29.08.2023

Let’s be series. Wykłady otwarte online | 1 abonament – wszystkie spotkania | Nabór

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wykłady otwarte w ramach kursu Let’s be series. Akcelerator produkcji serialowej (tzn. dla osób spoza kursu), organizowane przez KIPA w partnerstwie z Netflix. W ramach kursu odbywa się łącznie 10 wykładów online dotyczących zagadnień związanych z rozwojem projektu serialowego.

Udział w wykładach dostępny będzie pakietowo jako abonament w cenie 300 zł netto (369 zł brutto). Zapisy do 5 września (lub do wyczerpania puli miejsc) za pośrednictwem formularza TUTAJ LINK.
Pierwsze 4 wykłady odbyły się 1 oraz 22 czerwca (posiadacze abonamentu otrzymają tymczasowe linki do archiwalnych nagrań wykładów)

Program na kolejnych 6 wykładów*:

7 września | ONLINE
10:00 – 12:00           Genre is good | Steve Matthews (Banijay)
Steve Matthews former executive producer for scripted at HBO Europe, now working at Banijay as scripted Content Executive, will discuss the pros and cons of genre and the process of development:  what to expect, the stages in the process, the pitfalls to watch out for, and learning to love notes.
12:00 – 13:00          Przerwa
13:00 – 15:00          Jak współpracować ze scenarzystami i reżyserami? Wewnątrz proces twórczego: (odkrywanie na nowo) relacji między autorami a producentami |
Rozmowa panelowa: Marta Habior (No Sugar Film), Dorota Jankojć Poddebniak, Anna Kępińska (Telemark), Leszek Dawid
15:30 – 16:00         The Pitch Realization Workshop. How to put together a series bible | Chris Mack (Netflix)
Q & A z Chrisem Mackiem. Uczestnicy abonamentu otrzymają link do nagrania wykładu Chrisa dotyczącego przygotowania biblii serialu i podczas sesji Q&A będą mieli możliwość rozmowy z wykładowcą i zadania pytań.

28 września| ONLINE
10:00-12:00          Lokalne historie na globalny rynek – jak zainteresować światową publiczność swoją opowieścią | Barton Staszczyszyn, Szkoła Filmowa w Łodzi
12:00 – 13:00        Przerwa
13:00 – 14:30        Międzynarodowe programy rozwoju seriali (Midpoint, Serial Eyes, Eave, European Showrunner Programme, etc.)

12 października | ONLINE
10:00-11:30          Programowanie produkcji serialowej, trendy – perspektywa na przyszłość?
12:30-14:00          Jak wyróżnić swój serial i odkryć jego wyjątkowość? 

 

Wykłady, które już się odbyły (posiadacze abonamentu otrzymają linki do nagrań)

Dzień 1 | 1 czerwca| ONLINE
9:30 – 12:00           Formaty i gatunki seriali | Ben Harris, Netflix
12:45 – 13:30          Rynek seriali w Polsce i za granicą | Olivia Deane, Ampere Analysis

22 czerwca | ONLINE
10:00-12:00          Story. Script development. Od braku pomysłu do rozwiniętej koncepcji. Od czego zacząć? Prelegentka: Danka Krasnohorska.
Tworzenie scenariuszy to kluczowy proces w tworzeniu odnoszących sukcesy seriali telewizyjnych i filmów. Ten wykład ma na celu poprowadzenie uczestników przez proces przekształcania mglistego pomysłu w dobrze rozwiniętą koncepcję serialu. Koncentrując się na lokalnych historiach w sercu globalnego biznesu, uczestnicy dowiedzą się, jak wybrać atrakcyjny temat, zrozumieć zasady dramaturgii i skutecznie tworzyć koncepcje.

13:00-15:00          Od konceptu do promocji. Jak badania mogą wspierać produkcję serialową oraz jak pozyskiwać wiedzę o widzach i widzkach?
Prelegentki: dr Anna Buchner, Katarzyna Fereniec-Błońska, Maria Wierzbicka-Tarkowska, ośrodek badawczo-rozwojowy Ciekawość. Podczas wykładu uczestnicy poznają metody badawcze i ich potencjalne zastosowanie na różnych etapach produkcji i case studies. Dowiedzą się co wynika z badań widowni filmowej PISF. Spotkanie zakończy się sesją Q&A.

*Program może ulec zmianie. O szczegółach wykładów będziemy informować na bieżąco.
—-

Organizatorem projektu jest KIPA. Partnerem projektu jest Netflix. 

KIPA