• Alicja Grawon-Jaksik
  Prezes KIPA 
  Alicja Grawon-Jaksik

  Prezes Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych, wcześniej dyrektor Izby w latach 2013-2017. Między 2016-2018 Członkini Rady ds. Cyfryzacji w Ministerstwie Cyfryzacji, ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Regionalnego Funduszu Filmowego. Między 2011-2015 Sekretarz Sądu Arbitrażowego Rynku Audiowizualnego w Warszawie, obecnie jego arbiter. W 2011-2013 reprezentantka Ministra Kultury w Komitecie programu MEDIA w Brukseli.
  Współpracuje z firmami producenckimi jako producent finansowy, towarzyszący i konsultant przy produkcjach filmowych i serialowych, specjalizując się w kwestiach prawnych oraz biznesowo-finansowych. Członkini zespołu powołanego przez wiceministra kultury ds. opracowania założeń ustawy o finansowym wspieraniu produkcji audiowizualnej (tzw. 'cash rebate' w Polsce). Ukończyła kurs dla Członków Rad Nadzorczych i Zarządów Certyfikowany przez Ministerstwo Skarbu Państwa, zakończony egzaminem państwowym.
  W 2019 roku Mentorka w ramach Media Biz Hub („Media Biznes Startup”) przy PWSFTiTv w Łodzi. Inicjatorka programu Akcelerator dla młodych przedsiębiorców z sektora AV.
  Absolwentka WRiTV Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i studiów doktoranckich Uniwersytetu SWPS w Warszawie (bez uzyskania tytułu). Gościnny wykładowca kilku uczelni filmowych.

 • Maciej Dydo
  Dyrektor KIPA 
  Maciej Dydo

  Absolwent wydziałów prawa na Uniwersytecie Warszawskim, finansów i bankowości w Szkole Głównej Handlowej oraz filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. prawnicze, Przez 10 lat pracował w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego na stanowiskach Dyrektora Departamentu Mecenatu Państwa, Zastępcy Dyrektora Własności Intelektualnej i Mediów oraz Naczelnika Wydziału Prawa Autorskiego, gdzie prowadził projekty w obszarze prawa autorskiego, legislacji, rozwoju sektorów kultury i kreatywnych (film, gry wideo, nowe media, książki, muzyka i design), digitalizacji dziedzictwa kulturowego i rozpowszechniania zbiorów cyfrowych, finansowania działań kulturalnych poprzez programy finansowe, a także funkcjonowania publicznych instytucji kultury w dziedzinie filmu, animacji kultury i książki. Doświadczony w prowadzeniu projektów dotyczących bibliotek, archiwów oraz polityki audiowizualnej. Przez ponad 5 lat był pracownikiem Telewizji Polskiej, gdzie zajmował się między innymi obsługą prawną platformy VOD nadawcy oraz obsługą organów spółki. Wykłada w Warszawskiej Szkole Filmowej przedmioty w obszarze prawa autorskiego, rynku filmowego i rynku gier wideo. Współpracownik Fundacji In Situ, gdzie prowadzi projekty dotyczące Archiwum Twórczości Krzysztofa Kieślowskiego.

 • Dana Pohl
  Kierownik Projektów 
  Dana Pohl

  W branży medialnej od 15 lat. Były kierownik projektu w Polskiej Komisji Filmowej, podmiotu odpowiedzialnego za promocję polskiej branży filmowej oraz polskich lokacji za granicą. Współorganizatorka narodowych stoisk na międzynarodowych targach filmowych (m.in. EFM, Marché du Film, AFCI Locations Show), spotkań koprodukcyjnych, branżowych wydarzeń networkingowych. W latach 2008-2014 reprezentantka biura unijnego programu MEDIA (MEDIA Desk Polska). Uczestniczka wielu krajowych i międzynarodowych szkoleń i wydarzeń branżowych. Absolwentka Łódzkiej Szkoły Filmowej i Warszawskiej Szkoły Filmowej na kierunku Produkcja Filmowa i Telewizyjna.

 • Grażyna Szymańska
  Kierownik administracyjny biura 
  Grażyna Szymańska

  Od 2007 roku związana z branżą filmową. Współpracowała z firmami produkcyjnymi takimi jak Studio A., Dogoda Media, Prasa i Film, głównie zajmując się przygotowywaniem i rozliczaniem wniosków o dotacje z PISF i regionalnych funduszy filmowych, rozliczeniami z koproducentami, administracją kosztów (II kierownik produkcji), rozwojem projektów filmowych, pracą nad scenariuszem, korektą tekstów. Kierownik produkcji dwóch sezonów programu „Kobieta cafe”. Przez kilka lat sekretarz programowy Fundacji Polskie Centrum Audiowizualne – samodzielne prowadzenie i nadzór projektów fundacji przeznaczonych dla twórców filmowych „Profesjonalizacja Indywidualna” i „Promocja filmu polskiego za granicą – program indywidualny”.

Partnerzy

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!