22.03.2023

Nabór na warsztaty Kino Dzieci Lab oraz masterclass: The Three Secrets of Walt Disney

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zaprasza do zgłaszania projektów filmów i seriali dla młodego widza na warsztaty rozwoju scenariuszy Kino Dzieci Lab oraz wzięcia udziału w interaktywnym wykładzie pt. „The Three Secrets of Walt Disney”.

Zgłoś projekt na warsztaty Kino Dzieci Lab

Warsztaty Kino Dzieci Lab skierowane są do scenarzystów i osób zainteresowanych tworzeniem historii dla młodych widzów. W programie wezmą udział polskie projekty filmów i seriali aktorskich oraz animowanych. Sesje warsztatowe odbędą się w Warszawie w kwietniu, czerwcu i październiku. Nad rozwojem projektów czuwać będzie Philip LaZebnik, związany z Kino Dzieci Lab od 2014 roku. Do programu można zgłaszać się samodzielnie lub w zespołach dwuosobowych.
Szczegóły TUTAJ
Nabór projektów trwa do 7 kwietnia.


Zapisz się na masterclass „The Three Secrets of Walt Disney”

26 kwietnia o godzinie 11 w Kinie Muranów odbędzie się wykład mistrzowski połączony z ćwiczeniami praktycznymi pt. „The Three Secrets of Walt Disney” z Philipem LaZebnikiem. Uczestnicy poznają tajniki tworzenia historii stosowane przez Walta Disney’a oraz otrzymają wskazówki od Philipa LaZebnika dotyczące metody tworzenia struktury opowieści. W drugiej praktycznej części masterclassu będą pracować nad własnymi pomysłami filmowymi.

Interaktywny wykład skierowany jest do wszystkich przedstawicieli branży filmowej, w szczególności do osób, które rozpoczynają swoją przygodę z pisaniem scenariuszy dla młodej widowni.
Philip LaZebnik przez wiele lat pracował dla największych wytwórni filmowych na czele z Disney’em i Dream Works. Jest m.in. scenarzystą „Pocahontas” czy „Księcia Egiptu”. W Polsce, w ramach warsztatów Kino Dzieci Lab, pod jego okiem rozwijane były scenariusze m.in. „Tarapatów” czy „Detektywa Bruno”.

Wykład i warsztaty prowadzone są w języku angielskim, udział jest płatny. Obowiązuje limit miejsc i wcześniejsze zapisy.
Szczegóły TUTAJ


Warsztaty i masterclass współfinansowane są przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Współorganizator: Creative Europe Desk Polska.
Partnerzy: Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Mazovia Warsaw Film Commission, Mazowiecki Instytut Kultury, Kino Muranów.

KIPA