Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Dystrybucja filmu Kino Sieć Polskich Kin Cyfrowych

:: Sieć Polskich Kin Cyfrowych - o projekcie

Sieć Polskich Kin CyfrowychSieć Polskich Kin Cyfrowych – kina należące do tej sieci to uczestnicy programu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, realizowanego we współpracy z Filmoteką Narodową. Dzięki pomocy finansowej tych instytucji wybrane kina są cyfryzowane, a dzięki nowoczesnemu sprzętowi projekcyjnemu i nagłośnieniowemu mogą prezentować filmy w pełnej jakości. Zamontowane systemy umożliwiają im prezentację kopii cyfrowych 2D i 3D z przestrzennym dźwiękiem (minimum rozdzielczości to 2K w standardzie DCI). W Sieci Polskich Kin Cyfrowych można obejrzeć zarówno nowe, jak i odnowione filmy.

Czytaj więcej...

Amok (Gliwice)

Kino Amok - GliwiceKino Amok w Gliwicach otwarte zostało w 1993 roku, posiada dwa pełnowymiarowe ekrany i 390 miejsc. Dysponuje sprzetem umożliwiającym projekcję filmów cyfrowych w technologii 2D i 3D oraz filmów 35 mm. Amok dysponuje systemem dźwiękowym Dolby Surround. W kinie działa projekt Młodzieżowa Akademia Filmowa, przyjmujący formułę cyklu edukacyjnych projekci filmowych połączonych z wykładami prowadzonymi przez filmoznawców i filologów Uniwersytetu Śląskiego oraz gości specjalnych (reżyserzy, producenci).

Czytaj więcej...

Bajka (Lublin)

kino Bajka - LublinKino Bajka w Lublinie powstało jako filia Fundacji Sztuki Filmowej w Warszawie, a rozpoczęło swoją działalność 5 października 1991 roku w centrum Lublina, w budynku Domu Nauczyciela. Jako pierwszy film został tu wyświetlony „Tańczący z Wilkami”. Od 1 stycznia 1995 roku kino prowadzone jest przez Gemini Film. W latach 1999/2000 kino przeszło gruntowny remont: odnowiono salę widowiskową, hol, kasy biletowe, szatnię oraz wejście do budynku.

Czytaj więcej...

Baszta (Środa Wielkopolska)

Kino Baszta - Środa WielkopolskaKino Baszta mieści się przy Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej. Budynek kina został przeznaczony do remontu w 2007 roku, podczas którego wymieniono stary sprzęt projekcyjny (1972, ZSRR), fotele i nagłośnienie. Sala kinowa uległa całkowitej przemianie, obecnie Baszta dysponuje 136 miejscami, posiada nagłośnienie Dolby Surround, a kino zostało scyfryzowane.

Czytaj więcej...

Centrum (Kalisz)

Kino Centrum - KaliszKino Centrum działa w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu - Instytucji Kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Mieści się w budynku CKiS powstałym w 1825 roku jako sala musztry i kaplica dla Korpusu Kadetów. Sam ośrodek otwarto tutaj w latach 60. jako Kaliski Dom Kultury, a jego największy rozwój datowany jest na rok 1975, gdy został placówką wojewódzką.

Czytaj więcej...

Centrum (Konin)

Kino Centrum - KoninKino Centrum działa przy Konińskim Domu Kultury w Koninie. Ośrodek mieści się w budynku wybudowanym w 1963 roku, a KDK w wyniku przekształcenia się Domu Kultury Zagłębia Konińskiego w Wojewódzki Dom Kultury (1975 r.), a później w Koniński Dom Kultury (1988 r.). Obecnie Koniński Dom Kultury jest placówką miejską. Kino wyświetla niewielką liczbę filmów miesięcznie, jego sala spełnia także rolę widowiskową.

Czytaj więcej...

Charlie (Łódź)

Kino Charlie - ŁódźKino Charlie w Łodzi powstało w 1994 roku (w miejscu dawnej siedziby Łódzkiego Ośrodka Kształcenia Ideologicznego) jako autorski projekt animatorów ruchu DKF. Jest pionierem na rynku polskim w zakresie rezerwacji on-line, serwisów internetowych dla wydarzeń filmowych i prowadzenia badań widowni. Kino jest scyfryzowane. Przy kinie działa stowarzyszenie Łódź Filmowa, które skupia filmowców, artystów, pracowników naukowych oraz dziennikarzy.

Czytaj więcej...

Cinema N 3D (Nysa)

Kino Cinema N 3D - NysaKino Cinema N 3D (dawniej kino Pokój) działa pod tą nazwą od 30 września 2011 r. Prowadzone jest w budynku kina Pokój, które funkcjonowało nieprzerwanie przez niemal 50 lat, od lat 60. XX wieku w Nysie. Kino przeszło generalny remont i zostało scyfryzowane w 2011 r. Wymieniono centralne ogrzewanie oraz zamontowano nową stolarkę drzwiową i okienną.

Czytaj więcej...

Echo (Jarocin)

Kino Echo - JarocinKino Echo im. Piotra Łazarkiewicza kontynuuje tradycję jarocińskiego kina założonego 25 grudnia 1929 roku na ulicy Gołębiej. Wówczas jego właściciel Eugeniusz Basiński otworzył kinoteatr Victoria. Pierwszym filmem wyświetalnym podczas inauguracji placówki był "Pokój nad Europą" (kopia nie istnieje). W kolejnych dekadach obiekt wielokrotnie zmieniał właścicieli i nazwy (m.in. na Kristal), obecna - Echo - pochodzi z okresu powojennego.

Czytaj więcej...

Jantar (Ostrołęka)

Kino Jantar - OstrołękaKino Jantar w Ostrołęce kontynuuje tradycję kina założonego w 1930 roku przez Eugeniusza Lendo w budynku przy ulicy Przechodniej. Ówczesna sala kinowo-teatralna miała 266 miejsca, a pierwsze projekcje opierały się na czarno-białych filmach niemych. Pierwszym kolorowym filmem wyświetlonym w Ostrołęce był "Ogród Allaha".

Czytaj więcej...

Kino KDK (Kutno)

Kino KDK - KutnoKino KDK działa w Kutnowskim Domu Kultury, który istnieje od 30 kwietnia 1972 roku. W listopadzie 2011 r. wznowiło swoją działalność po 1,5-rocznej przerwie, podczas której ośrodek został wyremontowany a jego kino scyfryzowane. Obecnie kino KDK dysponuje projektorem cyfrowym z układem do projekcji 3D. Pierwszy etap cyfryzacji kina odbył się w 2001 roku poprzez zastosowanie systemu dźwięku Dolby Digital. Po modernizacji kino KDK przeszło na ultranowoczesny system Dolby Digital Surround Ex.

Czytaj więcej...

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!