09.05.2016
Trwa całoroczny cykl szkoleń i warsztatów producenckich Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych pn. „KIPA Sprawna Produkcja”, który składa się z wielu wydarzeń tj. szkolenia prawne, finansowe, podatkowe, księgowe, liczne konferencje i seminaria. Cykl jest dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Naszym kolejnym spotkaniem odbywającym się w ramach tego cyklu jest Mini-Meet, czyli warsztaty w kameralnej 12-osobowej grupie dotyczące najistotniejszych kwestii, a zarazem generujące największe trudności. Uważamy, że najlepszą metodą nauki jest czysta praktyka. Dlatego program Mini-Meet obejmuje realizację serii ćwiczeń z najtrudniejszych zagadnień biznesowo-filmowych, przedstawionych zarówno okiem producenta, jak i prawnika. Uczestnicy otrzymają konkretne zadania prawne do rozwiązania na przygotowanych wcześniej umowach.
Program:
Tematem najbliższego Mini-Meet będzie „Clearing rights – Muzyka”. Producenci dowiedzą się praktycznych wskazówek, na co powinni zwracać szczególną uwagę i co należy sprawdzić w odniesieniu do muzyki w filmie czy serialu. Podczas symulacji negocjacji umowy na zakup muzyki, dowiemy się m.in.: jakie prawa i od kogo kupować, czy ZAIKS jest ważny dla producenta, kto to publisher i jak z nim rozmawiać. Omówmy także najczęstsze błędy producentów przy zakupie i wykorzystywaniu muzyki w filmie czy serialu.
Prowadzący:
Warsztaty poprowadzi adw. Krzysztof Czyżewski z Kancelarii Adwokackiej Czyżewscy. Wspólnik, adwokat, od kilkunastu lat zajmujący się prawem własności intelektualnej. Świadczy usługi przede wszystkim dla podmiotów działających w obszarze: filmu, mediów, prasy, książki, reklamy, rozrywki, IT, a także zwalczania nieuczciwej konkurencji i ochrony dóbr osobistych. Drugi główny obszar praktyki Krzysztofa Czyżewskiego to prowadzenie sporów sądowych, w postępowaniach cywilnych, gospodarczych i karnych. Pełni funkcję arbitra Sądu Arbitrażowego Rynku Audiowizualnego przy Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych. Były arbiter Komisji Prawa Autorskiego. Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Polskiego Radia S.A.
Dla kogo:
Dla max. 12 producentów, zarówno członków KIPA jak i podmiotów niezrzeszonych (w przypadku większej liczby zgłoszeń przeprowadzamy selekcję). Mini-Meet bazuje na konkretnych case studies, stąd planowana kameralna grupa uczestników.
Gdzie:
siedziba KIPA przy ul. Chełmskiej 21 bud. 28c w Warszawie
Kiedy:
14 czerwca (wtorek) godz. 10:00 – 14:00
Jak zgłosić udział:
Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i wysłanie go na adres e-mial: biuro@kipa.pl w temacie maila wpisując MINI-MEET.
Termin przesyłania zgłoszeń do 9 czerwca.