Zarząd

 • Alicja Grawon-Jaksik - Prezeska Izby 
  Artcore

  Ekspert branży filmowej. Specjalizuje się w kwestiach prawnych i biznesowych związanych z działalnością przedsiębiorców w sektorze audiowizualnym oraz sektorach kreatywnych. W latach 2014-2018 Dyrektor Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych. Członkini Rady ds. Cyfryzacji w Ministerstwie Cyfryzacji. Pomysłodawczyni pierwszego w Polsce Akceleratora dla młodych przedsiębiorców z sektora AV, dofinansowanego przez MKiDN. Odpowiadała m.in. za opracowanie merytoryczne i organizacyjne kilkudziesięciu profesjonalnych wydarzeń branżowych, w tym międzynarodowych konferencji, seminariów czy szkoleń (m.in.: New ways of distribution, Game Story. Między filmem a grą – I, II; Cyfrowe wyzwania w produkcji filmowej; Prawo i pieniądze – mniej artystyczne aspekty produkcji AV; kilkuletni cykl warsztatów – Prawne aspekty produkcji AV).

 • Piotr Dzięcioł - Wiceprezes Izby 
  Opus Film

  Producent filmowy, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wydziału Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w szkole filmowej w Łodzi. Całe życie zawodowe związany z branżą filmową. Od 1991 r. właściciel studia Opus Film, realizującego filmy reklamowe, fabularne, dokumentalne i programy telewizyjne. Jest producentem takich filmów jak nagrodzona Oscarem „Ida” Pawła Pawlikowskiego, „Kongres” Ari Folmana, „Wymyk” Graga Zglińskiego, „Cudowne lato” Ryszarda Brylskiego czy „Zero” Pawła Borowskiego. Od 2004 r. jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej, w latach 2008-2011 był członkiem Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Od czterech kadencji zasiada w Zarządzie Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych.

 • Irena Strzałkowska - Wiceprezeska Izby 
  Studio Filmowe Tor

  Absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego SGPiS. W kinematografii pracuje od 1972 r., najpierw w NZK, potem w Biurze Komitetu Kinematografii jako wicedyrektor Departamentu Organizacyjno-Prawnego, odpowiedzialna za promocję filmu polskiego zagranicą. Prezes Rady Nadzorczej „Filmu Polskiego”. W latach 1974-81 attaché w Stałym Przedstawicielstwie Polski przy UNESCO (Paryż). Od lipca 1990 r. jest zastępcą dyrektora Studia Filmowego „Tor”.
  Jest przedstawicielem polskiej kinematografii w funduszu Rady Europy EURIMAGES, członkiem ścisłego kierownictwa grupy Promocje + Festiwale, przewodniczącą Grupy Dystrybucyjnej. Od 1988 do lipca 1990 r. - International Short Film Conference - Head of Entrance & Producers Sub-Committee. Ekspert programu EUROMED, EUROPACINEMA EAVE, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w komitecie eksperckim Kreatywna Europa (część MEDIA). Od 2001 - członek Europejskiej Akademii Filmowej.

 • Wojciech Leszczyński 
  WJTeam

  Absolwent Wydziału Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w PWSFTviT w Łodzi oraz Wydziału Informatyki na Politechnice Łódzkiej. Swoje doświadczenie zdobywał m.in jako kierownik produkcji fabuły, dokumentu, a później już jako producent głównie przy filmach animowanych. Przez dłuższy czas współpracował ze studiem Se-Ma-For przy realizacji wielu filmów animowanych m.in. przy filmach barci Quay czy Marka Skrobeckiego. Razem z Justyną Rucińską i Anną Mroczek współtworzy obecnie zespół producencki WJTeam, który zajmuje się produkcją filmową. W profilu firmy wyraźnie dominuje film animowany, jednak w swoich projektach nie ogranicza się wyłącznie do tego gatunku, łącząc animację, film fabularny i dokumentalny, realizuje też teledyski. Jako producenci wiodący założyciele WJTeam byli odpowiedzialni za produkcję filmów autorskich m.in. filmów Anny Błaszczyk – „Trzej Królowie”, Balbiny Bruszewskiej – „Czarnoksiężnik z krainy U.S.”, Natalii Brożyńskiej – „Doradcy króla Hydropsa” czy Anity Kwiatkowskiej-Naqvi - "Locus". Wojciech Leszczyński jest także jednym z pomysłodawców i założycieli, a także członkiem zarządu Stowarzyszenia Producentów Polskiej Animacji (SPPA).

 • Małgorzata Domin 
  Domino Film

  Absolwentka produkcji filmowej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego oraz Studium Podyplomowego Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Właścicielka Domino Film, które produkuje filmy fabularne i dokumentalne. Producent wykonawczy filmów Lecha Majewskiego: Młyn i krzyż i Dolina bogów. Jako producent wiodący zadebiutowała filmem dla dzieci Klub Włóczykijów.

 • Stanisław Zaborowski 
  Silver Frame

 • Joanna Szymańska 
  SHIPsBOY

 • Monika Głowacka 
  EC1 Łódź — Miasto Kultury

 • Małgorzata Staroń 
  Staroń-Film

Partnerzy

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!