11.12.2023
10 Ekokonsultantów i 11 Ambasadorów Zielonej Produkcji Audiowizualnej ukończyło kurs Laboratorium Zielonej Produkcji Audiowizualnej 2023.
Laboratorium Zielonej Produkcji Audiowizualnej 2023 to druga edycja kompleksowego i jedynego dostępnego na polskim rynku cyklu szkoleń z zagadnień ekologicznej produkcji audiowizualnej, prowadzonego przez wysokiej klasy krajowych i zagranicznych ekspertów. Cykl skierowany był do wszystkich członków polskiej branży audiowizualnej, miał za zadanie przybliżyć teoretyczne i praktyczne zasady ekologicznej produkcji filmowej, telewizyjnej i reklamowej oraz stosowane w Polsce i Europie narzędzia umożliwiające jej zrównoważenie
W ramach kursu zostało zorganizowanych 9 spotkań, które trwały łącznie 36 godzin. Każde ze spotkań nich zostało poświęcone innemu aspektowi ekologicznej produkcji – od implementacji procedur na planie filmowym, przez audyt produkcji audiowizualnej, kalkulację śladu węglowego, aż po zagadnienia motywowania członków ekip filmowych do zachowań proekologicznych. Chętni wzięli również udział w praktycznych warsztatach dotyczących planowania działań ekologicznych na planie filmowym w ramach konkretnego projektu produkcji filmowej, serialowej lub reklamowej, zakończonych obowiązkowym pitchingiem rozwiązań ekologicznych przed panelem ekokonsultantek z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Węgier.
W spotkaniach udział wzięło ponad 100 uczestników, 21 otrzymało certyfikaty ukończenia kursu:
EKOKONSULTANCI KIPA
AMBASADORZY ZIELONEJ PRODUKCJI AUDIOWIZUALNEJ KIPA
Przypominamy, że w zeszłym roku Laboratorium Zielonej Produkcji Audiowizualnej ukończyli:
EKOKONSULTANCI KIPA
AMBASADORZY ZIELONEJ PRODUKCJI AUDIOWIZUALNEJ KIPA
Kurs został opracowany przez Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych przy wsparciu finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Przygotuje on polskie podmioty do realizacji europejskich celów związanych z osiągnięciem neutralności klimatycznej w 2050 r. oraz do lepszego wypełniania wymogów związanych z pozyskiwaniem środków publicznych w Europie, a w przyszłości spełniania europejskich standardów zrównoważonej produkcji.