20.08.2018

Mini-Meet: Recoupment plan w produkcji filmowej, 30.08.2018

Po raz pierwszy w tym roku zapraszamy na cieszące się dużym zainteresowaniem praktyczne ćwiczenia na umowie, w ramach szkoleń Sprawna Produkcja 2018  (Mini-Meet).  Ćwiczenia poprowadzą mec. Krzysztof Czyżewski i Alicja Grawon-Jaksik. 

MINI-MEET „Recoupment Plan w produkcji filmowej – najczęstsze modele podziału przychodów i zysków. Ćwiczenia”.

W trakcie spotkania porozmawiamy o tym:
•   czym jest recoupment plan;
•   w jaki sposób można go rozpisać;
•   jakie są jego najczęstsze modele (w tym przykłady zagraniczne);
•   przećwiczymy różne warianty


Mec. Krzysztof Czyżewski z Kancelarii Adwokackiej Czyżewscy. Wspólnik, adwokat, od kilkunastu lat zajmujący się prawem własności intelektualnej. Świadczy usługi przede wszystkim dla podmiotów działających w obszarze: filmu, mediów, prasy, książki, reklamy, rozrywki, IT, a także zwalczania nieuczciwej konkurencji i ochrony dóbr osobistych. Drugi główny obszar praktyki Krzysztofa Czyżewskiego to prowadzenie sporów sądowych, w postępowaniach cywilnych, gospodarczych i karnych. Pełni funkcję arbitra Sądu Arbitrażowego Rynku Audiowizualnego przy Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych. Były arbiter Komisji Prawa Autorskiego.

Alicja Grawon-Jaksik. Dyrektor KIPA (obecnie na urlopie macierzyńskim). Od 2007 r. zawodowo związana z branżą filmową. Absolwentka WRiTV Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (Organizacji Produkcji Filmowo-Telewizyjnej), doktorantka Uniwersytetu SWPS w Warszawie. W latach 2011-2013 reprezentantka Ministra Kultury w Komitecie Programu MEDIA UE w Brukseli, członek Rady ds. Cyfryzacji w Ministerstwie Cyfryzacji.

 

KIEDY?

30.08 /czwartek/  godz.11:00 – 14:00

GDZIE?

W siedzibie KIPA, Chełmska 21 bud. 28c

Dla KOGO?

Dla maksymalnie 12 producentów – zarówno członków KIPA jak i podmiotów niezrzeszonych (w przypadku większej liczby zgłoszeń organizatorzy dokonają selekcji).

MINI-MEET bazuje na konkretnych case studies, stąd planowana kameralna grupa uczestników.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić FORMULARZ zgłoszeniowy i wysłać go na adres biuro@kipa.pl, do poniedziałku 27 sierpnia, w temacie maila wpisując: MINI-MEET

 

 


Warsztaty Mini-Meet odbywają się dzięki dofinansowaniu PISF – Polskiego Instytut Sztuki Filmowej,

w ramach całorocznego cyklu szkoleń i warsztatów producenckich „KIPA Sprawna Produkcja”.

 

 

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!