29.09.2013

Cyfrowe wyzwania w produkcji filmowej: informacje i formularze (Pruszków 2013)

W związku z jubileuszem 65-lecia PWSFTViT, a także biorąc pod uwagę Państwa sugestie, informujemy, że zbliżające się szkolenie „Cyfrowe wyzwania w produkcji filmowej” o którym informowaliśmy mailowo, zostanie przesunięte o jeden dzień na 12-13 października 2013 r. (sobota – niedziela).

Tym samym mamy nadzieję, że zmiana ta pozwoli wielu z Państwa wziąć udział w obu wydarzeniach, nie stawiając pod znakiem zapytania uczestnictwa w obchodach jubileuszowych Łódzkiej Szkoły Filmowej czy w szkoleniu dotyczącym cyfrowych wyzwań w produkcji filmowej, które w naszym przekonaniu stanowi początek istotnej dyskusji. Przypominamy także, że na szkoleniu zaprezentujemy propozycję standardów archiwizacji i kopii dystrybucyjnych.

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych wraz z Media DESK Polska serdecznie zapraszają na kolejne, wyjątkowe spotkanie organizowane z myślą o profesjonalizacji zawodowej i podnoszeniu kompetencji uczestników rynku filmowego i telewizyjnego. „Cyfrowe wyzwania w produkcji filmowej” to intensywne szkolenie, które odbędzie się w dniach 12-13 października w Pruszkowie pod Warszawą.

Rewolucja cyfrowa przyniosła szereg zmian w sektorze audiowizualnym, zmieniając charakter poszczególnych etapów produkcji. Zmiany te są nieuniknione, jednak istotne jest zwrócenie uwagi na wszystkie ich aspekty. Dlatego chcielibyśmy rozpocząć szeroką dyskusję na temat szans i zagrożeń wynikających z cyfryzacji na etapie dystrybucji oraz archiwizacji filmów w Polsce.

Przez lata negatyw był sprawdzonym i skutecznym nośnikiem zabezpieczającym nasze filmy. Ale co będzie jutro z tym, co dziś jest tylko cyfrowe? Jak odpowiednio zabezpieczyć cyfrowe kopie filmu? Czy dyski na półce są bezpieczne? Jakie materiały przygotować do dystrybucji VOD? Na te i inne pytania będziemy starali się odpowiedzieć podczas spotkania „Cyfrowe wyzwania w produkcji filmowej”.

Porozmawiamy m.in. o archiwizacji i dystrybucji kopii cyfrowych, bezpiecznym przechowywaniu, trwałości nośników cyfrowych, zarządzaniu formatami, współpracy z platformami dystrybucyjnymi VOD. Chcemy także omówić propozycję wprowadzenia jednolitych standardów technicznych materiałów przeznaczonych do archiwizacji oraz dla kopii dystrybucyjnych, dlatego tym bardziej zachęcamy do udziału szefów spółek, producentów, szefów produkcji oraz innych profesjonalistów z branży audiowizualnej, którzy na co dzień spotykają się z cyfrowymi wyzwaniami w produkcji filmowej.

W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Filmoteki Narodowej, a także w części spotkania poświęconej archiwizacji i dystrybucji kopii cyfrowych m.in. Kamil Przełęcki (Agora S.A.), Małgorzata Roguska (WFDiF), Jędrzej Sabliński (DI Factory), Grzegorz Molewski (KinoRP), Kamil Rutkowski (DI-Factory), Maciej Molewski (CRF); w części dotyczącej platform dystrybucyjnych VOD m.in.: Łukasz Skrzypek (iplex), Teresa Wierzbowska (ipla).

Chęć uczestnictwa w szkoleniu można zgłaszać wysyłając formularz zgłoszeniowy na adresbiuro@kipa.pl lub faksem na nr 22 840 59 01.

Koszt uczestnictwa wynosi 150,00 zł dla członków KIPA oraz 300,00 dla firm nie należących do Izby; obejmuje koszty organizacji szkolenia, materiałów dla uczestników, zakwaterowania oraz wyżywienia.

Szkolenie jest współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z biurem KIPA pod numerem telefonu: 22 840 59 01. Zachęcamy do udziału w spotkaniu!

DO POBRANIA:

Pruszkow_2013_formularz_zgloszeniowy_czlonkowie_KIPA

Pruszkow_2013_formularz_zgloszeniowy_firmy_spoza_KIPA

 


Media Desk PolskaPolski Instytut Sztuki Filmowej

KIPA