03.09.2019

MUZYKA W FILMIE – KWESTIE PRAWNE – warsztaty 12 września

Zapraszamy na pierwsze w tym roku warsztaty z cyklu Mini-Meet, w ramach szkoleń Sprawna Produkcja 2019 (dofinansowanych ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej). 

Ćwiczenia poprowadzą adw. Krzysztof Czyżewski i adw. Maciej Jamiołkowski z  Kancelarii Adwokackiej Czyżewscy.

 

MINI-MEET: MUZYKA W FILMIE – KWESTIE PRAWNE

W trakcie spotkania porozmawiamy o tym:

– jakie prawa należy nabyć, aby móc wykorzystywać materiał muzyczny w filmie/reklamie?

– czym różni się nabywanie prawa do gotowego (znanego) utworu od nabywania praw od kompozytora, który tworzy ścieżkę dźwiękową na zamówienie?

– jak przygotować (i negocjować) najważniejsze umowy dotyczące praw do muzyki? (analiza umów z kompozytorem, artystą, wykonawcą, publisherem)

– czy po uzyskaniu prawa do synchronizacji utworu, można  modyfikować i opracować ten utwór na potrzeby filmu i jego charakteru artystycznego?

– dlaczego w powyższych kwestiach nie można liczyć na pomoc ZAiKS?

 

Krzysztof Czyżewski, wspólnik, adwokat, ekspert i strategiczny doradca w zakresie prawa własności intelektualnej i prawa mediów; doświadczony pełnomocnik w procesach sądowych – tak przed sądem I jak i II instancji oraz przed Sądem Najwyższym. Świadczy usługi przede wszystkim dla podmiotów działających w obszarze: filmu, mediów, prasy, książki, reklamy, rozrywki i IT. Arbiter Sądu Arbitrażowego Rynku Audiowizualnego przy KIPA. Były arbiter Komisji Prawa Autorskiego, były Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Polskiego Radia S.A. Wykładowca z zakresu prawa własności intelektualnej, mediów, dóbr osobistych i reklamy. Współautor komentarza do prawa autorskiego. Rekomendowany m.in. przez: Chambers & Partners, Legal500, Best Lawyers, Media Law International, IP Stars, Corporate INTL, Global Law Experts czy Rzeczpospolitą.

 

Maciej Jamiołkowski – adwokat, specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, prawie mediów, ochronie dóbr osobistych, prawie nieuczciwej konkurencji, zajmuje się także prawem ochrony danych osobowych. Uczestniczy w realizacji licznych projektów z branży rozrywkowej i kreatywnej, w tym dla największych producentów filmowych,  muzycznych, wydawniczych i reklamowych w Polsce. Rekomendowany przez prestiżowy ranking prawniczy The Legal 500 EMEA, w kategorii własność intelektualna. Laureat nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w konkursie Urzędu Patentowego RP na najlepszą pracę magisterską z dziedziny prawa własności intelektualnej.

 

KIEDY?

12 września 2019 /czwartek/ godz.10:30 – 13:00

GDZIE?

W siedzibie KIPA, Chełmska 21 bud. 28c

Dla KOGO?

Dla maksymalnie 14 producentów – zarówno członków KIPA jak i podmiotów niezrzeszonych (decyduje kolejność zgłoszeń)

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić załączony formularz zgłoszeniowy i wysłać go na adres biuro@kipa.pl do poniedziałku 9 września 2019, w temacie maila wpisując: MINI-MEET

 

Warsztaty Mini-Meet odbywają się dzięki dofinansowaniu PISF – Polskiego Instytut Sztuki Filmowej,

w ramach całorocznego cyklu szkoleń i warsztatów producenckich „KIPA Sprawna Produkcja”.

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!