12.09.2018

Recoupment plan w produkcji filmowej, 27.09.2018

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem i brakiem miejsc dla wszystkich chętnych na sierpniowe warsztaty „Recoupment Plan w produkcji filmowej”, zapraszamy na powtórkę – w czwartek 27 września w godzinach 11.00 – 14.00.
Praktyczne ćwiczenia na umowie, w ramach szkoleń Sprawna Produkcja 2018 (Mini-Meet) poprowadzą mec. Krzysztof Czyżewski i Alicja Grawon-Jaksik.
MINI-MEET „Recoupment Plan w produkcji filmowej – najczęstsze modele podziału przychodów i zysków. Ćwiczenia”.

W trakcie spotkania porozmawiamy o tym:
• czym jest recoupment plan;
• w jaki sposób można go rozpisać;
• jakie są jego najczęstsze modele (w tym przykłady zagraniczne);
• przećwiczymy różne warianty

Mec. Krzysztof Czyżewski z Kancelarii Adwokackiej Czyżewscy. Wspólnik, adwokat, od kilkunastu lat zajmujący się prawem własności intelektualnej. Świadczy usługi przede wszystkim dla podmiotów działających w obszarze: filmu, mediów, prasy, książki, reklamy, rozrywki, IT, a także zwalczania nieuczciwej konkurencji i ochrony dóbr osobistych. Drugi główny obszar praktyki Krzysztofa Czyżewskiego to prowadzenie sporów sądowych, w postępowaniach cywilnych, gospodarczych i karnych. Pełni funkcję arbitra Sądu Arbitrażowego Rynku Audiowizualnego przy Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych. Były arbiter Komisji Prawa Autorskiego.
Alicja Grawon-Jaksik. Dyrektor KIPA (obecnie na urlopie macierzyńskim). Od 2007 r. zawodowo związana z branżą filmową. Absolwentka WRiTV Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (Organizacji Produkcji Filmowo-Telewizyjnej), doktorantka Uniwersytetu SWPS w Warszawie. W latach 2011-2013 reprezentantka Ministra Kultury w Komitecie Programu MEDIA UE w Brukseli, członek Rady ds. Cyfryzacji w Ministerstwie Cyfryzacji.

KIEDY?
27.09 /czwartek/ godz.11:00 – 14:00

GDZIE?
W siedzibie KIPA, Chełmska 21 bud. 28c

Dla KOGO?
Dla maksymalnie 12 producentów – zarówno członków KIPA jak i podmiotów niezrzeszonych (w przypadku większej liczby zgłoszeń organizatorzy dokonają selekcji).

MINI-MEET bazuje na konkretnych case studies, stąd planowana kameralna grupa uczestników.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go na adres biuro@kipa.pl, do piątku 21 września, w temacie maila wpisując: MINI-MEET