13.10.2017

List otwarty do ministra kultury i dziedzictwa narodowego w sprawie odwołania dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Magdaleny Sroki

Polski Instytut Sztuki Filmowej jest podstawową instytucją służącą polskiej kinematografii w bardzo szerokim zakresie. Środowisko filmowców stworzyło ustawę o kinematografii, spowodowało, że została uchwalona, wygrało wszystkie sprawy przed sądami i trybunałami, które wytoczyli mu przeciwnicy, stworzyli Instytut i przez 12 lat, na bieżąco, pracuje nad jego udoskonalaniem. Pani Magdalena Sroka wygrała konkurs na dyrektora PISF, a ustawa określa czas trwania kadencji, sprawowania funkcji. Ustawa określa także przyczyny, które mogą być podstawą odwołania dyrektora w trakcie kadencji.

9 października 2017 roku Minister Kultury p. dr Piotr Gliński odwołał dyrektora Instytutu w środku kadencji, wbrew opinii Rady PISF. Obradom Rady towarzyszyła wspierająca obrady Rady pikieta filmowców Instytut filmowców – nie polityków. Pikieta została, zorganizowana przez spontanicznie powstałą grupę Kobiety Filmowcy, która wystosowała także apel wzywający do jedności środowiska.

W reakcji na decyzję Wicepremiera środowisko skupione w i wokół polskiej kinematografii napisało List otwarty do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podpisały się pod nim najważniejsze organizacje zrzeszające filmowców różnych zawodów, członkowie tych organizacji oraz osoby niezrzeszone.

Zainteresowani podpisaniem się pod listem powinni wysłać wiadomość, zawierającą imię, nazwisko i zawód (ewentualnie przynależność organizacyjną) na adres e-mail: listsrodowiskapisf@gmail.com.

Bieżące informacje można śledzić na stronie: www.facebook.com/srodowskofilmowcow/
Najnowsze podpisy podawane są na bieżąco w wydarzeniu: www.facebook.com/events/1640813722609807/
List i spis podpisów (aktualizowany): Apele/List otwarty do MKiDN w sprawie odwołania dyrektor PISF

List Otwarty do ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. dra hab. Piotra Glińskiego w sprawie odwołania dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Magdaleny Sroki

Szanowny Panie Premierze, w imieniu organizacji i stowarzyszeń polskiego środowiska filmowego protestujemy przeciw bezprawnemu odwołaniu z funkcji Dyrektora PISF Pani Magdaleny Sroki. Jak wskazała w swym stanowisku Rada PISF, nie zachodzi żadna z wymienionych w ustawie o kinematografii przesłanek umożliwiających odwołanie dyrektora w trakcie kadencji.

W tej sytuacji odwołanie Dyr. Magdaleny Sroki w dniu 9 X 2017 roku stanowi istotne naruszenie prawa, zaś potraktowanie tak fundamentalnego stanowiska Rady PISF jako zwykłej opinii wskazuje na lekceważenie ustawy o kinematografii jako obowiązującego aktu prawnego.

Odwołanie Dyrektor PISF jest również niezrozumiałe w świetle sukcesu ostatniego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Sukces ten podkreślił także Pan Premier w swoim wystąpieniu na Gali Festiwalu. Polskie kino dzięki PISF kierowanemu przez Panią Dyrektor Srokę odnosi liczne sukcesy za granicą, a stale rosnąca liczba widzów na polskich filmach plasuje Polskę w czołówce krajów europejskich.
Uważamy, że szczególnie w działalności instytucji publicznych niezmiernie istotne jest utrzymywanie kadencyjności dyrektorów tych instytucji, tak aby nie przechodziły one permanentnych rewolucji kadrowych. W Pańskiej decyzji o przerwaniu kadencji Dyr. Sroki szczególnie niepokojący jest fakt, iż PISF nie jest instytucją finansowaną z budżetu, lecz ze środków prywatnych uczestników rynku audiowizualnego. To właśnie płatnicy na rzecz PISF stanowią połowę Rady i pominięcie ich jednomyślnego zdania jest podważeniem zasad, na jakich działa obecnie polska kinematografia.

Pozwalamy sobie także zwrócić uwagę Pana Premiera na fakt, iż szkody dla wizerunku Polski związane z przerwaniem kadencji dyrektora PISF, co z pewnością odbije się szerokim echem w kraju i za granicą, będą znacznie dotkliwsze, niż szkody dla wizerunku PISF spowodowane wycofanym pismem sprzed paru miesięcy, o którym nikt nie wiedział do czasu zwrócenia na niego uwagi publicznej w piśmie Pana Premiera.
Z poważaniem:

Gildia Polskich Reżyserów Dokumentalnych
Gildia Reżyserów Polskich
Kobiety Filmowcy
Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych
Polska Akademia Filmowa
Polskie Stowarzyszenie Montażystów PSM
Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC
Stowarzyszenie Film 1, 2
Stowarzyszenie Filmowców Polskich
Stowarzyszenie Kobiet Filmowców
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Podpisy indywidualne:

1.    Piotr Adamczyk – aktor
2.    Maciej Adamek – reżyser, Polska Akademia Filmowa
3.    Katarzyna Adamik – reżyserka, Gildia Reżyserów Polskich, członek zarządu
4.    Katarzyna Adamkiewicz – studentka animacji, animatorka
5.    Alicja Adamska – studentka PWSFTiT, specjalizacja Film Animowany i Efekty Specjalne
6.    Kalina Alabrudzińska – reżyserka, scenarzystka
7.    Petro Aleksowski – autor zdjęć filmowych, Polska Akademia Filmowa
8.    Anna Anosowicz – scenografka, SFP
9.    Jerzy Armata – krytyk filmowy, Koło Piśmiennictwa Stowarzyszenia Filmowców Polskich
10.    Marek Bahdaj – scenarzysta, członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich
11.    Adam Baj erski – autor zdjęć, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC, członek zarządu
12.    Filip Bajon – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, zarząd SFP
13.    Andrzej Barański – reżyser, Polska Akademia Filmowa
14.    Łukasz Barczyk – reżyser, Polska Akademia Filmowa
15.    Anna Bartenbach – dyrektorka kreatywna w TV
16.    Dagmara Bąk – aktorka
17.    Elżbieta Benkowska – reżyserka, SFP
18.    Witold Bereś – reżyser, scenarzysta, producent, autor książek
19.    Katarzyna Biała – sekretariat planu
20.    Joanna Białousz – scenograf, Polska Akademia Filmowa
21.    Barbara Białowąs – reżyserka, Stowarzyszenie Kobiet Filmowców, prezeska, Gildia Reżyserów Polskich
22.    Magdalena Biedrzycka – kostiumograf, Polska Akademia Filmowa
23.    Anna Bielak – konsultantka scenariuszowa
24.    Bogusław Bielański – II reżyser
25.    Karolina Bielawska – reżyserka, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, wiceprezes
26.    Michał Bielawski – reżyser
27.    Olga Bieniek – producentka, kierowniczka produkcji
28.    Justyna Bilik – scenarzystka
29.    Jacek Bławut – reżyser, Polska Akademia Filmowa
30.    Maciej Bochniak – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
31.    Magdalena Boczarska – aktorka, Polska Akademia Filmowa
32.    Aleksandra Bodek – animatorka, reżyserka animacji
33.    Leszek Bodzak – producent, AURUM FILM
34.    Filip Bojarski – student reżyserii PWSFTviT
35.    Robert Bolesto – scenarzysta
36.    Jacek Borcuch – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
37.    Ewa Borguńska – producentka, Kobiety Filmowcy, zarząd Koła Producentów SFP
38.    Edyta Borkowska – Doc Lab Poland, Kobiety Filmowcy
39.    Paweł Borowski – reżyser, Polska Akademia Filmowa
40.    Marcin Bortkiewicz – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
41.    Małgorzata Borychowska – producentka
42.    Ewa Borysewicz – reżyserka, scenarzystka, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Kobiety Filmowcy
43.    Małgorzata Bosek- Serafińska -animatorka, producentka
44.    Jacek Braciak – aktor, Polska Akademia Filmowa
45.    Monika Braid – producentka, Kobiety Filmowcy
46.    Marta Broczkowska-Kędzierzawska – konsultant muzyczny, Polska Akademia Filmowa
47.    Marek Brodzki – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
48.    Jacek Bromski – reżyser, producent, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, prezes
49.    Ryszard Brylski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
50.    Rafał Bubnicki – producent, Odra Film/Dolnośląski Fundusz Filmowy, przewodniczący sekcji RFF KIPA
51.    Jowita Budnik – aktorka
52.    Joanna Budzowska – scenarzystka
53.    Ryszard Bugajski – reżyser, Polska Akademia Filmowa
54.    Violetta Buhl – reżyser obsady, Polska Akademia Filmowa
55.    Michał Bukojemski – SFP, PSC
56.    Max Cegielski – dziennikarz, pisarz, animator kultury
57.    Iwona Cegiełkówna – krytyczka filmowa, miesięcznik „Kino”
58.    Maria Chilarecka – reżyser dźwięku, Polska Akademia Filmowa
59.    Katarzyna Chmara – aktorka
60.    Beata Chmiel – menadżerka kultury, Kobiety Filmowcy
61.    Magdalena Chmielewska – reżyserka, Kobiety Filmowcy
62.    Janusz Chodnikiewicz – reżyser, producent, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, honorowy wiceprezes
63.    Agata Chodyra – reżyserka dźwięku, Polska Akademia Filmowa, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, adiunkt na Wydziale Reżyserii Dźwięku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina
64.    Magdalena Chowańska – montażystka filmowa
65.    Dorota Chrobak – dziennikarka filmowa
66.    Agnieszka Chromicka – producentka
67.    Andrzej Chyra – aktor, Polska Akademia Filmowa
68.    Bartek Cierlica – autor zdjęć filmowych
69.    Maciej Cuske – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
70.    Aleksandra Cywka – agencja aktorów, agencja twórców filmowych
71.    Renata Czarnkowska-Listoś – producentka, Kobiety Filmowcy
72.    Kuba Czekaj – reżyser, członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich
73.    Jarosław Czembrowski – Dyrektor Biblioteki i Ośrodka Informacji Filmowej -Redaktor naczelny Internetowej Bazy Filmu Polskiego filmpolski.pl
74.    Magdalena Czerwińska – aktorka
75.    Ireneusz Czop – aktor, Polska Akademia Filmowa
76.    Krzysztof Czyżewski – adwokat
77.    Jacob Dammas – reżyser, producent, KIPA, SFP, Danish Press Association
78.    Monika Dańczyszyn – kierowniczka produkcji
79.    Leszek Dawid – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
80.    Agnieszka Dąbrowska-Riddersholm – II reżyserka, Kobiety Filmowcy
81.    Agnieszka Dec – koordynatorka produkcji
82.    Małgorzata Dedek – II kierowniczka produkcji ds. finansowych, administratorka
83.    Monika Dembińska – scenarzystka
84.    Kinga Dębska – reżyserka
85.    Zbigniew Domagalski – producent, SFP, PAF
86.    Piotr Domalewski – reżyser, Stowarzyszenie Filmowców Polskich
87.    Barbara Domaradzka – autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
88.    Piotr Domaradzki – autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
89.    Małgorzata Domin – producentka, Kraj owa Izba Producentów Audiowizualnych, członek zarządu
90.    Marek Drążewski – reżyser, Przewodniczący Sekcji Filmu Dokumentalnego Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Polska Akademia Filmowa
91.    Tomasz Drozdowicz – reżyser, producent, SFP
92.    Olga Drygas – producentka projektów interdyscyplinarnych, Kultura Niepodległa
93.    Lidia Duda – reżyserka, Gildia Polskich Reżyserów Dokumentalnych, członek zarządu
94.    Michał Dudziewicz – reżyser, scenarzysta, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Polska Akademia Filmowa
95.    Andrzej Dudzinski – reżyser
96.    Jakub Duszyński – dystrybutor filmowy, Europejska Akademia Filmowa
97.    Jan Dworak – producent, Polska Akademia Filmowa
98.    Teresa Dworzecka – producent, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych
99.    Dominika Dylewska – charakteryzatorka
100.    Jolanta Dylewska – autor zdjęć filmowych, reżyser, Polska Akademia Filmowa
101.    Paweł Dyllus – autor zdjęć, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC, członek zarządu, Polska Akademia Filmowa
102.    Beata Dzianowicz – reżyserka
103.    Łukasz Dzięcioł – producent
104.    Piotr Dzięcioł – producent, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, członek zarządu
105.    Paweł Edelman – operator filmowy
106.    Michał Englert – autor zdjęć filmowych
107.    Sławomir Fabicki – reżyser, Polska Akademia Filmowa, Gildia Reżyserów Polskich
108.    Feliks Falk – reżyser, Polska Akademia Filmowa
109.    Adam Ferency – aktor, Polska Akademia Filmowa
110.    Milenia Fiedler – montażystka filmowa, v-ce przeze Polskiego Stowarzyszenia Montażystów PSM, Polska Akademia Filmowa
111.    Basia Fizyta – agentka
112.    Michał Fojcik – autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
113.    Małgorzata Foremniak – aktorka, Polska Akademia Filmowa
114.    Monika Franczak – scenarzystka
115.    Radka Franczak – reżyserka
116.    Anna Frankowska – II kierowniczka produkcji
117.    Barbara Fronc – montażystka, Polska Akademia Filmowa
118.    Renata Frydrych – scenarzystka
119.    Jerzy Kajetan Frykowski – emerytowany kierownik produkcji i producent wykonawczy, Polska Akademia Filmowa
120.    Piotr Gadzinowski – scenarzysta, publicysta, współtwórca i poseł sprawozdawca ustawy o kinematografii z 30 czerwca 2005 roku powołującej Polski Instytut Sztuki Filmowej
121.    Dariusz Gajewski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, wiceprezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich
122.    Janusz Gajos – aktor
123.    Monika Gajzler – efekty specjalne na planie
124.    Anna Galicka – asystent reżysera, asystent kierownika produkcji
125.    Karolina Galuba – producentka
126.    Janusz Gauer – PSC, przewodniczący Koła Operatorów Obrazu Stowarzyszenia Filmowców Polskich
127.    Renata Gąsiorowska – studentka Szkoły Filmowej w Łodzi
128.    Tomasz Gąssowski – kompozytor, Polska Akademia Filmowa
129.    Małgorzata Giec – scenarzystka
130.    Krzysztof Gierat – Krakowski Festiwal Filmowy, Polska Akademia Filmowa
131.    Maria-Magdalena Gierat – filmoznawczyni
132.    Małgorzata Gil – autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
133.    Robert Gliński – reżyser Gildia Reżyserów Polskich, SFP
134.    Agnieszka Głowacka – aktorka, ZASP
135.    Piotr Głowacki – aktor, ZASP
136.    Marek Głuszczak – student, Gdyńska Szkoła Filmowa
137.    Józefina Gocman – autorka zdjęć
138.    Andrzej Gołda – scenarzysta, Polska Akademia Filmowa
139.    Maria Gołoś – producentka
140.    Krzysztof Gradowski – reżyser, Polska Akademia Filmowa
141.    Renata Granat – druga reżyserka, Kobiety Filmowcy
142.    Andrzej Grembowicz – scenarzysta
143.    Agnieszka Grochowska – aktorka, Polska Akademia Filmowa
144.    Irena Gruca-Rozbicka – redaktorka naczelna „FilmPRO”, Kobiety Filmowcy
145.    Sławomir Grunberg – reżyser, producent, operator, członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Gildii Reżyserów Polskich oraz Gildii Polskich Reżyserów Dokumentalnych, Polska Akademia Filmowa
146.    Barbara Grzegorzek – producentka filmowa
147.    Mariusz Grzegorzek – rektor Łódzkiej Szkoły Filmowej
148.    Jolanta Grzelak – charakteryzatorka, Kobiety Filmowcy
149.    Roman Gutek – prezes Stowarzyszenia Nowe Horyzonty
150.    Alina Gutowska-Terechowicz – producentka
151.    Pola Guźlińska – charakteryzatorka
152.    Andrzej Haliński – scenograf, przewodniczący zarządu Koła Scenografów SFP, Polska Akademia Filmowa
153.    Honorat Hałatek – kierowniczka produkcji, Kobiety Filmowcy
154.    Jacek Hamela – autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
155.    Artur Hanaj – student
156.    Cezary Harasimowicz – scenarzysta, dramaturg, pisarz, Polska Akademia Filmowa
157.    Jolanta Hartwig-Sosnowska – scenarzystka
158.    Dorota Hawliczek – producentka
159.    Ewa Helman – kostiumograf, Polska Akademia Filmowa
160.    Anna Herbut – dramaturżka i krytyczka
161.    Aneta Hickinbotham – producentka
162.    Agnieszka Holland – reżyserka, Honorowa przewodnicząca Gildii Reżyserów Polskich
163.    Barbara Hollender – przewodnicząca Koła Piśmiennictwa przy SFP, polskiej sekcji Fipresci
164.    Zofia Holnicka-Szulc – asystentka reżysera, asystentka produkcji
165.    Jan Holoubek – operator, reżyser
166.    Zbigniew Hołdys – muzyk, Polska Akademia Filmowa
167.    Zofia Horszczaruk – producentka
168.    Jan Hryniak – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
169.    Beata Hyczko – scenarzystka, producentka
170.    Agnieszka Iżykowska – asystent produkcji
171.    Dariusz Jabłoński – producent, reżyser, Polska Akademia Filmowa, prezydent
172.    Marcin Jachyra – autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
173.    Ewa Jacuta – producentka
174.    Anna Jadowska – reżyserka, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
175.    Sylwester Jakimow – reżyser, scenarzysta, aktor
176.    Andrzej Jakimowski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, członek zarządu
177.    Maciej Jakubczyk – Dyrektor Działu Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty
178.    Magda Jakubowska – kierowniczka produkcji
179.    Monika Janas-Szymańska – agentka
180.    Katarzyna Janiak – kierowniczka produkcji, producentka
181.    Katarzyna Janicka – II reżyserka, reżyserka castingu
182.    Jagna Janicka – scenograf, kostiumograf, Polska Akademia Filmowa
183.    Dawid Janicki – producent , Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, wiceprezes
184.    Jerzy Janicki – producent, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, SFP
185.    Aleksandra Jankowska – reżyserka, scenarzystka
186.    Maria Jarmoszuk – producentka, kierownik produkcji
187.    Magdalena Jaroszewicz – reżyserka, scenarzystka
188.    Joanna Jasińska-Koronkiewicz – reżyserka filmów animowanych, animatorka
189.    Krzysztof Jastrząb – reżyser dźwięku, Polska Akademia Filmowa
190.    Joanna Kaczmarek – reżyserka, Stowarzyszenie Kobiet Filmowców, członek zarządu
191.    Zdzisław Kaczmarek – autor zdjęć filmowych, Polska Akademia Filmowa
192.    Jan Kaczmarski – kierownik produkcji filmowej, producent, Polska Akademia Filmowa
193.    Jacek Kałucki – aktor
194.    Jarosław Kamiński – montażysta, PSM, Polska Akademia Filmowa
195.    Magda Karel – aktorka
196.    Maciej Karpiński – scenarzysta, przewodniczący zarządu Koła Scenarzystów SFP
197.    Małgorzata Karpiuk – kostiumograf
198.    Kasia Kasica – reżyserka, scenarzysta, fotograf, Kobiety Filmowcy
199.    Joanna Kasperska – aktorka, przynależność do Związku Artystów Scen Polskich
200.    Anna Kazejak – reżyserka, Gildia Reżyserów Polskich, członek zarządu, SFP
201.    Dorota Kędzierzawska – reżyserka, Polska Akademia Filmowa
202.    Jan Kidawa-Błoński – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
203.    Robert Kijak – producent, prezes Next Film, Polska Akademia Filmowa
204.    Julia Kijowska – aktorka
205.    Agnieszka Kik-Czapla – kierowniczka produkcji/ II reżyser
206.    Małgorzata Klara – aktorka
207.    Karina Kleszczewska – autorka zdjęć filmowych , Polska Akademia Filmowa
208.    Kaja Klimek – tłumaczka, edukatorka filmowa
209.    Katarzyna Klimkiewicz – Gildia Reżyserów Polskich
210.    Marta Klin – producentka
211.    Andrzej Kłak – aktor, Teatr Powszechny w Warszawie
212.    Anna Kłos-Kleszczewska – aktorka
213.    Justyna Kobus – dziennikarka filmowa
214.    Marta Koch – studentka PWSFTVIT, animatorka
215.    Ewa Kochańska – reżyserka
216.    Klara Kochańska – reżyserka, Kobiety Filmowcy
217.    Anna Kochnowicz – reżyserka, pisarka, menadżerka kultury, Kobiety Filmowcy
218.    Krystyna Kofta – pisarka, Polska Akademia Filmowa
219.    Tomasz Kolankiewicz – filmoznawca
220.    Jerzy Kolasa – scenarzysta, Polska Akademia Filmowa
221.    Julia Kolberger – reżyserka
222.    Magdalena Koleśnik – aktorka
223.    Katarzyna Koła-Bielawska – filmoznawczyni, redaktorka, Kobiety Filmowcy
224.    Jan Komasa – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
225.    Antoni Komasa-Łazarkiewicz – kompozytor, członek Europejskiej Akademii Filmowej oraz Polskiej Akademii Filmowej
226.    Barbara Komosińska – scenograf, Polska Akademia Filmowa
227.    Bartosz Konopka – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
228.    Hubert Koprowicz – II reżyser
229.    Natalia Koryncka-Gruz – reżyserka, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
230.    Joanna Kos-Krauze – reżyserka, Gildia Reżyserów Polskich, przewodnicząca zarządu
231.    Katarzyna Kostecka – kierownik produkcji, producent wykonawczy
232.    Michał Kosterkiewicz – autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
233.    Paweł Kosun – producent, Wrocławska Fundacja Filmowa, prezes
234.    Mateusz Kościukiewicz – aktor, scenarzysta, ZASP, SFP
235.    Łukasz Kośmicki – autor zdjęć, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC, wiceprzewodniczący zarządu
236.    Anna Kot – PR i promocja
237.    Zofia Kowalewska – reżyserka, studentka PWSFTviT
238.    Lucyna Kowalska – producentka, scenarzystka, Kobiety Filmowcy
239.    Bartosz M. Kowalski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
240.    Marta Kownacka – reżyser castingu
241.    Bodo Kox – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
242.    Małgorzata Kozera-Topińska – reżyserka
243.    Tomasz Kozłowicz – aktor, lektor
244.    Katarzyna Kozyra – artystka
245.    Anna Krasowska – montażystka, Polska Akademia Filmowa
246.    Aleksandra Kraus – Stowarzyszenie Kolorystów Filmowych, prezes zarządu
247.    Maria Krauss – producentka
248.    Ewa Krauze – kostiumografka, SFP, Polska Akademia Filmowa
249.    Natalia Krawczuk – animatorka, reżyserka
250.    Kaja Krawczyk-Wnuk – scenarzystka
251.    Marek Król – montażysta, Polskie Stowarzyszenie Montażystów PSM, prezes zarządu
252.    Tadeusz Król – reżyser, scenarzysta, Gildia Reżyserów Polskich
253.    Rafał Królikowski – aktor, Polska Akademia Filmowa
254.    Agnieszka Kruk – scenarzystka, edukatorka, prezeska Fundacji StoryLab.pro
255.    Ingeborga Kruk – producentka
256.    Monika Krupa – producentka, kierowniczka produkcji
257.    Marcin Krzyształowicz – reżyser, Polska Akademia Filmowa, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
258.    Marcin Ksobiech – kierownik produkcji, producent, SFP, KIPA
259.    Kasia Kucia – kierowniczka produkcji, producentka, Kobiety Filmowcy
260.    Katarzyna Kuczyńska – kierowniczka produkcji, Kobiety Filmowcy
261.    Paweł Kuczyński – reżyser, SFP
262.    Agata Kulesza – aktorka
263.    Katarzyna Kulik – kierowniczka produkcji
264.    Maria Kurowska – kierowniczka produkcji, Kobiety Filmowcy
265.    Ewa Kurzawa – kierownik produkcji, Papaya Films
266.    Joanna Kuźmienko – reżyserka
267.    Anita Kwiatkowska-Naqvi – reżyserka filmów animowanych
268.    Stanisław Kwiatkowski – specjalista techniki filmowej, Stowarzyszenie Filmowców Polskich
269.    Dorota Lamparska – reżyserka, scenarzystka, Stowarzyszenie Filmowców Polskich
270.    Borys Lankosz – reżyser, wiceprzewodniczący Gildia Reżyserów Polskich, członek zarządu, SFP
271.    Magdalena Lankosz – dyrektorka Gildii Reżyserów Polskich
272.    Marek Lechki – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
273.    Agnieszka Lenart – PR, promocja filmów
274.    Agnieszka Lepianka – kierowniczka postprodukcji
275.    Wojciech Lepianka – scenarzysta, Stowarzyszenie Filmowców Polskich
276.    Katarzyna Lesisz – reżyserka
277.    Wojciech Leszczyński – producent, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, członek zarządu
278.    Rafael Lewandowski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
279.    Katarzyna Lewińska – kostiumografka, Polska Akademia Filmowa
280.    Bogusław Linda – aktor
281.    Grzegorz Lindemann – autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
282.    Marta Lipecka – PR, Kobiety Filmowcy
283.    Jacek Lipski – producent
284.    Tadeusz Lubelski – krytyk filmowy, Polska Akademia Filmowa
285.    Wiola Łabędź – producentka
286.    Marta Łachacz – producentka, kierowniczka produkcji
287.    Radek Ładczuk – Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC
288.    Barbara Łagowska – kostiumograf, Polska Akademia Filmowa
289.    Magdalena Łazarkiewicz – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
290.    Natalia Łągiewczyk – aktorka
291.    Ilona Łepkowska – scenarzystka, Polska Akademia Filmowa, SFP
292.    Izabela Łopuch – producentka
293.    Grzegorz Łoszewski – scenarzysta, Koło Scenarzystów SFP
294.    Marcel Łoziński – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, Polska Akademia Filmowa, SFP
295.    Paweł Łoziński – reżyser, Gildia Polskich Reżyserów Dokumentalnych, członek zarządu, SFP
296.    Paweł Łuczyc-Wyhowski – autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
297.    Krzysztof Łukasiewicz – reżyser, scenarzysta, Polska Akademia Filmowa
298.    Maja Łyczkowska – scenografka
299.    Anna Łyszczarz-Hyz – producentka, kierowniczka produkcji
300.    Joanna Macha – scenografka, dekoratorka wnętrz, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Polska Akademia Filmowa
301.    Ewa Machulska – dekoratorka wnętrz, scenografka, kostiumografka, Polska Akademia Filmowa
302.    Juliusz Machulski – reżyser, producent, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, członek zarządu
303.    Łukasz Maciejewski – filmoznawca, krytyk filmowy, wykładowca, Szkoła Filmowa w Łodzi, Uniwersytet SWPS
304.    Ewa Maciejko – script
305.    Rafał Maćkowiak – aktor, Polska Akademia Filmowa
306.    Anna Majek – kierowniczka produkcji, Kobiety Filmowcy
307.    Joanna Malicka – producentka
308.    Katarzyna Malinowska – redaktorka, menadżerka kultury
309.    Magdalena Malisz – kierowniczka produkcji, Kobiety Filmowcy
310.    Agata Marciniak – reżyserka, Stowarzyszenie Film 1, 2, prezes
311.    Wojciech Marczewski – reżyser, SFP
312.    Filip Marczewski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
313.    Janusz Margański – scenarzysta, Polska Akademia Filmowa
314.    Paweł Maślona – reżyser
315.    Monika Matuszewska – asystentka producenta
316.    Włodzimierz Matuszewski – producent, Sekcja Filmu Animowanego SFP, członek KIPA, członek Stowarzyszenia Producentów Polskiej Animacji SPPA
317.    Jan P. Matuszyński – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
318.    Jolanta Matych – kierowniczka biura produkcji
319.    Liwia Mądzik – wicedyrektorka programowa Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film, SFP
320.    Mela Melak – scenografka
321.    Maciej Melecki – scenarzysta, Polska Akademia Filmowa
322.    Ryszard Melliwa – scenograf, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Polska Akademia Filmowa
323.    Michał Merczyński – dyrektor Malta Festiwal, Polska Akademia Filmowa
324.    Marlena Miarczyńska – aktorka
325.    Przemysław Miękinia – producent
326.    Piotr Mikucki – reżyser, Polska Akademia Filmowa
327.    Kuba Mikurda – krytyk filmowy, wykładowca
328.    Marta Minorowicz – reżyserka, Kobiety Filmowcy
329.    Jan Mogilnicki – autor zdjęć filmowych, dystrybutor, wykładowca PWSFTViT, Polska Akademia Filmowa, SFP
330.    Dagmara Molga – dyrektorka zarządzająca, dystrybucja, marketing filmów
331.    Dominika Montean-Pańków – reżyserka, członkini SFP
332.    Anna Morawiec – scenarzystka, reżyserka
333.    Urszula Morga – reżyserka
334.    Anna Moskal – aktorka
335.    Paweł Mossakowski – scenarzysta, Polska Akademia Filmowa, SFP
336.    Andrzej Muszyński – producent, prezes zarządu
337.    Paweł Mykietyn – kompozytor, Polska Akademia Filmowa
338.    Szymon Nagin – student PWSFTViT w Łodzi
339.    Anna Nehrebecka-Byczewska – aktorka, Polska Akademia Filmowa
340.    Zbigniew Niciński – montażysta, Polska Akademia Filmowa
341.    Justyna Niedzielska-Garwolińska – produkcja
342.    Anna Niemira – scenografka, dekoratorka wnętrz
343.    Joanna Niemirska – aktorka
344.    Marta Nieradkiewicz – aktorka, Polska Akademia Filmowa
345.    Elwira Niewiera – reżyser, Polska Akademia Filmowa
346.    Wojciech Niżyński – producent
347.    Joanna Ochman – II kierowniczka produkcji
348.    Katarzyna Ocioszyńska – producent, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych
349.    3Ewa Ogórek-Wichrowska – producent
350.    Agnieszka Olejnik – reżyserka
351.    Michał Oleszczyk – krytyk filmowy, wykładowca UW
352.    Anna Osmólska-Mętrak – filmoznawczyni, krytyczka, Kobiety Filmowcy
353.    Magda Ossowska – kierowniczka produkcji
354.    Maja Ostaszewska – aktorka
355.    Dorota Ostrowska-Orlińska – producentka, kierowniczka produkcji, Stowarzyszenie Filmowców Polskich
356.    Karina Paciorkowska – animatorka
357.    Bartosz Paduch – reżyser, scenarzysta, Koło Młodych SFP, Stowarzyszenie Film 1, 2
358.    Renata Pajchel – fotosistka
359.    Marta Pajek – reżyserka filmów animowanych, SFP
360.    Inga Palacz – dekoratorka wnętrz, członek SFP
361.    Adrian Panek – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
362.    Rafał Paradowski – operator filmowy
363.    Karolina Pasternak – dziennikarka
364.    Teresa Paszkiewicz – kierownik produkcji, Polska Akademia Filmowa
365.    Iwona Paszkowska – kierowniczka produkcji filmu
365.    Paweł Pawlikowski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
366.    Barbara Pawłowska – dziennikarka, reżyserka filmów dokumentalnych, wykładowczyni Warszawskiej Szkoły Filmowej
367.    Cezary Pazura – aktor
368.    Andrzej Pągowski – artysta plastyk, Polska Akademia Filmowa
369.    Justyna Pelc – reżyserka
370.    Martyna Peszko – aktorka
371.    Jacek Petrycki – autor zdjęć filmowych, Polska Akademia Filmowa
372.    Grzegorz Piątkowski – scenograf, Polska Akademia Filmowa
373.    Emilia Piech – aktorka
374.    Grażyna Pieczuro -reżyser, dokumentalista
375.    Magdalena Piekorz – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
376.    Marcin Pieńkowski – Dyrektor Artystyczny Stowarzyszenia Nowe Horyzonty
377.    Maciej Pieprzyca – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
378.    Judyta Pieprzyk – scenografka, malarka
380.    Marek Piestrak – reżyser, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, sąd koleżeński
381.    Leszek Pieszko – kierownik produkcji, Polska Akademia Filmowa
382.    Anna Pietkun – kierowniczka produkcji
383.    Dariusz Pietrykowski – producent, Polska Akademia Filmowa
384.    Bartosz Piotrowski – operator filmowy
385.    Maciej Pisarek – scenarzysta, reżyser
386.    Maciej Pisuk – scenarzysta, członek Polskiej Akademii Filmowej oraz Europejskiej Akademii Filmowej
387.    Hanna Polak – reżyser, Polska Akademia Filmowa
388.    Małgorzata Polak – kostiumograf
389.    Andrzej Połeć – producent, Polska Akademia Filmowa
390.    Aleksandra Popińska – studentka PWSFTviT, dokumentalistka
391.    Julia Popławska – reżyserka filmów dokumentalnych
392.    Agnieszka Prokopowicz – dziennikarka
393.    Bartek Prokopowicz – operator, reżyser
394.    Anna Próchniak – aktorka
395.    Mikołaj Prynkiewicz – aktor, tancerz
396.    Agnieszka Ptaszyńska – koordynatorka ds. produkcji
397.    Patrycja Puławska – charakteryzatorka
398.    Jan Purzycki – scenarzysta, SFP
399.    Maciej M. Putowski – scenograf, członek SFP
400.    Magdalena Puzmujźniak – producentka
401.    Elżbieta Radke – kostiumografka, Polska Akademia Filmowa
402.    Stanisław Radwan – reżyser, scenarzysta, kompozytor, Polska Akademia Filmowa
403.    Piotr Radziszewski – dziennikarz, manager, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych
404.    Andrzej Ramlau – autor zdjęć filmowych, Polska Akademia Filmowa
405.    Arthur Reinhart – autor zdjęć, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC
406.    Michał Rogalski – reżyser
407.    Henryk Romanowski – producent, członek honorowy KIPA
408.    Anna Romantowska – aktorka
409.    Józef Romasz – autor zdjęć filmowych, Polska Akademia Filmowa
410.    Łukasz Ronduda – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
411.    Dorota Roqueplo – kostiumograf, Polska Akademia Filmowa
412.    Piotr Rosołowski – autor zdjęć filmowych, Polska Akademia Filmowa
413.    Sonia Roszczuk – aktorka
414.    Barbara Rupik – studentka PWSFTviT (film animowany)
415.    Kristoffer Rus – reżyser
416.    Magdalena Rutkiewicz-Luterek – kostiumograf, Polska Akademia Filmowa
417.    Magdalena Rychła – producentka
418.    Maciej Rzączyński – producent, przewodniczący Sekcji Młodych Producentów KIPA
419.    Rafał Sabara – reżyser, scenarzysta
420.    Paulina Sacha – reżyserka dźwięku, Koło Reżyserów Dźwięku SFP
421.    Maria Sadowska – reżyserka filmowa, muzyk, SFP
422.    Małgorzata Sadowska – programerka i krytyczka filmowa
423.    Agnieszka Sadurska – scenarzystka, reżyserka, art-director, Kobiety Filmowcy
424.    Monika Sajko-Gradowska – scenografka, dekoratorka wnętrz, Polska Akademia Filmowa, Kobiety Filmowcy
425.    Paweł Sala – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
426.    Ola Salwa – dziennikarka filmowa, programerka
427.    Wiesław Saniewski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
428.    Andrzej Sapija – reżyser, producent, wykładowca akademicki, sekcja Filmu Dokumentalnego SFP, Polska Akademia Filmowa
429.    Andrzej Saramonowicz – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, członek zarządu
430.    Agnieszka Sasim – charakteryzacja
431.    Jerzy Satanowski – kompozytor, Polska Akademia Filmowa
432.    Konstancja Sawicka – kierownik produkcji, Inicjatywa Studentek i Studentów Szkół Artystycznych
433.    Dorota Segda – aktorka, rektor PWST w Krakowie, Polska Akademia Filmowa
434.    Magda Sendecka – dziennikarka i krytyczka filmowa
435.    Andrzej Seweryn – aktor , Polska Akademia Filmowa
436.    Agnieszka Sękowska – agent filmowy, prezes fundacji Przestrzeń Filmowa
437.    Iwona Siekierzyńska – reżyser, Polska Akademia Filmowa, Gildia Reżyserów Polskich
438.    Rafał Skalski – reżyser, Polska Akademia Filmowa, SFP
439.    Jerzy Skolimowski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
440.    Marianna Skórka – kierowniczka produkcji, Stowarzyszenie Film 1, 2, wiceprezeska
441.    Wiktor Skrzynecki – reżyser, autor zdjęć filmowych, Polska Akademia Filmowa, SFP
442.    Anita Skwara – filmoznawczyni, menadżerka kultury
443.    Jerzy Sładkowski – dokumentalista
444.    Zuzanna Sławińska – studentka reżyserii PWSFTviT
445.    Grażyna Słomka – dziennikarka, dyrektor Festiwalu „Filmland Polen” w Niemczech
446.    Wojciech Smarzowski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, Polska Akademia Filmowa, SFP
447.    Agnieszka Smoczyńska – reżyserka, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
448.    Małgorzata Sobieszczańska – scenarzystka
449.    Piotr Sobociński – autor zdjęć, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC
450.    Ewa Sobolewska – producentka filmowa
451.    Anita Sokołowska – aktorka
452.    Joanna Solecka – ekspertka ds. marketingu filmowego
453.    Bogdan Sólle – scenograf, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Polska Akademia Filmowa
454.    Janusz Sosnowski – scenograf, Stowarzyszenie Filmowców Polskich
455.    Andrzej Stachecki – producent, SFP
456.    Dorota Stalińska – aktorka, SFP
457.    Małgorzata Staroń – producentka, przewodniczące Sekcji Dokumentu KIPA
458.    Wojciech Staroń – autor zdjęć, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC, członek zarządu
459.    Aleksandra Staszko – kostiumograf, Polska Akademia Filmowa
460.    Marek Stefankiewicz – kompozytor, Polska Akademia Filmowa
461.    Katarzyna Stefańska – kierowniczka produkcji
462.    Katarzyna Stegnerska – kierowniczka produkcji ds. lokacji, koordynator produkcji, Stowarzyszenie Kobiet Filmowców, komisja rewizyjna
463.    Jan Steliżuk – reżyser, scenarzysta, producent, Stowarzyszenie Filmowców Polskich
464.    Maciej Strzembosz – producent, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, prezes
465.    Maciej Stuhr – aktor
466.    Jerzy Stuhr – aktor, reżyser, Polska Akademia Filmowa
467.    Sylwia Szczechowicz-Warszewska – kierowniczka produkcji, II kierownik produkcji
468.    Daniel Szczechura – reżyser filmów animowanych, Polska Akademia Filmowa, SFP
469.    Michał Szczerbic – reżyser, scenarzysta, kierownik produkcji, Polska Akademia Filmowa
470.    Michał Szcześniak – reżyser, przewodniczący Koła Młodych SFP
471.    Jagoda Szelc – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
472.    Natalia Szliszka – organizatorka produkcji
473.    Monika Szufladowicz – aktorka
474.    Małgorzata Szumowska – reżyserka, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
475.    Maria Szwarcbart – reżyser obsady, Polska Akademia Filmowa
476.    Borys Szyc – aktor, Polska Akademia Filmowa
477.    Agata Szymańska – producent
478.    Paweł Szymański – kompozytor
479.    Magdalena Szymków – reżyserka
480.    Katarzyna Ślesicka – producentka, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Polska Akademia Filmowa
481.    Adam Ślesicki – producent, SFP
482.    Stanisław Śliskowski – operator, animator
483.    Małgorzata Świderska – reżyserka
484.    Julian Świeżewski – aktor
485.    Monika Talarczyk-Gubała – historyczka kina, krytyczka filmowa, PWSFTviT
486.    Paweł Tarasiewicz – producent
487.    Ewa Telega – aktorka
488.    Katarzyna Terechowicz – scenarzystka, Polska Akademia Filmowa
489.    Aleksandra Terpińska – reżyserka
490.    Olga Tokarczuk – pisarka, scenarzystka
491.    Mirosław Tomaszewski – scenarzysta
492.    Arkadiusz Tomiak – autor zdjęć, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC, przewodniczący zarządu, SFP
493.    Patryk Tomiczek – Dyrektor Instytucji Filmowej SILESIA FILM
494.    Bartłomiej Topa – aktor, Polska Akademia Filmowa
495.    Grażyna Torbicka – dziennikarka, Dyrektor Artystyczna Festiwalu Dwa Brzegi, Polska Akademia Filmowa
496.    Edyta Torhan – aktorka
497.    Agnieszka Traczewska – producentka
498.    Katarzyna Trzaska – reżyserka, Stowarzyszenie Kobiet Filmowców, członek zarządu
499.    Piotr Trzaskalski – reżyser, scenarzysta, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
500.    Anna Trzebiatowska – dyrektorka artystyczna, Kobiety Filmowcy
501.    Agata Trzebuchowska – aktorka, Polska Akademia Filmowa
502.    Andrzej Trześniewski – scenograf, Polska Akademia Filmowa
503.    Jagoda Turlik – script supervisor & continuity.
504.    Krzysztof Tusiewicz – autor zdjęć filmowych, Polska Akademia Filmowa
505.    Ewa Usielska-Bogusz – operatorka dźwięku w filmie
506.    Patrycja Volny – aktorka
507.    Magnus von Horn – reżyser, Polska Akademia Filmowa, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
508.    Maria Wachowiak – kierowniczka produkcji
509.    Jacek Wakar – krytyk teatralny, dziennikarz
510.    Małgorzata Wala – kierowniczka produkcji filmowej
511.    Małgorzata Walczak – producentka, Kraj owa Izba Producentów Audiowizualnych, członek zarządu
512.    Beata Walentowska – montażystka, członkini PSM, Kobiety Filmowcy
513.    Anna Walewska – Fundacja Katarzyny Kozyry
514.    Grzegorz Warchoł – aktor, reżyser, Polska Akademia Filmowa
515.    Agnieszka Wasiak – producentka
516.    Tomasz Wasilewski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
517.    Agnieszka Wąsowska – tłumaczka filmowa, Kobiety Filmowcy
518.    Agnieszka Werner-Szyrle – kostiumograf
519.    Zofia Wichłacz – aktorka
520.    Magdalena Widuch – postproducentka
521.    Robert Wieczorek – producent, SFP
522.    Anna Wieczur-Bluszcz – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
523.    Marcin Wierzchosławski – producent
524.    Mariola Wiktor – dziennikarka filmowa
525.    Mariusz Wilczyński – autor filmów animowanych
526.    Katarzyna Wilk – Krakowska Fundacja Filmowa
527.    Agata Winkler – kierowniczka produkcji, studentka PWSFTviT
528.    Ania Witko – scenografka
529.    Sylwia Witowska – producentka, Kobiety Filmowcy
530.    Michał Wnuk – reżyser, SFP
531.    Andrzej Wojciechowski – operator filmowy
532.    Przemysław Wojcieszek – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
533.    Aleksandra Wojtaszek – producentka, Sekcja Młodych Producentów KIPA
534.    Piotr Wojtowicz – autor zdjęć filmowych, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC
535.    Wanda Wolska – producent
536.    Tomasz Wolski – reżyser, Gildia Polskich Reżyserów Dokumentalnych, członek zarządu
537.    Nikodem Wołk-Łaniewski – reżyser dźwięku, Przew. Koła Reżyserów Dźwięku SFP, Polska Akademia Filmowa
538.    Adam Woronowicz – aktor
539.    Daniel Wożbiński – kierownik produkcji
540.    Izabela Wójcik – producentka, Polska Akademia Filmowa
541.    Edyta Wróblewska – reżyserka, Gildia Polskich Reżyserów Dokumentalnych
542.    Anna Wróblewska – rzeczniczka FPFF w Gdyni
543.    Włodzimierz Wróblewski – producent, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, komisja rewizyjna
544.    Anna Wunderlich – scenografka, członek Polskiej Akademii Filmowej i Stowarzyszenia Filmowców Polskich
545.    Julia Wyszyńska – aktorka
546.    Michał J. Zabłocki – reżyser, Polska Akademia Filmowa
547.    Artur Zaborski – dziennikarz
548.    Małgorzata Zacharska – kostiumograf, Polska Akademia Filmowa
549.    Michał Zadara – reżyser, Fundacja Centrala, prezes
550.    Anna Zagórska – producentka filmowa, Stowarzyszenie Film Kraków
551.    Anna Zamecka – reżyserka
552.    Diana Zamojska – aktorka
553.    Jan Zamojski – scenarzysta
554.    Krystyna Zamysłowska – kuratorka wystaw filmowych, Kobiety Filmowcy
555.    Janusz Zaorski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, Polska Akademia Filmowa, SFP
556.    Mirella Zaradkiewicz – producentka, kierowniczka produkcji
557.    Wiktor Zborowski – aktor, Polska Akademia Filmowa
558.    Greg Zglinski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
559.    Maciej Zieliński – kompozytor, Otwarte Forum Muzyki Polskiej, koordynator
560.    Emilia Zielonka – reżyserka
561.    Daria Zienowicz – kierowniczka produkcji, producentka
562.    Iwona Ziułkowska – honorowa członkini Gildii Reżyserów Polskich
563.    Maria Zmarz-Koczanowicz – reżyserka, Gildia Reżyserów Polskich (członek zarządu), Polska Akademia Filmowa
564.    Wiesław Znyk – autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
565.    Agnieszka Zwiefka – reżyserka
566.    Filip Zylber – reżyser, Polska Akademia Filmowa
567.    Wojciech Żogała – scenograf, Polska Akademia Filmowa
568.    Xawery Żuławski – reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
569.    Artur Żurawski – operator, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych-PSC

Podpisy nadal spływają. Chcesz także podpisać? Napisz na adres: listsrodowiskapisf@gmail.com

Bieżące informacje można śledzić na stronie: www.facebook.com/srodowskofilmowcow/
Najnowsze podpisy znajdują się na wydarzeniu: www.facebook.com/events/1640813722609807/

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!