Animoon

Animoon Sp.z o.o.
ul. Chmielna 24/24
00-020 Warszawa
tel. +48 604 775 271
hello@animoon.pl
http://animoon.pl/

Animoon jest firmą zajmującą się produkcją serii animowanych oraz filmów krótko i pełnometrażowych. Firma specjalizuje się w developmentach animowanych. Produkowane w Animoon projekty – oparte głownie na oryginalnych pomysłach – wyróżniają się wysoką jakością artystyczną i fabularną. Tworząc swoje projekty Animoon bardzo ściśle współpracuje z grupą producentów wykonawczych reprezentujących największe polskie studia animowane, dzięki czemu projekty powstają w zróżnicowanych technikach, każdorazowo zachowując bardzo wysoką jakość.

Produkcje Animoon powstają z myślą o polskiej i zagranicznej widowni, a w proces ich powstawania są zaangażowani najbardziej utalentowani polscy twórcy. Projekty Animoon wspierają polskie i europejskie instytucje publiczne. Firma buduje swój wizerunek międzynarodowy przez regularny udział w międzynarodowych wydarzeniach branżowych. Strategia rozwoju firmy opiera się budowaniu silnego portfolio we współpracy z partnerami europejskimi i chińskimi.

 

FILMY PEŁNOMETRAŻOWE

Animoon zyskało międzynarodowy rozgłos dzięki udziałowi w projekcie „Magiczna Zima Muminków” (Finlandia/ Polska), który trafił do dystrybucji w 12 krajach w tym krajach skandynawskich i azjatyckich, a także znalazł się na długiej liście oscarowej w 2018 roku w trzech kategoriach – Najlepszy Film Animowany, Najlepsza Muzyka i Najlepsza Piosenka.

Obecnie Animoon jest zaangażowane w czterostronną koprodukcję pełnometrażowego filmu lalkowego – „Nawet Myszy idą do nieba”. Równolegle trwają prace pre-produkcyjne nad dwoma kolejnymi pełnymi metrażami, między innymi „Ro”.

 

KONTENT DZIECIĘCY

Największym projektem serialowym Animoon jest „Przytul mnie” zrealizowany na podstawie bestsellerowej książki. Produkcja 52-odcinkowego serialu zakończyła się w styczniu 2020 roku i była pierwszą w historii koprodukcją w dziedzinie serii animowanej między Polską a Chinami. Za sprzedaż serii jest odpowiedzialny niemiecki agent sprzedaży Studio Hamburg.

 

FESTIWALOWE FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE        

Animoon specjalizuje się w produkcji autorskich filmów animowanych o bardzo wysokim potencjale festiwalowym. Za wyprodukowane filmy, Animoon otrzymało już ponad 50 prestiżowych nagród i wyróżnień na całym świecie. Filmy studia – w tym najszerzej nagradzane „ACID RAIN” i „III” – były pokazywane w programach największych i najbardziej prestiżowych festiwali Cannes, Sundance, Rotterdam IFF czy szczególnie kluczowego dla animacji – festiwalu w Annecy.

 

SERIE DLA WIDZÓW DOROSŁYCH

Animoon jest jedną z niewielu polskich firm zajmujących się produkcją seriali animowanych dla widzów nastoletnich i dorosłych. Wśród najpopularniejszych tytułów można wymienić „Bear me”, „Mrówka wychodzi za mąż” oraz autorski serial Krzysztofa Ostrowskiego pt. „Jak zostałem Superłotrem”.

Animoon zrealizowało dwie mini serie na zlecenie Kwartalnika Przekrój oparte na kultowych paskach komiksowych Zbigniewa Lengrena (”Profesor Filutek”) i Marka Raczkowskiego (”Przygody Stanisława z Łodzi”). Emitowane w internecie seriale zdobyły dużą popularność.

 

WAŻNIEJSZE FESTIWALE I NAGRODY:                            

  • KIPA – Nagroda dla najlepszego producenta polskich filmów krótkometrażowych i dokumentalnych – 2019
  • Annie Awards 2020 – Best Short Subject (nominacja)
  • Festival de Cannes 2018 – Short Film Competition
  • Animafest Zagreb 2019 – Grand Prix, Audience Award
  • BIAF 2019, Grand Prix
  • ITFS 2017, Grand Prix
  • Sundance Film Festival 2019 – Vimeo Award
  • Rotterdam IFF 2019 – Official Selection
  • Annecy IAFF 2017, 2018, 2019 – Official Selection

Profil na FB

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!