04.09.2011

Warszawa 2011: EP2C – European Post-Production Connection – zakończenie naboru

Zakończono nabór do European Post-Production Connection, jedynych warsztatów dla producentów i koordynatorów post-produkcji, poświęconych w całości etapowi post-produkcji filmu. KIPA jest współorganizatorem wydarzenia. Wyłoniono listę najlepszych kandydatów i trwają rozmowy kwalifikacyjne.

Informacje o projekcie:

European Post-Production Connection (EP2C) to tygodniowe warsztaty skierowane do producentów i kierowników post-produkcji, szczególnie osób pracujących przy realizacji międzynarodowych koprodukcji.Warsztaty odbędą się w Warszawie w dniach 4-9 października 2011 r.

  • dla kogo?
   dla producentów i kierowników post-produkcji. W grupie 22. uczestników 16 miejsc przewidzianych jest dla producentów, 6 dla kierowników post-produkcji. Organizatorzy oczekują zgłoszeń od osób z pewnym doświadczeniem w produkcji filmowej, chcących wyjść poza lokalny rynek i otwartych na możliwości koprodukcji z innymi krajami.

Istnieje możliwość uzyskania stypendium pokrywającego koszty uczestnictwa w EP2C.

 

 • w jakim celu?
  dobrze zaplanowana, zbudżetowana i przeprowadzona post-produkcja filmu może zaoszczędzić dużo czasu, pieniędzy, stresu i kompromisów, tak artystycznych, jak jakościowych. Dlatego też głównym celem warsztatów jest jak najlepsze „ustawienie” projektu pod kątem post-produkcji, biorąc pod uwagę wszystkie wymienione czynniki, możliwe pułapki, wybór technologii, kwestie prawne etc., szczególnie istotne w przypadku międzynarodowych koprodukcji.
 • w jaki sposób?
  producenci powinni zgłosić się do udziału w warsztatach z projektem, fabularnym bądź dokumentalnym, który zostanie poddany ekspertyzie podczas zajęć w grupach, prowadzonych przez doświadczonych, aktywnych na rynku koprodukcji producentów oraz ekspertów z dziedziny post-produkcji. Z kolei wykłady i zajęcia plenarne poruszać będą spektrum zagadnień post-produkcyjnych: od finansowania projektu po wykonanie masterów, dystrybucję i sprzedaż. Zgłoszony projekt powinien znajdować się w fazie przed zdjęciami.

 

 • z kim?
  EP2C dotychczas miało przyjemność pracować z uznanymi i doświadczonymi europejskimi producentami i ekspertami z zakresu post-produkcji, w gronie tym znaleźli się m.in.: Diana Elbaum(producentka, m.in.„Krzyczący mężczyzna”, Nagroda Jury Cannes 2010; laureatka Prize Eurimages 2009), Bettina Brokemper(producentka, m.in.„Miód”, Złoty Niedźwiedź Berlinale 2010, laureatka Prize Eurimages 2009), Christina Crassaris (post-producent, m.in. „Klasa”, Złota Palma 2008, „Persepolis”), Niko Remus(post-producent, m.in. „Miód”, Złoty Niedźwiedź 2010), Michel Schöpping(realizator dźwięku, pracował przy ponad 50 filmach), Eric Lagesse (agent sprzedaży, Pyramid International), by wymienić jedynie kilka osób spośród ponad 20 wykładowców. W tym roku do tego grona dołączy Ewa Puszczyńska, producent i Szef Dewelopmentu w Opus Film.
 • gdzie i kiedy? 
  4-9 października 2011, Warszawa
  więcej informacji na temat naboru i stypenium: www.ep2c.com
 • kontakt
  e-mail: info@ep2c.com oraz +48 661 663 768 (Małgorzata Sandecka)

 

Program EP2C powstał z inicjatywy belgijskiej firmy produkcyjnej Entre Chien et Loup (Diana Elbaum i Sebastien Delloye). Druga, tegoroczna edycja EP2C realizowana jest przy wsparciu Programu Media Unii Europejskiej, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Programu Media Mundus oraz we współpracy z Krajową Izbą Producentów Audiowizualnych, która jest polskim partnerem organizacyjnym EP2C. Partnerami programu są też Torino Film Lab czy Israel Film Fund oraz Vlaams Audiovisueel Fonds.