Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Dystrybucja filmu Telewizja Problematyka dystrybucji telewizyjnej

Problematyka dystrybucji telewizyjnej

Cyfryzacja telewizji - telewizja DVB-T (naziemna telewizja cyfrowa)

Cyfryzacja telewizji naziemnej to przedsięwzięcie, w którym uczestniczy większość krajów Unii Europejskiej (w Polsce ostateczne przejście z nadawania sygnału analogowego na sygnał cyfrowy ma się zakończyć 31 lipca 2013 roku). Jak działa naziemna telewizja cyfrowa (telewizja DVB-T, czyli Digital Video Broadcasting - Terrestrial)?  

Czytaj więcej: Cyfryzacja telewizji - telewizja DVB-T (naziemna telewizja cyfrowa)

Cyfryzacja telewizji - telewizja HDTV (telewizja wysokiej rozdzielczości)

Technologia HDTV oferująca sygnał telewizyjny w wysokiej rozdzielczości gwarantuje obraz i dźwięk podobny do tego, jaki możemy oglądać w kinie cyfrowym. Dzięki niej dźwięk staje się przestrzenny a ostrość obrazu i jego rozdzielczość osiąga wartości pięciokrotnie wyższe w stosunku do jakości sygnału tradycyjnej telewizji (SDTV). Jak działa telewizja wysokiej rozdzielczości (HDTV, czyli High Definition Television)?

Czytaj więcej: Cyfryzacja telewizji - telewizja HDTV (telewizja wysokiej rozdzielczości)

Cyfryzacja telewizji - telewizja HbbTV (telewizja hybrydowa)

Telewizja hybrydowa HbbTV to kolejny etap rozwoju technologicznego cyfrowej telewizji naziemnej (DVB-T). Standard ten poszerza możliwości telewizji wysokiej rozdzielczości (HDTV) poprzez udostępnianie odbiorcy interaktywnych treści zsynchronizowanych z przekazem telewizyjnym. Jak działa telewizja hybrydowa (HbbTV, czyli Hybrid Broadcast Broadband Television)?

Czytaj więcej: Cyfryzacja telewizji - telewizja HbbTV (telewizja hybrydowa)

Cyfryzacja telewizji - telewizja 3DTV (telewizja trójwymiarowa)

3DTV to standard funkcjonujący od początku XXI wieku, a pozwalający na emisję obrazu w technologii 3D. Technologia została opracowana po entuzjastycznym przyjęciu trójwymiarowych filmów w kinach. Telewizja trójwymiarowa to współczesna stereoskopia, która wykorzystując właściwości zmysłu ludzkiego wzroku dzięki odpowiedniej transmisji obrazu wywołuje złudzenie widzenia przestrzennego. Jak działa 3DTV (Three-Dimensional Television, 3D Television)?

Czytaj więcej: Cyfryzacja telewizji - telewizja 3DTV (telewizja trójwymiarowa)

Sprzęt potrzebny do odbioru telewizji DVB-T (naziemnej telewizji cyfrowej)

Ponieważ tradycyjne odbiorniki telewizyjne nie są przystosowane do odbioru scyfryzowanego sygnału DVB-T można wymienić telewizor na nowszy, już przystosowany do tej technologii lub podłączyć do odbiornika starego typu zewnętrzny cyfrowy dekoder MPEG-4. Dzięki niemu możliwy jest odbiór cyfrowego sygnału naziemnej telewizji. O kupnie dekodera powinni pomyśleć przede wszystkim ci, którzy nie korzystają z sieci kablowych i satelitarnych, dostarczających użytkownikom własne dekodery sygnału cyfrowego.

Czytaj więcej: Sprzęt potrzebny do odbioru telewizji DVB-T (naziemnej telewizji cyfrowej)

Analiza przygotowania gospodarstw domowych do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej - 2012

Badanie „Analiza przygotowania gospodarstw domowych do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej” realizowane jest przez instytut Millward Brown SMG/KRC na zlecenie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Celem badania jest monitorowanie stopnia przygotowania obywateli do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej oraz ocena wpływu prowadzonej w mediach kampanii informacyjnej na stan wiedzy polskiego społeczeństwa na temat procesu cyfryzacji. (...)

Czytaj więcej: Analiza przygotowania gospodarstw domowych do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej - 2012

Raport Inspekcji Handlowej z kontroli sprzedawców odbiorników cyfrowych - 2012

Informacja dotycząca wyników kontroli realizowanej w IV kwartale 2011 r. i I kwartale 2012 r. przez Inspekcję Handlową w zakresie przestrzegania przez przedsiębiorców, których działalność polega na sprzedaży odbiorników cyfrowych, przepisów art. 6 ust. 1, 2 i 5 ustawy o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej.

Czytaj więcej: Raport Inspekcji Handlowej z kontroli sprzedawców odbiorników cyfrowych - 2012

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!