18.11.2024

Laureatki film:lab | Nakręć się na przyszłość vol. 2

ZAKOŃCZYŁA SIĘ DRUGA CZĘŚĆ PROGRAMU NAKRĘĆ SIĘ NA PRZYSZŁOŚĆ VOL. 2.
W TEGOROCZNYCH PLENERACH FILM SPRING OPEN WZIĘŁO UDZIAŁ 35 UCZESTNIKÓW.
SPOŚRÓD NICH WYŁONIONO 7 LAUREATEK, KTÓRE ZAKWALIFIKOWAŁY SIĘ NA FILM:LAB!
.

Nakręć się na przyszłość vol. 2 to druga edycja warsztatów zachęcających młodych ludzi do rozpoczęcia kariery w branży kreatywnej w Polsce. Organizatorem projektu jest Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, przy wsparciu Netflix, a partnerami są Fundacja Film Spring Open oraz film:lab.

Program NSNP vol. 2 obejmował weekendowe spotkania w 7 województwach dla 140 uczestników, spośród których 35-tka wzięła udział w Plenerach Film Spring Open w Krakowie. Po tej części programu wybrana 7-ka laureatek z Krakowa została zaproszona na film:lab – serię zawodowych szkoleń dla przedstawicieli zawodów below-the-line.

Podczas Plenerów Film Spring Open, odbywających się od 15 do 21 października 2024 w Krakowie, uczestnicy Nakręć się na przyszłość vol. 2 zrealizowali siedem krótkich filmów o wybranych zawodach planu filmowego. A wszystko to pod opieką Joanny Tatko, Aleksandra Złotorawskiego oraz Tomasza Pyraka – mentorów KIPA. Stypendia zostały ufundowane przez Netflix.

Filmy do obejrzenia ⮕ TUTAJ

Kolejnym krokiem w rozwoju młodych filmowców jest zaproszenie ich na szkolenia zawodowe film:lab. W tych specjalistycznych kursach weźmie udział 7 spośród 35 stypendystów Nakręć się na przyszłość vol. 2.

Oto laureatki programu Nakręć się na przyszłość vol. 2, które wezmą udział w film:lab:

  1. Patrycja Pszczoła
  2. Wiktoria Piszczelska
  3. Marta Marciniak
  4. Jagna Samojlik
  5. Emilia Wojtas
  6. Marta Porycka
  7. Natalia Truszkowska

Program objęty jest honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Warsztaty Nakręć się na przyszłość otrzymały nominację do 16. Nagród PISF w kategorii EDUKACJA FILMOWA. Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej, doceniającym pracę osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów.


Cały program realizowany jest dzięki wsparciu Funduszu na rzecz Równości Twórczej Netflix, którego celem jest tworzenie nowych szans zawodowych i rozwojowych dla społeczności, które nie są wystarczająco reprezentowane w branży rozrywkowej. W kampanię informacyjną i realizację warsztatów zaangażowane są instytucje z województw objętych programem – gminy, domy kultury i biblioteki, szkoły oraz regionalne komisje filmowe.

KIPA