29.03.2023

LABORATORIUM JĘZYKA POLSKIEGO – kurs językowy KIPA & Netflix | Nabór do 9 kwietnia

Jest to specjalistyczny kurs języka polskiego dla Ukraińców, reprezentantów branży filmowej w Polsce.  To intensywny kurs online, którego celem jest doskonalenie znajomości branżowego języka polskiego i słownictwa związanego z produkcją filmową, organizowany przez KIPA we współpracy z Netflix.

Do wyboru są dwie opcje nauki:
– 
KURS | intensywny kurs podzielony na bloki tematyczne: development, preprodukcja, produkcja filmowa, postprodukcja, dystrybucja, pr & marketing. Podczas każdego ze spotkań poruszana będzie terminologia związana z danym etapem pracy nad projektem filmowym.
czas trwania: 2h tygodniowo x 10 spotkań 
– 
KONWERSACJE | konwersacje w języku polskim na tematy związane z produkcją filmową. Rozmowy będą dotyczyły konkretnych zagadnień dotyczących produkcji filmowej.
czas trwania: 1h tygodniowo x 10 spotkań

UCZESTNICY / GRUPA DOCELOWA
Zarówno kurs jak i konwersacje skierowane są do osób, które chcą rozwinąć umiejętności posługiwania się branżowym językiem polskim, z fokusem na słownictwo związane z procesem produkcji filmowej
(nie ze słownictwem technicznym / sprzętowym, etc.)
Uczestnik kursu powinien posługiwać się językiem polskim na poziomie komunikacyjnym (B1).
Pierwszeństwo udziału mają osoby już mieszkające w Polsce.

INFORMACJE PRAKTYCZNE
– Liczba uczestników:

KURS | 2 grupy x 15 uczestników
KONWERSACJE | 2 grupy x 5 uczestników
– Czas trwania:
KURS | 10 spotkań online x 2 godziny tygodniowo.
Spotkania dla danej grupy odbywać się będą raz w tygodniu, online, ale decydując się na udział w kursie prosimy o zarezerwowanie dodatkowego czasu potrzebnego na przygotowanie się do kolejnych zajęć – ok. 2 dodatkowe godziny tygodniowo, aby w pełni wykorzystać możliwości jakie daje udział w kursie.
KONWERSACJE | 10 spotkań online x 1h tygodniowo
Organizacja zajęć
Uczestnicy KURSU
grupa 1 | poniedziałek, 9:00-11:00
grupa 2 | poniedziałek, godz.17:00-19:00
Uczestnicy KONWERSACJI
grupa 1 | poniedziałek, godz. 16.00-17.00
grupa 2 | wtorek, godz. 9.00-10.00

Rozpoczęcie zajęć Laboratorium Języka Polskiego planowane jest na 24 kwietnia.

KOSZT UDZIAŁU*
– KURS | 492 zł (400 zł + vat), płatne dopiero po zakwalifikowaniu się na kurs
– KONWERSACJE  | 246 zł (200 zł + vat), płatne dopiero po zakwalifikowaniu się na konwersacje

*Dostępne jest stypendium. W tej sprawie prosimy o kontakt pod adresem szkolenia@kipa.pl

KADRA
Dr Agnieszka Tambor
(prowadzenie kursu). Filmoznawczyni, glottodydaktyczka, kulturoznawczyni, której zainteresowania koncentrują się wokół edukacji medialnej, najnowszego kina polskiego, nauczania słownictwa specjalistycznego oraz zagadnień interkulturowych. Twórczyni medialnego projektu edukacyjnego Polska Półka Filmowa www.youtube.com/polskapolkafilmowa.  Wykładowczyni Podyplomowych Studiów Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego oraz Podyplomowych Studiów z Wiedzy o Regionie. Prowadziła warsztaty dla nauczycieli m.in. w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Ukrainie, Brazylii i Argentynie oraz wykłady i zajęcia w Chinach, Korei Południowej, Indiach, Ukrainie, USA, Kanadzie, Niemczech i wielu innych krajach.  Autorka podręczników m.in.: Śląskie ścieżki filmowe, Nowa Polska Półka Filmowa. 100 filmów, które każdy cudzoziemiec znać powinien, Krótkometrażowe filmy aktorskie i animowane w nauczaniu języka polskiego jako obcego oraz wielu artykułów o tematyce filmowej, interkulturowej i glottodydaktycznej. Kierowniczka programowa letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej. Współtwórczyni kierunku międzynarodowe studia polskie na Wydziale Humonistycznym UŚ, pracuje w Instytucie Nauk o Kulturze Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Rafał Sieradzki (prowadzenie konwersacji). Lektor języka polskiego, związany przede wszystkim z Fundacją Ocalenie, współpracuje także z innymi szkołami językowymi. Prowadzi lekcje polskiego zarówno dla Słowian jak i osób niesłowiańskich – na każdym poziomie. W swojej pracy stawia na przede wszystkim na szybki rozwój kompetencji komunikacyjnych. Po ukończeniu filologii polskiej na UW, przez ponad dekadę jako copywriter oraz redaktor. Następnie odbył studia w Łódzkiej Filmówce i zaczął przygodę z filmem. Wbrew obranemu kierunkowi (studium scenariuszowe) zajął się sztuką operatorską, łącząc ją kreatywnie ze swoją górską pasją oraz taternickim doświadczeniem. Dzięki temu brał udział w produkcjach filmów dokumentujących wyprawy górskie i jaskiniowe na świecie, pracując m.in. dla National Geographic, czy Discovery. Tuz przed wybuchem wojny w Ukrainie zaczął studia podyplomowe w Polonicum UW, na kierunku glottodydaktyka. Aktualnie praca z uchodźcami ze wschodu to jego główne pole działania.

ZAPISY
Aby zapisać się na KURS lub KONWERSACJE należy wypełnić FORMULARZ online, a następnie TEST z języka polskiego. ZAPISY trwają do 9 kwietnia.

  1. FORMULARZ ONLINE | LINK TUTAJ
  2. TEST ONLINE Z JĘZYKA POLSKIEGO LINK TUTAJ

Informacje o zakwalifikowaniu się na kurs będziemy wysyłać drogą mailową najpóźniej 14 kwietnia.

Wszelkie pytania należy kierować na: szkolenia@kipa.pl

Organizatorem projektu jest Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych.

Partnerem projektu jest Netflix. 

KIPA