EAVE Producers Workshop

to największe w Europie warsztaty dla producentów audiowizualnych, które po raz drugi w swojej 30 letniej historii odbyły się w Polsce. W dniach 19-26 czerwca 2017 r. Łódź była gospodarzem drugiej części programu warsztatów EAVE Producers Workshop 2017. Warsztaty, których współorganizatorami była Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych i EC1 Łódź-Miasto Kultury/Łódź Film Commission, odbyły się dzięki dofinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Miasta Łodzi i zgromadziły ekspertów EAVE oraz 50 uczestników z 40 krajów.

Tydzień warsztatów w Łodzi stanowił drugą z trzech części rocznego programu szkoleń EAVE dla niezależnych producentów. Wśród uczestników, którzy zostali wyłonieni z grona 172 kandydatów, znajdą się nie tylko producenci europejscy, lecz również reprezentanci m.in. z Argentyny, Boliwii, Brazylii, Kanady, Republiki Dominikany, Izraela, Nepalu, Nigerii, Rosji, Republiki Południowej Afryki i Turcji.

Podczas łódzkiej części warsztatów omówione zostały rozmaite aspekty produkcji filmowej, wśród nich: marketing, finansowanie czy sprzedaż międzynarodowa. Poruszone zostały także kwestie praw autorskich do muzyki i problemów, z którymi spotykają się uczestnicy warsztatów przy realizacji swoich projektów. Pojawiły się zagadnienia związane z promocją projektów oraz komunikacji z publicznością.

czytaj więcej…

Partnerzy

KIPA