06.09.2021

KINO KIDS LAB – warsztaty rozwijające projekty filmów i seriali dla młodego widza | Nabór do 15 października

Kino Dzieci Lab to międzynarodowe warsztaty skierowane do scenarzystów i producentów, którzy rozwijają swój projekt filmu lub serialu dla młodego widza. Nabór projektów do kolejnej edycji trwa do 15 października.


Kino Dzieci Lab – scenariuszowe warsztaty developmentowe

W trakcie dziewięciu miesięcy, 12 grup składających się ze scenarzystów i producentów pracuje nad rozwojem swoich projektów od synopsisu po zaawansowany draft scenariuszowy, jednocześnie koncentrując się na procesie developmentu projektu (budżet, struktura finansowania, promocja). Pracy nad tekstem i developmentem towarzyszą sesje z ekspertami z różnych dziedzin, takich jak scenariopisarstwo, dystrybucja, sprzedaż, marketing i wielu innych. Program obecnej edycji dostępny jest na stronie warsztatów.

Podczas poprzednich edycji warsztatów Kino Dzieci Lab rozwijane były m.in. trzy części „Tarapatów”, „Skarbek” czy „Detektyw Bruno”.

Praca indywidualna i grupowa

Program warsztatów opiera się na indywidualnej pracy z tutorami i sesjach grupowych. Uczestnicy podzieleni są na trzy grupy scenariuszowe prowadzone przez jednego z tutorów scenariuszowych Kino Dzieci Lab: Kirsten Bonnén Rask, Arminem Predigerem lub Philipem LaZebnikiem. Producenci pracują nad developmentem projektu pod okiem Ronalda Kruschaka.

Najważniejsze informacje

  • W Kino Dzieci Lab mogą brać udział projekty ze wszystkich krajów europejskich.
  • W programie mogą brać udział projekty filmów i seriali dla młodego widza (fabularne, animowane, dokumentalne).
  • Warsztaty prowadzone są w języku angielskim.
  • Koszt uczestnictwa w programie wynosi 1600 EUR od zespołu (2 osoby, każdy dodatkowy członek zespołu musi zapłacić 800 EUR). W ramach tej kwoty pokrywane są m.in. zakwaterowanie i wyżywienie podczas sesji.
  • Program trwa dziewięć miesięcy.
  • edycja Kino Dzieci Lab składa się z czterech stacjonarnych sesji (5 dni każda) oraz trzech konsultacji online z tutorami.
  • Każda sesja warsztatów odbywa się podczas festiwalu filmowego dla dzieci lub wydarzenia branżowego.

Harmonogram*:

Program rozpocznie się na początku 2022 roku. Podczas każdej sesji uczestnicy wraz z tutorami będą pracować nad kolejnymi etapami procesu tworzenia scenariusza.

Sesja I – Synopsis

Sesja II – treatment

Sesja III – Pierwszy draft scenariusza

Sesja IV – Drugi draft scenariusza

Bardziej szczegółowy przebieg warsztatów oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie Kino Dzieci Lab.

Deadline: 15 października

Aby zgłosić swój udział w warsztatach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.kidskinolab.pl/registration.

Spotkaj się z tutorami Kino Dzieci Lab

Pitchingi projektów tegorocznych uczestników wezmą udział w Kino Dzieci Industry, międzynarodowym forum koprodukcyjnym, które odbędzie się w Warszawie w dniach 28.09-1.10.2021. Uczestnicy forum będą mogli umówić się także na konsultacje z tutorami Kino Dzieci Lab i omówić swój projekt, który chcieliby rozwijać na warsztatach. Więcej o Kino Dzieci Industry: www.kidskinoindustry.pl.

Partnerzy

Kino Dzieci Lab jest organizowany przez Kino Dzieci Industry i Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci, we współpracy z festiwalem JEF oraz Zlin Film Festival.

Kino Dzieci Lab jest współfinansowany przez Kreatywną Europę – MEDIA oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.

KIPA