Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie Zachodniopomorski Fundusz Filmowy "Pomerania Film"
ul. Korsarzy 34
70-540 Szczecin
tel. (91) 434 83 11
e-mail: zff@zamek.szczecin.pl
strona: http://www.pomerania.film.pl; http://www.zamek.szczecin.pl

ZFF Pomerania Film działa w strukturach Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Donatorami są WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE, MIASTO SZCZECIN I MIASTO KOSZALIN. W 2019 obchodził jubileusz 10-lecia. W latach 2009-2019 dofinansował 100 produkcji na łączną kwotę 4,75 mln zł. Powstały filmy cenione przez widzów i doceniane przez jurorów prestiżowych konkursów.

  • „PORTRET SUZANNE” w reżyserii Izabeli Plucińskiej, animacja, to groteskowa adaptacja opowiadania Rolanda Topora – surrealistyczna opowieść o mężczyźnie, który głód miłości usiłuje zaspokoić jedząc ponad miarę. Film miał premierę 28.05.2019 na 59. Krakowskim Festiwalu Filmowym, gdzie zdobył Złotego Smoka na Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych. Dzięki tej nagrodzie koprodukowany przez ZFF Pomerania Film „Portret Suzanne” otrzymał kwalifikację do Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii „Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany” (Best Animated Short Film Oscar 2020). Ważne nagrody: Pokaz specjalny w sekcji „Original creations” na International Animated Film Festival Annecy (Francja),Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych „Animator” w Poznaniu – nagroda Złoty Animusz, L’Étrange Festival 2019, Paryż, Francja– Nagroda Publiczności. Film zdobył drugą nagrodę (w sekcji German Competition) na 35th International Short Film Festival Interfilm Berlin 2019. To druga w historii ZFF Pomerania Film po „Końcu świata” w reżyserii Moniki Pawluczyk, produkcja, która zdobyła nagrodę, umożliwiającą ubieganie się o nominację do Oscara. W 2015 r.
  • „WSZYSTKO DLA MOJEJ MATKI” w reżyserii Małgorzaty Imielskiej. To przejmująca opowieść o 17-latce dorastającej w zakładzie poprawczym. Ważne nagrody: 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – Zofia Domalik, nagroda za profesjonalny debiut aktorski; 35. Warszawski Festiwal Filmowy- wyróżnienie dla filmu „Wszystko dla mojej matki”, reż. Małgorzata Imielska w Konkursie 1-2 (dla pierwszych i drugich pełnometrażowych – powyżej 60 minut – filmów fabularnych.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!