19.05.2023
KIPA we współpracy z kancelarią prawną SKP (Ślusarek Kubiak Pieczyk) zapraszają producentów oraz agencje aktorskie do udziału w szkoleniu online pt. „Umowy cywilno-prawne. Jak nie dać się zaskoczyć?”, realizowanym w ramach programu SPRAWNA PRODUKCJA.
Odbędzie się 29 maja (poniedziałek) w godz. 11:00-12:30.
Podczas spotkania omówione zostaną szczegóły dotyczące zawierania umów cywilnoprawnych tak by nie narazić się na zmianę kwalifikacji umowy przez ZUS. Szkolenie jest wynikiem rozmów pokontrolnych między KIPA, ZUS i Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej dotyczących formy zawierania umów ze statystami uczestniczącymi w produkcji utworów audiowizualnych.
Agenda:
Prelegenci:
Spotkanie poprowadzą adwokaci z kancelarii SKP: Maciej Kubiak* oraz Paweł Myrda**
Zapisy & koszt szkolenia:
Udział w szkoleniu wynosi 50 zł netto od osoby (61,5 zł brutto).
Zapisy przyjmowane są do 26 maja (piątek) za pośrednictwem formularza LINK TUTAJ.
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: biuro@kipa.pl
—————————–
*Maciej Kubiak – Adwokat, Partner zarządzający w kancelarii SKP Ślusarek Kubiak Pieczyk.
Specjalizuje się w zagadnieniach prawa autorskiego, mediów, filmowego i prasowego, IT i nowych technologii, reklamy i własności przemysłowej oraz ochrony dóbr osobistych. Reprezentuje klientów w sporach sądowych związanych z ochroną własności intelektualnej, renomy oraz w sprawach gospodarczych. Zrealizował kilkadziesiąt projektów obsługi prawnej produkcji filmowo-telewizyjnych, w tym wysoko budżetowych koprodukcji międzynarodowych. Doradzał wielu producentom, wydawnictwom muzycznym i książkowym, organizatorom koncertów, agencjom reklamowym i public relations, firmom IT czy domom mediowym.
**Paweł Myrda – Adwokat, Partner w kancelarii SKP Ślusarek Kubiak Pieczyk.
Specjalizuje się w zagadnieniach prawa własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego. Ma bogate doświadczenie w kwestiach ochrony dóbr osobistych osób fizycznych i podmiotów gospodarczych. Prowadzi bieżącą obsługę prawną producentów filmowych i telewizyjnych, w szczególności kompleksową obsługę produkcji filmowych i telewizyjnych. Przygotowuje i negocjuje kontrakty, m.in. umowy koprodukcyjne, dystrybucyjne i umowy z twórcami. Zajmuje się również prowadzeniem negocjacji i postępowań sądowych dotyczących produkcji i dystrybucji utworów audiowizualnych, z naciskiem na próby ich polubownego rozwiązania. W swoim portfolio zawodowym ma także obsługę wysokobudżetowych produkcji realizowanych przez największych producentów w Polsce, zarówno państwowych jak i prywatnych.
—
Szkolenie realizowane jest w ramach projektu Sprawna Produkcja 2023 i współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.