03.09.2024
Gdynia Industry to program paneli dyskusyjnych, konsultacji oraz spotkań networkingowych skierowany do przedstawicieli branży filmowej. Ma on na celu diagnozowanie bieżących wyzwań stojących przed branżą, aktywne poszukiwanie rozwiązań systemowych oraz wspieranie wymiany doświadczeń i informacji między bardziej i mniej doświadczonymi profesjonalistami.
Tegoroczny program składa się z kilku części: rozmowy i debaty środowiskowe, panele i prezentacje oraz networking.
KIPA & Gdynia Industry
W ramach wydarzeń na Gdynia Industry KIPA ma przyjemność współorganizować dwa panele szkoleniowe oraz spotkanie networkingowe:
Fundusz Rady Europy wspierający europejskie koprodukcje serialowe ma wzmocnić siłę europejskich producentów audiowizualnych i tworzonej przez nich własności intelektualnej (europejskiego IP) w dobie konkurencji z produkcjami globalnych koncernów medialnych i platform streamingowych. Nowy fundusz funkcjonuje w formie pilotażowej przez 3 lata począwszy od października 2023 r. i jest administrowany przez struktury funduszu Eurimages.Polska przystąpiła do Funduszy, a więc polscy producenci realizujący seriale mogą korzystać z tego mechanizmu wsparcia finansowego.
PROWADZENIE: Alex Traila, Program Manager, Rada Europy
Zadanie realizowane w ramach projektu Focus on Poland, który został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Rozwoju Sektorów Kreatywnych, którego operatorem jest Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych.
Event Booster przygotowuje producentów do aktywnego uczestnictwa w międzynarodowych wydarzeniach branżowych, ucząc nawiązywania relacji i prezentowania indywidualnych potrzeb biznesowych polskich firm. Zachęcanie do korzystania z możliwości uczestniczenia w zagranicznych wydarzeniach jest też ważnym celem Gdynia Industry.
When East Meets West to kluczowe wydarzenie wspierające współpracę między Europą Wschodnią i Zachodnią, odbywające się corocznie w styczniu podczas MFF w Trieście. Forum obejmuje Co-Production Forum dla projektów w fazie developmentu, WEMW Slate Market z doradztwem i spotkaniami B2B, WEMW Business Angels z indywidualnymi spotkaniami z doświadczonymi profesjonalistami oraz WEMW Inspirational Labs, które inspirują do tworzenia nowych treści i odkrywania nowych rynków.
PROWADZENIE: Alessandra Pastore, Market Manager WEMW
Zadanie realizowane w ramach projektu Focus on Poland, który został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Rozwoju Sektorów Kreatywnych, którego operatorem jest Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych
Sekcja Młodych Producentów działająca przy Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych zaprasza młodych twórców i twórczynie na śniadanie networkingowe, podczas którego będzie okazja poznać producentki i producentów aktywnie działających w branży, otwartych na nowe projekty filmowe.
PARTNERZY WYDARZENIA: Sekcja Młodych Producentów KIPA, Veles Productions
Ponadto Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych została partnerem dwóch kolejnych wydarzeń:
Kompozytorzy muzyki filmowej to pełnoprawni filmowcy. Współtworzą warstwę narracyjną filmu, pomagają „opowiedzieć” historię, wzmocnić dramaturgię i emocjonalną stronę filmu, a także współkreują rys psychologiczny postaci. Muzyka w filmie pełni rolę niewidzialnego aktora, który – choć niewidoczny na ekranie – ma ogromny wpływ na odbiór dzieła przez widza. To dzięki muzyce wiele scen zyskuje dodatkową głębię i znaczenie, a widz może w pełni zanurzyć się w świecie przedstawionym na ekranie. Jednakowoż w kontekście produkcji filmowej muzyka często jest postrzegana przez pryzmat budżetu i ograniczeń. W panelu spróbujemy odpowiedzieć na pytanie jak, wzmacniając rolę muzyki w różnych etapach produkcji filmowej osiągamy istotny wpływ na końcowy efekt artystyczny i komercyjny filmu. Przedstawimy dobre praktyki we współpracy producentów filmowych z kompozytorami. Podzielimy się wiedzą na temat procesów twórczych, komunikacji, a także negocjacji budżetowych i umów. Dowiemy się, jakie są najlepsze metody na osiągnięcie harmonii między wizją artystyczną twórców a wymaganiami produkcyjnymi.
PARTNERZY WYDARZENIA: Narodowe Centrum Kultury, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie
W gronie przedstawicieli kluczowych organizacji zrzeszających kina studyjne: Europa Cinemas, CICAE i Stowarzyszenia Kin Studyjnych – porozmawiamy o liczbach oraz o tym, jaka powinna być obecnie rola kin studyjnych, jakie działania są podejmowane na szczeblu międzynarodowym i lokalnym, aby umacniały one swoją pozycję na rynku, poruszymy również temat oczekiwań dzisiejszej widowni, potrzeby różnorodności, świadomego programowania repertuaru kin.
Współorganizatorem wydarzenia jest Creative Europe Desk Polska
Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia w Gdyni
——–
Projekt Focus on Poland został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Rozwój Sektorów Kreatywnych, którego operatorem jest Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych.