Sandomierskim Centrum Kultury. Oprócz filmów komercyjnych wyświetlane są w nim filmy europejskie i polskie, a cały program projekcji nastawiony jest na edukację młodzieży. Wyświetlane są tu m.in. adaptacje lektur szkolnych, specjalne pokazy dla nauczycieli, cykle tematyczne.

Czytaj więcej...

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!