09.05.2019

Forum Dokumentu i Animacji SFP


Tradycyjnie już od wielu lat na przełomie maja i czerwca (w tym roku w dniach, 26 maja – 2 czerwca 2019) w Krakowie odbywa się wielkie święto polskiego filmu dokumentalnego i animowanego – Krakowski Festiwal Filmowy. Poza projekcjami konkursowymi, przeglądami polskiej produkcji filmów animowanych i dokumentalnych z ostatniego roku, ważnym punktem programu jest doroczne spotkanie filmowców dokumentalistów i animatorów.

Tegoroczne Forum, zorganizowane w nowej formule, poświęcone będzie promocji i dystrybucji filmów. Członkowie Sekcji Filmu Animowanego i Dokumentalnego SFP do współorganizacji tego wydarzenia zaprosili Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych, Gildię Polskich Reżyserów Dokumentalnych oraz Krakowską Fundację Filmową. W programie Forum znalazły się panele i debaty tematyczne, które mają pozwolić lepiej poznać wzajemne oczekiwania twórców i instytucji, takich jak nadawcy telewizyjni, platformy VOD, dystrybutorzy kinowi czy agenci sprzedaży, których celem jest dotarcie z naszymi filmami do widzów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie SFP : www.sfp.org.pl/wydarzenia,92,28768,2,1,Forum-Dokumentu-i-Animacji-Krakow-2019.html

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!