21.04.2020

NABÓR DO KONKURSU „LONG STORY SHORT FILM FESTIVAL” 17-24 maja

Zapraszamy twórców filmowych do zgłaszania swoich krótkich metraży do konkursu Long Story Short Festiwal. Jest to pierwsza edycja festiwalu organizowanego przez Dolnośląskie Centrum Filmowe. Projekcje festiwalu, który w całości odbędzie się w sieci – na facebookowym fanpage’u DCF – zaplanowano w dniach 17-24 maja. Dostęp do wszystkich prezentowanych filmów będzie całkowicie bezpłatny.

Filmy zgłoszone do konkursu festiwalowego będą oceniane w trzech kategoriach: fabuła, dokument i animacja. Do konkursu mogą stanąć polscy twórcy z filmami nie dłuższymi niż 45 minut i zrealizowanymi po 1 stycznia 2018 roku. Filmowcy powalczą o statuetkę Salamandry oraz czek na 3 tysiące złotych. Termin zgłoszeń mija 5 maja. Zwycięzców wybierze jury, do którego zaproszeni zostali ludzie ze świata filmu, literatury i muzyki. Organizatorzy przewidzieli również nagrodę publiczności oraz dziennikarzy.

Regulamin konkursu festiwalowego oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.shortfestival.pl.

W ramach Long Story Short Film Festival zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt  polskich filmów krótkometrażowych. W programie, który ogłoszony zostanie 10 maja, znajdą się filmy fabularne, dokumentalne i animowane. Zarówno nagradzane już wcześniej produkcje znanych twórców, jak i nowe dzieła, które zostaną zgłoszone do festiwalowego konkursu. Filmy konkursowe oceniane będą w trzech kategoriach: fabuła, dokument i animacja. Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane od 17 kwietnia do 5 maja włącznie.

Tegoroczna edycja festiwalu to dwie główne sekcje: „Konkurs” i „Panorama”. W sekcji konkursowej widzowie obejrzą filmy wyselekcjonowane z nadesłanych zgłoszeń. Z kolei „Panorama” to pomysł na zaprezentowanie filmów krótkometrażowych znanych i cenionych twórców.

Dolnośląskie Centrum Filmowe, które jest organizatorem Long Story Short Film Festival to Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego. DCF zajmuje się szerokim przekrojem działalności filmowej na terenie Dolnego Śląska: od prowadzenia kin, poprzez współorganizację festiwali, przeglądów i pokazów specjalnych, edukację filmową, po wspieranie produkcji filmowych (poprzez dofinansowania w Dolnośląskim Konkursie Filmowym i działalność Wroclaw Film Commission). Kina należące do DCF to miejsca spotkań filmowych z ambitnym repertuarem stanowiącym szeroki wybór światowego, europejskiego i polskiego kina, oparty głównie na „studyjnych”, „art-housowych” propozycjach.

KIPA