27.08.2017
Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych ogłasza nabór na jednodniowe warsztaty „Od zera do serwera”, które odbędą się 26 września br. w godz. 9:30-17:30 w Golden Floor Plaza przy al. Jerozolimskich 123A (15 piętro, sala 8) w Warszawie. To trzecie wydarzenie organizowane przez Izbę w ramach nowatorskiego projektu KIPA2B, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Rozwój sektorów kreatywnych 2017”.
Celem inicjatywy jest profesjonalizacja kadr sektora audiowizualnego w otoczeniu biznesowym, jak również podnoszenie świadomości świata biznesu nt. potencjału sektora audiowizualnego oraz współczesnych zjawisk z nim związanym. Projekt skierowany jest w szczególności do mikro i małych przedsiębiorców związanych z szeroko rozumianą branżą kreatywną oraz wszystkich zainteresowanych możliwościami zdalnej pracy i przydatnymi rozwiązaniami IT w firmie.
Pierwsza część warsztatu “Od zera do serwera” poświęcona będzie prezentacji i praktycznej demonstracji wybranych narzędzi online, służących zwiększeniu efektywności pracy, zarządzaniu projektem, organizacji pracy zdalnej, komunikacji oraz niektórym rozwiązaniom w zakresie magazynowania danych. Ich celem jest zwłaszcza przegląd łatwo dostępnych, gotowych i bezpłatnych narzędzi, niewymagających od przedsiębiorcy nakładów na budowę własnej infrastruktury IT, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku mikrofirm.
Ponadto, podczas praktycznej części szkolenia przedstawione zostaną przykładowe narzędzia do pracy zdalnej. Uczestnicy będą mięli możliwość ich przećwiczenia wraz z prowadzącym. Są to rozwiązania działające poprzez przeglądarki internetowe (darmowe linki poniżej) – organizatorzy rekomendują utworzenie w nich profilu użytkownika oraz przyniesienie laptopów na szkolenie.
Komputery i nowoczesne technologie są dziś nieodłączną częścią życia i pracy każdego z nas. Przedsiębiorca musi wybrać drogę którą chce podążać w świecie technologii. Podczas drugiej części szkolenia przedstawione zostaną różne podejścia do tematu serwera w firmie. W szczególności omówione zostaną kwestie usług IT i kosztów sprzętu. Całość wystąpienia zostanie podsumowana o plusy i minusy zaprezentowanych z rozwiązań.
Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go na adres biuro@kipa.pl w temacie maila wpisując: “Warsztaty KIPA2B”. Nabór trwa do czwartku 21 września br. W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy z koordynatorami projektu KIPA2B – Aleksandrą Kapłon ( aleksandra.kaplon@kipa.pl) i Maciejem Dopierałą (maciej.dopierala@kipa.pl) lub telefoniczny – (22) 840 59 01.
09:30-10:00 Rejestracja i kawa powitalna
10:00-11:00 Możliwość pracy online | Marcin Maziarzewski
11:00-11:15 przerwa kawowa
11:15-12:45 Narzędzia do zdalnej pracy – ćwiczenia (Googler Docs, Trello, Toggl, Slack) | Marcin Maziarzewski
12:45-13:45 lunch
13:45-15:45 Oswoić technologię, czyli chmura obliczeniowa i Surface w służbie twórców kreatywnych I Olga Budziszewska, Jakub Aleksander Rżany
My się chmury nie boimy – czyli jak się zabezpieczyć przed zagrożeniami gospodarki cyfrowej:
Przepis na efektywną pracę twórczą (z naciskiem na efektywną, twórczą już macie):
Szwedzki stół, czyli rodzina produktów Surface (każdy znajdzie coś dla siebie):
15:45-16:00 przerwa
16:00-17:30 IT dla małych i mikro przedsiębiorstw | Krzysztof Jóźwiak
Marcin Maziarzewski – reżyser filmowy, reżyser animacji, scenarzysta i projektant gier. Od wielu lat w branży reklamowej, jako scenarzysta i reżyser spotów telewizyjnych i internetowych. Współtwórca, wraz z Krajową Izbą Producentów Audiowizualnych, konferencji „Game Story” poświęconej relacjom między filmem i grami komputerowymi. Zainteresowany interaktywną narracją, a także wszystkim, co łączy film z nowymi technologiami.
Olga Budziszewska – absolwentka kryminologii Uniwersytetu Warszawskiego, od 12 lat związana z cyberbezpieczeństwem i zarządzaniem bezpieczeństwem informacji. Od 4 lat pracuje w Microsoft wspierając wdrożenia projektów w chmurze obliczeniowej Microsoft Azure. Jako Cybersecurity Assurance Manager pomaga jednostkom samorządu terytorialnego oraz organizacjom edukacyjnym w bezpiecznej transformacji cyfrowej. Wcześniej związana z branżą badań rynku – realizowała projekty badawcze dla administracji, edukacji, ochrony zdrowia, biznesu i organizacji pozarządowych. Zwolenniczka nowych technologii w biznesie i edukacji oraz orędowniczka budowania kultury cyfrowobezpiecznej w firmach i organizacjach.
Jakub Aleksander Rżany – Sales Excellence Manager & Technical Support w Microsoft. Community manager w projekcie Microsoft First League zrzeszającym fanów nowych technologii w ramach, którego popularyzowane są nowoczesne urządzenia i innowacyjne rozwiązania. Od 3 lat w Microsoft. Pierwsze kroki stawiał w firmie Nokia. Absolwent dwóch technicznych kierunków Politechniki Warszawskiej – Mechanika i Budowa Maszyn z Mechatroniką oraz Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Pasjonat nowych technologii i innowacji w dziedzinie komunikacji. Reprezentant polski w Futbolu Amerykańskim.
Krzysztof Jóźwiak – pracuje jako Microsoft Technology Consultant w firmie Copmarex. Zajmuje się technologiami Microsoft dotyczącymi lokalnej serwerowni i chmury obliczeniowej. Posiada certyfikację MCP, MCTS, MCSA, MCSE i MCT. Swoją wiedzą dzieli się aktywnie jako szkoleniowiec i prezenter na wielu konferencjach. Prywatnie kinoman.
PROJEKT DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO