Obiektyw Film Studio zrealizowało krótkometrażowe formy filmowe, które cieszą się dużym uznaniem publiczności takie jak:
„Nikifor moje drugie imię”– fabularyzowana opowieść o Nikiforze Krynickim, malarzu, najwybitniejszym twórcy gatunku prymitywizmu. Film opowiada o ostatnich dniach spędzonych w sanatorium gruźliczym w Foluszu koło Jasła.
”Historyczny pejzaż Podkarpacia.”– pokazuje ważne dla regionu, mało znane, ale znaczące wydarzenia historyczne.
„Rzeczpospolita Iwonicka – warto wiedzieć, trzeba zobaczyć” Dokument fabularyzowany opowiada historię utworzenia w Iwoniczu w 1944 roku republiki partyzanckiej. Został wyróżniony nagrodą Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za dokument historyczny, ukazujący nieznane dzieje terenów Podkarpacia w konkursie „To nas dotyczy” 2015 roku. Dodatkowym wyróżnieniem dla autorów filmu był udział w targach telewizyjnych „Reed MIDEM” Cannes w 2016 roku.
„Czas leśnych kurierów”– dokument fabularyzowany opowiadający o losach kurierów beskidzkich, w czasie II wojny światowej. W filmie przedstawiono sylwetki kurierów, m. in. Jana Łożańskiego. Film został wyróżniony przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji w Warszawie. I miejscem w konkursie „To Nas Dotyczy”w kategorii „Moja Mała Ojczyzna” w 2016, oraz statuetką Kryształowy Ekran. Zdobył też wyróżnienie na 4. Zamojskim Festiwalu Filmowym „Spotkania z historią”w 2016 roku.
„Akcja Pensjonat” – dokument fabularyzowany opowiada autentyczną historię uwolnienia więźniów z więzienia w Jaśle w nocy z 5 na 6 sierpnia 1943 roku. Sześciu żołnierzy Kedywu Armii Krajowej w spektakularny sposób pod nosem niemieckiej żandarmerii uwolniło 66 więźniów politycznych, dając szansę ucieczki kolejnym 67 osobom. O akcji mówiły alianckie radiostacje i pisała niemal cała prasa podziemnej Polski.
Kolejnym cyklem są „Polscy Wizjonerzy”, który przedstawia wybitnych, często zapomnianych Polaków, których działalność przyczyniła się do pozytywnego wizerunku Polski, a ich osiągnięcia zmieniły świat. Cykl otrzymał zgodę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na wykorzystanie logotypu „Niepodległa” – jest to symboliczne uczczenie jubileuszu 100 -lecia odzyskania Niepodległości. Prezentuje on wybitnych Polaków – polskich wynalazców, naukowców, przedsiębiorców i mężów stanu. Do tej pory powstało pięć filmów; „Jako w niebie, tak i w Komańczy”, „Łukasiewicz nafciarz romantyk”, „Wieleżyński- alchemik ze Lwowa”, ‘’Loret-leśnik z charakterem” oraz ‘’Weigl-zwyciężyć tyfus”
„Jako w niebie, tak i w Komańczy” to dokument fabularyzowany przedstawiający historię internowania Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy. Przybliża dotychczas mało znany, a jakże ważny okres z życia Prymasa Tysiąclecia. Prymas Wyszyński aresztowany został w 1953 roku i przez trzy lata przebywał w odosobnieniu. Władze komunistyczne czterokrotnie zmieniały mu miejsce pobytu, Komańcza kończy ten etap życia Wyszyńskiego. Zgodnie z zamysłem komunistów tamtejszy klasztor sióstr Nazaretanek miał być miejscem zupełnej izolacji Prymasa od świata zewnętrznego. Stało się inaczej, Komańcza była miejscem niezwykłych spotkań duchownego m.in. ze swoim ojcem Stanisławem oraz Marią Okońską, założycielką słynnych „ósemek”. To właśnie w Komańczy Wyszyński napisał dzieło swojego życia „Jasnogórskie Ślubu Narodu Polskiego”.
„Łukasiewicz nafciarz romantyk” to fabularyzowany dokument o życiu i działalności wynalazczej, przemysłowej oraz społecznej Ignacego Łukasiewicza. To bohater ponadczasowy, powstaniec, ale przede wszystkim twórca przemysłu naftowego na terenach ubogiej Galicji. Robił też dużo dobrego. Mówił, że „łatwo jest robić, jak się ma, z czego” i robił dobrze i rozsądnie, tak że z czasem podniósł ekonomicznie całą okolicę. Działalność przemysłową łączył z działalnością publiczną i społeczną. W 1866 r. został wybrany posłem na Sejm Krajowy, pracował w kilku komisjach sejmowych, był przewodniczącym w Komisji Naftowej, a także w Komisji Kultury Krajowej i Górniczej. Łukasiewicz był inicjatorem i projektodawcą ustawy, na mocy której wosk ziemny i olej skalny przestały być własnością państwową. Dzięki temu kopalnictwo naftowe uniezależniło się od austriackiej biurokracji. W 1866 r. Łukasiewicz stworzył „Kasy Brackie„, które były pierwszymi w Polsce i Europie instytucjami ubezpieczeniowymi, chroniącymi w przypadku chorób i inwalidztwa. Stworzył także ”Kasy Gminne”, które udzielały krótkoterminowych, ale bezprocentowych pożyczek. W Zręcinie dzięki Ignacemu Łukasiewiczowi i Karolowi Klobassie wybudowano neogotycki kościół. Geniusz Ignacego Łukasiewicza, wprowadził świat na nowe cywilizacyjne tory dzięki rafinacji ropy naftowej. Nasz film pokazuje, że Bóbrka, wieś leżąca w biednej Galicji to kolebka światowego przemysłu naftowego. W 2022 roku przypadał jubileusz 200. urodzin oraz 140. rocznica śmierci Ignacego Łukasiewicza „króla polskiej nafty”. Sejm Rzeczpospolitej Polskiej uchwalił rok 2022 Rokiem Ignacego Łukasiewicza”. Film ukazuje wielkiego Polaka jako przykład do naśladowania dla dzisiejszych przedsiębiorców. Przykład pomysłowości, wytrwałości, pracowitości ale również społecznej odpowiedzialności i uczciwości.
Film pt. „Wieleżyński – alchemik ze Lwowa” nawiązuje do pseudonimu jakim posługiwał się Marian Wieleżyński w czasach studenckich. Wieleżynski podobnie jak dawni alchemicy dokonał niezwykłego odkrycia – znalazł sposób na wykorzystanie gazu. Jest to opowieść o wybitnej postaci, inżynierze chemiku, przemysłowcu, wynalazcy i pionierze przemysłu gazowniczego w Polsce. Jego wizjonerstwo zaowocowało stworzeniem pierwszego na świecie gazociągu. Marian Wieleżyński był wynalazcą, społecznikiem, a także twórcą pierwszego na świecie gazociągu w Borysławsko-Drohobyckim Zagłębiu Naftowym. Na początku lat 20. XX wieku założył przedsiębiorstwo „Gazolina” działające na niespotykanych wówczas zasadach akcjonariatu pracowniczego. Barwna postać pełnego energii chemika, który wraz z Władysławem Szaynokiem i Ignacym Mościckim pokazali twórczą wersję patriotyzmu.
„Weigl – zwyciężyć tyfus” to historia profesora Rudolfa Weigla – Austriaka z pochodzenia, Polaka z wyboru, który jako pierwszy na świecie w latach 20-tych XX wieku opracował skuteczną szczepionkę przeciwko tyfusowi plamistemu. W latach 30. XX w. założył we Lwowie Instytut Badań nad Tyfusem Plamistym i Wirusami. Prof. Weigl zatrudniał tam setki, a za okupacji tysiące osób karmiących wszy na własnym ciele m. in. matematyka Stefana Banacha, poetę Zbigniewa Herberta, licznych członków AK i Żydów, chroniąc ich wszystkich przed deportacją do obozów koncentracyjnych. To niebezpieczne zajęcie, stanowiło niejednokrotnie przepustkę do życia. Jednocześnie otworzył zakład produkcji szczepionki. Kilkakrotnie nominowany do Nagrody Nobla nigdy jej nie otrzymał. Instytut Jad Vashem przyznał mu natomiast medal „Sprawiedliwy wśród narodów świata”. Ludzi uratowanych przez profesora na całym świecie nie sposób zliczyć. Tym smutniejszy jest fakt, że mało kto dzisiaj o nim pamięta, dlatego warto przypomnieć postać wybitnego uczonego, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy cały świat zmaga się z pandemią koronawirusa. Podobnie jak przed stu laty szczepionka Weigla ratowała życie milionom ludzi, tak i teraz szczepienia przeciwko Covd -19 zatrzymują pandemię. Film „Zwyciężyć tyfus” o Rudolfie Weiglu ukaże profesora – człowieka, z jego zaletami jak i wadami. Przybliży sylwetkę i wspaniały dorobek Polaka – Rudolfa Weigla, który tak wiele wniósł w opracowywanie i rozwój badań nad szczepionkami.
„Loret leśnik z charakterem” ukazuje losy pierwszego dyrektora Lasów Państwowych Adama Loreta. Jego historia to przykład wychowania młodego człowieka, którego polskość, patriotyzm były najważniejszymi wartościami w całym życiu, a Jego dokonania i historia życia powinny zostać przedstawione szerszej publiczności. Opowieść rozpoczyna się przedstawieniem korzeni Loreta, krótkim portretem jego rodziców. Matki, ojca – inżyniera kolejnictwa oraz starszego syna – Macieja. Następnie przedstawione zostaje dzieciństwo i młodość Adama w Jaśle, gdzie zrodziła się jego pasja do leśnictwa. Tutaj także Adam przeżywał swoją pierwszą miłość. Następne lata życia to wyjazd na studia do Lwowa, gdzie organizował strajk, a potem już widzimy go jako zarządcę lasów w majątku Branickich. Następnie film ukazuje losy Adama Loreta jako leśnika broniącego lasu będącego dobrem narodowym. Jako pierwszy dyrektor przedsiębiorstwa Lasy Państwowe udowodnił, że mądre nim gospodarowanie uratuje las dla przyszłych pokoleń. W filmie przedstawimy przemianę jaka zaszła w małym chłopcu zakochanym w lesie, w momencie uświadomienia sobie, że drzewa nie są wieczne i tylko od mądrości zarządzających lasem ludzi zależy czy las przetrwa. Film ukazuje losy dorosłego Adama Loreta, jego drogę do objęcia funkcji dyrektora Lasów Państwowych, zasługi, znajomość z Józefem Piłsudskim, Ignacym Mościckim. Ostatni etap życia to czas tuż przed wybuchem II wojny światowej oraz ewakuacja we wrześniu 1939 roku. Do tej pory nie powstał o Nim żaden film, a jego wybitna postać została niemal zupełnie zapomniana przez Polaków. Film przybliża nie tylko losy Adama Loreta i jego zasługi dla Polski, ale także jego sylwetkę, osobowość, charakter, pokazuje jakim człowiekiem był Adam Loret.