28.09.2023

LZPA | Szkolenie 2: Praca ze scenariuszem – tu wszystko się zaczyna! 10 października

Zapraszamy na drugie szkolenie online z cyklu Laboratorium Zielonej Produkcji Audiowizualnej (LZPA) 2023 pn. „Praca ze scenariuszem – tu wszystko się zaczyna!”

Niezależnie od tego, czy jesteś scenarzystą, reżyserem, producentem, kierownikiem produkcji czy dystrybutorem powinieneś wiedzieć czym jest zrównoważony rozwój, aby móc tworzyć treści, które będą rezonować z widzami, a także będą atrakcyjne i proste, aby zachęcić ich do wdrażania nowych nawyków i zmiany stylu życia. W ciągu następnej dekady zmiany klimatyczne wpłyną na wszystko, co robimy; sposób, w jaki jemy, podróżujemy, pracujemy, bawimy się ale także na to co widzimy na ekranie. Zmienią się treści programów kulinarnych i lifestylowych, pojawią się nowe pomysły na programy rozrywkowe i reality show, zmiany klimatyczne będą napędzały wiadomości, relacje dokumentalne i będą także materiałem dla budowania głównych wątków w filmach fabularnych czy animowanych. O tym jak pracować nad scenariuszem z uwzględnieniem zasad zrównoważonej produkcji i jak prezentować treści związane z planet placementem dowiesz się na zajęciach. 

PROWADZĄCA
Lucie Trémolières – is a writer, director and performer. Her interests lie in the ways the ecological crises impact how we tell stories. She actively works in the greening of the Film and TV industry, as a green manager on sets and by training producers, screenwriters and directors.

TERMIN
10 października (wtorek) w godzinach 15:00-19:00. 

ZAPISY
Należy wypełnić formularz TUTAJ.
Szkolenie jest BEZPŁATNE.

Zapisy do 9 października, godz. 12:00!

JĘZYK
Szkolenie będzie poprowadzone w języku angielskim.

Przypominamy, że uczestnicy kursu Laboratorium Zielonej Produkcji Audiowizualnej_2023 będą mogli uzyskać certyfikaty:

  • AMBASADOR ZIELONEJ PRODUKCJI AUDIOWIZUALNEJ (wymagane uczestnictwo w minimum 4 szkoleniach i 1 warsztacie),
  • EKOKONSULTANT (wymagane uczestnictwo w minimum 4 szkoleniach, 3 warsztatach i sesji pitchingowej). 


Kurs został opracowany przez Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych przy wsparciu finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Przygotuje on polskie podmioty do realizacji europejskich celów związanych z osiągnięciem neutralności klimatycznej w 2050 r. oraz do lepszego wypełniania wymogów związanych z pozyskiwaniem środków publicznych w Europie, a w przyszłości spełniania europejskich standardów zrównoważonej produkcji. 

 

KIPA