19.10.2015

Zmiany w PO PISF 2016 oraz praktyczne wskazówki podatkowo-finansowe w produkcji av

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych zaprasza na dwudniowe spotkanie szkoleniowe dotyczące zasad aplikowania i rozliczania środków z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej zgodnie z nowymi Programami Operacyjnymi PO PISF 2016, a także kwestii finansowo-podatkowych w produkcji audiowizualnej, które odbędzie się w dniach 27-28 listopada 2015 r. w Serocku koło Warszawy.

Jak co roku Instytut zaproponował nowe Programy Operacyjne, zawierające kilka zasadniczych zmian. Mimo wielu lat doświadczeń, obserwujemy potrzebę konsultowania praktycznych spraw związanych z aplikowaniem o dofinansowanie z PISF, a także z rozliczaniem wniosków i poprawnym prowadzeniem dokumentacji na potrzeby Instytutu.

Co więcej, przypomnienia wymagają kwestie podatkowe, którym poświęcona będzie druga, warsztatowa część spotkania. Dotyczyć ona będzie zagadnień związanych z podatkiem VAT, w szczególności w koprodukcji, ozusowaniem umów cywilno-prawnych w branży audiowizualnej i podatkiem u źródła. Szkolenie z kwestii podatkowych poprowadzą prawnicy z Kancelarii LSW Leśnodorski, Ślusarek i Wspólnicy. Dodatkowo przedstawiciel Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych Programów UE ze Związku Banków Polskich przedstawi prezentację dot. nowego instrumentu finansowego dla branży audiowizualnej, który przygotowywany jest w ramach Kreatywnej Europy.

Tegorocznym gościem honorowym wydarzenia będzie Dyrektor PISF Magdalena Sroka, która podczas swojego wystąpienia przedstawi nowe założenia i kierunki rozwoju Instytutu na najbliższe 5 lat. W spotkaniu weźmie również udział p. Wojciech Hoflik, Pełnomocnik Dyrektora PISF kierujący Działem Produkcji Filmowej i Rozwoju Projektów Filmowych oraz eksperci PISF, którzy opowiedzą o ładzie prawnym i finansowym we wnioskach, niezbędnych dokumentach potrzebnych do przygotowania umowy, jak również zasadniczych wymaganiach dotyczących rozliczeń. Przypomnimy również jak pracować z plikiem kosztorysu filmu fabularnego w PISF.

W ramach szkolenia „Istotne zmiany w Programach Operacyjnych PISF 2016 oraz praktyczne wskazówki dotyczące kwestii podatkowo-finansowych w produkcji audiowizualnej” pokrywane są koszty noclegu (zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych), wyżywienia oraz materiałów szkoleniowych. Prosimy o szybkie zgłaszanie się ze względu na ograniczoną liczbę miejsc noclegowych. Decydować będzie kolejność zgłoszeń. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z biurem KIPA pod nr telefonu (22) 840 59 01.

W celu wzięcia udziału w spotkaniu prosimy o przesłanie podpisanego formularza, który dostępny jest poniżej. Zgłoszenia prosimy wysyłać do 19.11.2015 r. na adres biuro@kipa.pl.

Spotkanie jest realizowane w ramach cyklu, który finansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Zarys programowy (27–28 listopada 2015 r.):

Dzień I, piątek 
godz. 10.30 – 11.00 – Rejestracja uczestników oraz kawa powitalna
godz. 11.00 – 11.15 – Rozpoczęcie spotkania (Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych)
godz. 11.15
– Nowe założenia i kierunki rozwoju PISF na najbliższe 5 lat – p. Magdalena Sroka (Polski Instytut Sztuki Filmowej)
przerwa kawowa
– Programy Operacyjne PISF 2016 – najistotniejsze zmiany – p. Wojciech Hoflik (PISF).
– Wzór kosztorysu filmu fabularnego w PISF. Praca z plikiem – o czym warto pamiętać?
– VAT w produkcji audiowizualnej, umowy cywilno-prawne, zobowiązania wobec ZUS, podatek u źródła.
przerwa kawowa
godz. 18.30 – Kolacja

Dzień II, sobota
godz. 08.00 – 10.00 – Śniadanie i wymeldowanie z pokoi
godz. 10.00
– Wnioski, załączniki i umowa w ramach PO Produkcja Filmowa. Praktyczne wskazówki postępowania (wymagania Instytutu, najczęściej popełnianie błędy, ład finansowy i umowa z Instytutem).
– Zasady rozliczenia dotacji PISF. Co, gdzie i jak wpisać/opisać w dokumentacji produkcyjnej?
przerwa kawowa
– Nowy instrument finansowania dla branży audiowizualnej w ramach Kreatywnej Europy. (Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów UE, Związek Banków Polskich).
godz. 13.00 – Zakończenie spotkania

DO POBRANIA:

Serock 2015 – Formularz zgłoszeniowy

KIPA