07.10.2017

Nabór na jednodniowe warsztaty „Art-To-Business” w ramach projektu KIPA2B

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych ogłasza nabór na jednodniowe warsztaty „Art-to-Business”, które odbędą się 7 listopada br. w godz. 09:30-17:15 w Golden Floor Plaza przy al. Jerozolimskich 123A (26 piętro) w Warszawie. Celem inicjatywy jest profesjonalizacja kadr sektora audiowizualnego w otoczeniu biznesowym, jak również podnoszenie świadomości świata biznesu nt. potencjału sektora audiowizualnego oraz współczesnych zjawisk z nim związanym. Projekt skierowany jest w szczególności do mikro i małych przedsiębiorców związanych z szeroko rozumianą branżą kreatywną.

Podczas ostatniego szkolenia z cyklu KIPA2B uczestnicy dowiedzą się jakie są fundusze unijne wspierające małe przedsiębiorstwa, poznają wskaźniki inwestycji w branży kreatywnej, oraz dowiedzą się jak zrobić memorandum inwestycyjne oraz onepager dla inwestora oraz jakie są możliwości budowania rynku VR w Polsce. Dodatkowo uczestnicy zapoznają się ze specyfiką prywatnych inwestorów w branży kreatywnej, w szczególności jeżeli chodzi o anioły biznesu zaznajomione ze specyfiką naszego sektora oraz jego mechanizmów. Zaprezentowany także zostanie nowy polski fundusz inwestycyjny wspierający projekty fazy seed i startup w obszarze audio-video i gier –  DeepLab Alfa

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (do pogrania TUTAJ)  i wysłać go na adres biuro@kipa.pl w temacie maila wpisując: “Warsztaty KIPA2B”. Nabór trwa do piątku 3 listopada br. W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy z koordynatorami projektu KIPA2B – Aleksandrą Kapłon ( aleksandra.kaplon@kipa.pl)  i Maciejem Dopierałą ( maciej.dopierala@kipa.pl) lub telefoniczny – (22) 840 59 01.

Zarys programowy:

09:30-10:00 Rejestracja i kawa powitalna

10:00-11:00 Fundusze unijne wspierające małe i średnie przedsiębiorstwa | TBC

11:00-11:15 Przerwa kawowa

11:15-12:00 Venture Capital – logika i język | Małgorzata Walczak

  • Czym jest Venture Capital
  • Venture Capital w Polsce – krótka historia
  • Inwestor Prywatny, Inwestor Publiczny, Podmiot Zarządzający (LP, GP)
  • PFR Ventures – największy Inwestor instytucjonalny w CEE (500MEUR AUM)

12:00-12:15 Przerwa kawowa

12:15-13:00 Anioły Biznesu – logika i język | Katarzyna Wierzbowska

  • Geneza kobiecego ekosystemu startupowego w Polsce.
  • Czym jest business angel investing i na czym polega działalność Aniołów Biznesu?
  • Jakie projekty zyskują zainteresowanie Aniołów Biznesu?
  • Jak się przygotować do pitchingu inwestorskiego?

13:00-13:45 Lunch

13:45-14:00DeepLab Alfa – nowy polski fundusz inwestycyjny wspierający projekty fazy seed i startup w obszarze audio-video i gier I Krzysztof Mikulski

14:00-16:00 Memorandum inwestycyjne, wskaźniki inwestycji, one pager dla inwestora I Krzysztof Mikulski

Memorandum inwestycyjne, czyli czym i jak profesjonalnie uwieść inwestora:

  • odchodząc od sztampy – jak wygrać wyścig o kilka sekund uwagi inwestora?
  • wojna postu z karnawałem – czyli co musi a co może zawierać memorandum inwestycyjne.
  • był sobie człowiek – czyli o tym że to ludzie są najważniejsza częścią każdego projektu.

Wskaźniki inwestycji, czyli co ludzie myślą na co zwraca uwagę inwestor a jak jest naprawdę:

  • nie od razu Rzym zbudowano – czyli jakie wskaźniki warto pokazywać na jakim etapie rozwoju projektu.
  • kij hokejowy nie jest Twoim sprzymierzeńcem – czyli jak wiarygodnie pokazać perspektywę rozwoju biznesu nie nadużywając cierpliwości excela i inwestora.

One pager dla inwestora – czyli o samoograniczaniu i zdrowym rozsądku:

  • czy policjanci są tylko dobrzy i źli – czyli o tym że nie ma jedynie słusznych rozwiązań na drodze poszukiwania inwestora,
  • co wspólnego ma „biały wywiad” z „białym małżeństwem” w biznesie – czyli o tym że trzeba poznać inwestora zanim mu się przedstawimy i sprzedamy…

16:00-16:15 Przerwa kawowa

16:15-17:15 Perspektywy rozwoju rynku VR w Polsce | Marcin Marczyk, Marcin Łunkiewicz

  • nowe możliwości narracji – technologia VR i video 360
  • nowe wyzwania dla twórców i producentów treści
  • możliwości rozwoju VR i AR w Polsce

Eksperci:

Małgorzata Walczak

Przedsiębiorca i inwestor. Dyrektor PFR Ventures i Funduszu Funduszy –  PFR NCBR CVC, założycielka i partner zarządzający ENEA Innovation Venture Capital Fund. Inicjatorka i partner zarządzający wieloetapowym funduszem VC, złożonym z dwóch funduszy VC: WinVentures  i WinQbatar . Jest współzałożycielką HelixVenturesPartners, pierwszego w Polsce funduszu VC opartego o finansowanie ze środków prywatnych i publicznych. Absolwentka MBA na University of Minnesota i SGH w Warszawie, magister kulturoznawstwa UW oraz D.E.A. na Sorbonne University (Paris VII, III) oraz dziennikarstwa i nauk politycznych UW.

Katarzyna Wierzbowska

Przedsiębiorca społeczny, współzałożycielka, fundatorka i prezeska zarządu Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, inicjatorka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, mentorka, współzałożycielka Klubu Inwestorek Indywidualnych Black Swan Fund. W ramach działań Fundacji stworzyła pierwszy w Polsce program akceleracyjny dla kobiet oraz powołała do życia Klub Mentorek Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Ma 20 letnie doświadczenie w marketingu, komunikacji, PR i CSR, jest też niezależnym konsultantem. Doradza firmom i organizacjom

 Krzysztof Mikulski

Wykwalifikowany top manager z ponad 20-letnim doświadczeniem w tworzeniu, rozwoju oraz zarządzaniu biznesem w Polsce i zagranicą. Pełnił funkcję managera, dyrektora rozwoju biznesu i badań, członka zarządu w wielu firmach, w tym medialnych, internetowych oraz w funduszu inwestycyjnym działającym na rynku seed/startup. (Wirtualna Polska, Business Angels Seedfund, Agora, Agora Ukraina, GoldenLine, Polskie Badania Internetu, i inne). Doradza również młodym przedsiębiorcom i poczatkującym firmom w zakresie walidacji modeli biznesowych, budowy wartości firm oraz poszukiwaniu finansowania/inwestora, a także w kompleksowym przeprowadzaniu inwestycji.

Marcin Marczyk

Producent filmowy i TV, entuzjasta nowych mediów i niestandardowych sposobów narracji. Uczestnik Power To The Pixel i Multi Platform Business School. Inicjator i współorganizator spotkań StoryCode Warsaw, współzałożyciel Fundacji Pełne Zanurzenie, której celem jest m.in. szerzenie wiedzy o nowych technologiach w służbie opowiadaniu historii.

Marcin Łunkiewicz

Producent i założyciel studia filmowego Zielony Pomidor, od 2008 roku jego produkcje zdobyły ponad dwadzieścia nagród na festiwalach w Polsce i na świecie. W 2015 założył mimo.ooo, pierwsze w Polsce studio dedykowane kreacji, produkcji i dystrybucji treści VR i Cinematic VR.Producent pierwszego na świecie serialu w technologii 360 „Para nie do pary” z Magdaleną Różczką i Pawłem Małaszyńskim w rolach głównych, dystrybuowanego na platformie player.pl oraz wielu innych projektów VR m.in. dla marek HBO, Carffour czy Toyota. mimo.ooo jest także autorem kilkunastu interaktywnych aplikacji i gier VR w tym: „Be a Bee” – platforma Oculus Rift, „Sorcerum” – platforma HTC Vive, czy „Horse Riding Jumping Master” – platforma Samsung Gear VR.

KIPA