17.06.2020

NABÓR DO PROGRAMU „AKCELERATOR DLA MŁODYCH PRZEDSIĘBIORCÓW Z SEKTORA AV”, EDYCJA 4 / zgłoszenia do 30 czerwca

O PROGRAMIE
Akcelerator to intensywny, 6 miesięczny kurs podnoszący kwalifikacje osób prowadzących firmy w sektorze audiowizualnym. Fundamentem programowym są zagadnienia związane z finansami, modelami biznesowymi, aspektami formalno-prawnymi, trendami produkcyjnymi i dystrybucyjnymi na rynku krajowym, europejskim i amerykańskim.

Celem projektu jest wsparcie uczestników w skutecznym prowadzeniu firm, odpowiedzenie na kluczowe pytania o to, jak rozwiązywać codzienne wyzwania dotyczące projektów i planowania strategii rozwoju z odpowiednim wyprzedzeniem.

Do programu zakwalifikuje się 20 uczestników, którzy przez kolejne miesiące będą mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzą na temat produkcji audiowizualnej na jej różnych płaszczyznach. Program składa się z sześciu 2-dniowych zjazdów od lipca do grudnia 2020. Pierwszy dzień poświęcony jest twardym warsztatom z fachowcami z dziedzin filmowych i biznesowych, drugi dzień skoncentrowany jest na networkingu, spotkaniach z praktykami, przedstawicielami branży audiowizualnej i sektora prywatnego, które często przyjmują formę masterclassów, oraz są niepowtarzalną okazją do bezpośredniej, partnerskiej rozmowy i omawiania kluczowych zagadnień z dnia poprzedniego. Pod opieką Kierownika Programu uczestnicy poza sesjami, realizują także zadania własne, głównie dotyczące wyliczania rentowności własnych projektów, opracowywania optymalnych struktur finansowych i założeń dystrybucyjnych.

W tym roku, ze względu na szczególne warunki rynkowe spowodowane pandemią COVID-19, ale także zmieniającym się otoczeniem rynkowym, jednym z głównych tematów Programu będzie dystrybucja, obecność platform streamingowych i ich wpływu na modele biznesowe w kraju i za granicą, rola kin i pozostałych graczy w przygotowywaniu założeń producenckich finansowania projektów.
Biorąc udział w programie uczestnicy pogłębią wiedzę z zakresu biznesu, współpracy z inwestorami, prawa autorskiego, kwestii księgowo-prawnych, produkcji audiowizualnej, skutecznego pozyskiwania dofinansowania i łączenia środków różnych źródeł oraz prowadzeniem negocjacji, dystrybucji zarówno kinowej jak i online, marketingu filmowego, autoprezentacji i sztuki pitchingu. Uczestnicy uczyć się będą m.in. jak zaprezentować swój projekt dla potencjalnych partnerów i inwestorów, jak obliczyć rentowność projektów filmowych i łączyć środki z różnych źródeł oraz jak umiejętnie korzystać z narzędzi promocji i marketingu
Do współpracy zaprosiliśmy doświadczonych ekspertów-praktyków z branży kreatywnej, zarówno na rynku krajowym, jak i europejskim.

DLA KOGO JEST TEN PROGRAM?
Akcelerator prowadzony jest z myślą 0 przedstawicielach niezależnych, młodych firm z sektora audiowizualnego, przedsiębiorców do 40-ego roku życia, absolwentów i studentów V roku szkół filmowych oraz osób „działających w branży”, ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy prowadzą lub planują założenie swojej firmy.
Dotychczasowy zakres działalności kandydatów powinien być związany z szeroko pojętą branżą audiowizualną, w tym m.in. z produkcją filmów fabularnych, dokumentalnych, reklamowych, animacji, mikrobudżetowych, eksperymentalnych, związanych z nowymi technologiami VR.
Na zakończenie całego projektu (grudzień 2020) zorganizowana zostanie sesja pitchingowa z udziałem nadawców, dystrybutorów i producentów z wieloletnim doświadczeniem w branży kreatywnej. Podczas spotkań każdy z uczestników będzie miał możliwość na praktyczne wykorzystanie zdobytej podczas Akceleratora wiedzy, jak również na nawiązanie branżowych kontaktów.
Do programu mogą zgłaszać się firmy/osoby z projektem, nad którym będą pracować podczas trwania kursu.

PROGRAM / HARMONOGRAM
Więcej informacji oraz harmonogram zjazdów wraz z zarysem merytorycznym znajduje się na stronie programu  akcelerator.kipa.pl 

KOSZT
Opłata za udział w programie wynosi 1000 zł netto.

ZGŁOSZENIA
Zgłoszenia do udziału w programie przyjmowane są do 30 CZERWCA na adres akcelerator@kipa.pl
Lista uczestników zakwalifikowanych do programu zostanie ogłoszona w pierwszej połowie lipca na stronie akcelerator.kipa.pl.

Do zgłoszenia mailowego należy dołączyć FORMULARZ, który jest do pobrania poniżej.

POBIERZ FORMULARZ TUTAJ

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!