12.09.2018

Ogłaszamy Program Warsaw Kids Film Forum 2018!

Po sukcesie zeszłorocznej edycji dołożyliśmy wszelkich starań aby Warsaw Kids Film Forum umocniło swoją pozycję na rynku wzbogacając zarówno listę zaproszonych gości oraz propozycje programowe.

Warsaw Kids Film Forum to pierwsze i jedyne międzynarodowe koprodukcyjne forum pitchingowe filmów i seriali telewizyjnych dla młodego widza odbywające się w Polsce. Wierzymy, że druga edycja WKFF z rozbudowanym programem będzie doskonałą okazją do odkrycia nowych, ciekawych projektów do produkcji, dystrybucji czy sprzedaży a także nowych talentów scenopisarskich.

Forum odbędzie się w dniach 26-28 września w kinie Muranów w Warszawie przy al. Gen. Andersa 5. Pierwszy dzień tzw. Inspiration Day rozpocznie się od 6 prezentacji analiz oraz studiów przypadku poświęconych europejskim dziecięcym produkcjom filmowym i telewizyjnym, które odniosły wyróżniający je na rynku sukces. Maurice Wheeler z brytyjskiej agencji brandingowej – Kids Industries opowie nam o tym czym tak naprawdę jest społeczność fanów i jak bardzo jest ona istotna w budowaniu marki związanej z rozrywką dziecięcą i familijną. Następnie duet producentów – Emil Larsson i Martin Jern ze szweckiego Dansk Skalle – postara się odpowiedzieć na nurtujące wielu twórców oraz dystrybutorów pytanie, o to jak zbudować widownię kina dziecięcego oraz jak do niej trafić na przykładzie filmu Pokój 213. Gerry Shirren związany z Cartoon Saloon – irlandzkim studiem animacji znanym z takich produkcji jak Sekret Księgi z Kells czy Sekrety Morza (obydwie nominowane do Oskara), opowie o największych sukcesach studia i o budowaniu jego marki.

Druga część prezentacji poświęcona będzie nowatorskim produkcjom dziecięcym. Riikka Takila z fińskiej telewizji publicznej YLE opowie o serialu komediowym dla młodzieży Dragon Slayer 666, który odniósł ogromny sukces wiralowy wśród młodej widowni. Gisle Halvorsen – showrunner w norweskiej stacji telewizyjnej NRK odpowiedzialnej za produkcję m.in głośnego serialu młodzieżowego SKAM, opowie na przykładzie serialu Zombielars, o tym jak utrzymać zainteresowanie młodego widza w świecie zdominowanym przez produkcje Netflixa i YouTube’a. Sekcja Inspiration Day zakończona będzie prezentacją Ingvil Giske – nowerskiej producentki – o przykładach udanych produkcji dokumentalnych dla dzieci.

Pierwszego dnia odbędzie się również sesja pitchingów w ramach Giełdy Scenariuszy (Script Exchange). To nowa propozycja programowa Forum, stworzona wspólnie ze Script Fiestą. W wyniku selekcji, wybranych zostało 8 scenariuszy, które ich autorzy będą mieli okazję zaprezentować przed gronem ekspertów i osób decyzyjnych.

Kolejne dwa dni poświęcone będą sesjom pitchingowym projektów filmów pełnometrażowych oraz seriali na wczesnym etapie rozwoju (Projekty w developmencie) jak i tych w produkcji (Work in progress). W tegorocznej selekcji znalazły się tytuły z 11 różnych krajów, w tym: Bułgarii, Chorwacji, Czech, Holandii, Indii, Izraela, Łotwy, Macedonii, Niemiec, Polski, Ukrainy.

Twórcy filmowi będą mieli okazję zaprezentowania swoich projektów przed gronem ekspertów z kraju i zagranicy – dystrybutorów, stacji telewizyjnych, agentów sprzedaży oraz instytucji finansujących. Po pitchingach odbędą się indywidualne spotkania z producentami prezentowanych projektów. Obowiązuje uprzednia rezerwacja na stronie Forum. Wydarzenie zakończone będzie rozdaniem nagród przez partnerów Forum:

Nagroda CeTA ‒ Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA nagrodzi 2 projekty, dając im możliwość postprodukcji w studio CeTA, na łączną kwotę 140 000 zł.
Nagroda EAVE ‒ European Audiovisual Entrepreneurs zaprosi jeden z wybranych projek- tów do wzięcia udziału w jesiennych warsztatach marketingu filmowego (Eave Marketing Workshop) w Luksemburgu.
Nagroda Financing Forum for Kids Content ‒ The Financing Forum For Kids Content (Malmö,Szwecja) nagrodzi najlepszą prezentację, zapraszając producentów do wzięcia udziału w Pitchingu podczas kolejnej edycji Forum w marcu w 2019 roku.

Dodatkowym punktem w programie są konsultacje scenariuszowe w ramach spotkań przy Stolikach Konsultantów. Stoliki Konsultantów to 40-minutowe, indywidualne spotkania z doświadczonymi konsultantami scenariuszowymi. W tym roku zależało nam na zaproszeniu gości wyspecjalizowanych w różnych gatunkach filmowych, wychodząc naprzeciw potrzebom twórców zarówno produkcji fabularnych, serialowych jak i tych, którzy pracują nad projektami z zakresu transmedia.

Więcej informacji o programie Warsaw Kids Film Forum na stronie: www.warsawkidsff.pl oraz na Facebooku: www.facebook.com/kinodziecipro/

KIPA