09.06.2023

Let’s be series. Wykłady otwarte online | 1 abonament – wszystkie spotkania

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wykłady otwarte w ramach kursu Let’s be series. Akcelerator produkcji serialowej (tzn. dla osób spoza kursu), organizowane przez KIPA w partnerstwie z Netflix. W ramach kursu odbędzie się łącznie 10 wykładów online dotyczących zagadnień związanych z rozwojem projektu serialowego. Pierwsze 2 bezpłatne wykłady odbyły się 1 czerwca.

Udział we 8 kolejnych wykładach dostępny będzie pakietowo jako abonament w cenie 300 zł netto (369 zł brutto). Zapisy do 16 czerwca za pośrednictwem formularza TUTAJ LINK.

Program*:

22 czerwca | ONLINE
10:00-12:00 Story. Script development. Od braku pomysłu do rozwiniętej koncepcji. Od czego zacząć? Prelegentka: Danka Krasnohorska. Tworzenie scenariuszy to kluczowy proces w tworzeniu odnoszących sukcesy seriali telewizyjnych i filmów. Ten wykład ma na celu poprowadzenie uczestników przez proces przekształcania mglistego pomysłu w dobrze rozwiniętą koncepcję serialu. Koncentrując się na lokalnych historiach w sercu globalnego biznesu, uczestnicy dowiedzą się, jak wybrać atrakcyjny temat, zrozumieć zasady dramaturgii i skutecznie tworzyć koncepcje.

13:00-15:00 Od konceptu do promocji. Jak badania mogą wspierać produkcję serialową oraz jak pozyskiwać wiedzę o widzach i widzkach? Prelegentki: dr Anna Buchner, Katarzyna Fereniec-Błońska, Maria Wierzbicka-Tarkowska, ośrodek badawczo-rozwojowy Ciekawość. Podczas wykładu uczestnicy poznają metody badawcze i ich potencjalne zastosowanie na różnych etapach produkcji i case studies. Dowiedzą się co wynika z badań widowni filmowej PISF. Spotkanie zakończy się sesją Q&A.

7 września | ONLINE
10:00-12:00 Struktura opowiadania historii w serialu (wykład w j. angielskim, prowadzący TBC)
13:00-15:00 Tworzenie serialu telewizyjnego: pisanie pilota („haczyk” serialu, konflikty, teaser), filozofia stojąca za fabułą serialu, struktura serialu.

28 września| ONLINE
10:00-12:00 Współpraca ze scenarzystami i reżyserami? Wewnątrz procesu twórczego: (odkrywanie na nowo) relacji między autorami a producentami.
13:00-15:00 Jak wyróżnić swój serial i odkryć jego wyjątkowość? (wykład w j. angielskim)

12 października | ONLINE
10:00-11:30 Programowanie produkcji serialowej, trendy – perspektywa na przyszłość?
12:30-14:00 Międzynarodowe programy rozwoju seriali.

*Program może ulec zmianie. O szczegółach wykładów będziemy informować na bieżąco.
—-

Organizatorem projektu jest KIPA. Partnerem projektu jest Netflix. 

KIPA