18.02.2016

Nowy projekt KIPA: Mini-Meet Workshops – przyjmowane są zgłoszenia

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych zainicjowała nowy projekt pod nazwą „Mini-Meet Workshops”, który został przygotowany jako uzupełnienie prowadzonych od lat  szkoleń finansowo-prawnych KIPA. „Mini-Meet Workshops” to seria cyklicznych, praktycznych spotkań warsztatowych odbywających się w kameralnej grupie max. 12 osób dot. kluczowych kwestii produkcyjnych w oparciu o konkretne case studies i ćwiczenia dla uczestników.

Celem projektu jest przybliżenie problematycznych zagadnień biznesowo-filmowych. M.in. recoupment planu i clearing rights (muzyka i scenariusz), jak również praktycznych aspektów koprodukcji i dystrybucji. Spotkanie poprowadzą eksperci z branży audiowizualnej (producent + prawnik), specjalizujący się w omawianym temacie.

Warto zwrócić uwagę, że Mini-Meet Workshops to nowatorska seria szkoleń o ściśle warsztatowym charakterze, który pozwoli uczestnikom na zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu produkcji audiowizualnej. Projekt ten jest rezultatem zebranych od Państwa uwag, w związku z programem szkoleniowym na ten rok.

Pierwsze spotkanie dotyczyć będzie umów dystrybucyjnych. Głównie kwestii związanych z marketingiem i promocją, zakresem udzielonych praw oraz audytem i rozliczeniami. Warsztaty prowadzone będą w podgrupach (pro producencka i pro dystrybucyjna).

Plan szkolenia:

godz.10:00-11:30
Część I. Mocne i słabe strony umowy – Analiza konkretnych umów dystrybucyjnych pod kątem dobrych i złych zapisów z punktu widzenia producenta, jak i dystrybutora.

godz.11:30-13:00
Część II. Negocjacje – Podgrupy prowadzą na forum negocjacje dot. kluczowych elementów umów dystrybucyjnych.

godz.13:00-14:00
Część III. Wnioski – Podsumowanie zasadniczych kwestii oraz najbardziej kontrowersyjnych elementów umów dystrybucyjnych.

Termin:

Pierwsze spotkanie w ramach projektu odbędzie się we wtorek  22 marca 2016 r. w godz. 10.00-14:00  w siedzibie KIPA, przy ul. Chełmskiej 21 bud. 28c w Warszawie (rejestracja o godz. 9:45)..

Zgłoszenia:

Czekamy na wypełnione formularze zgłoszeniowe przesłane na adres biuro@kipa.pl z dopiskiem „Mini-Meet Workshops: Dystrybucja”. Nabór trwa do 18 marca 2016 roku. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. Dodatkowe informacje można uzyskać pod tel. (22) 840 59 01.

Prowadzący warsztaty:

Krzysztof Czyżewski – wspólnik, adwokat, od kilkunastu lat zajmuje się prawem własności intelektualnej. Świadczy usługi przede wszystkim dla podmiotów działających w obszarze: filmu, mediów, prasy, książki, reklamy, rozrywki, IT, a także zwalczania nieuczciwej konkurencji i ochrony dóbr osobistych. Drugi główny obszar praktyki Krzysztofa Czyżewskiego to prowadzenie sporów sądowych, w postępowaniach cywilnych, gospodarczych i karnych. Pełni funkcję arbitra Sądu Arbitrażowego Rynku Audiowizualnego przy Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych. Były arbiter Komisji Prawa Autorskiego. Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Polskiego Radia S.A.

Dorota Hawliczek – niezależny producent filmowy i dyrektor Stowarzyszenia Kreatywna Polska. W latach 1998-2013 współwłaściciel oraz członek Zarządu Studia A. Od 1996 r. związana z Prasą i Filmem, jedną z najstarszych firm producenckich w Polsce. Na swoim koncie ma  ponad 13 seriali i filmów fabularnych, w tym kultowe i wielokrotnie nagradzane „Ranczo”, „Miodowe lata”, „Dziewczyny ze Lwowa” czy „Kasia i Tomek”.

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!