27.09.2022

Szkolenie 2: ZIELONA PRODUKCJA I DOSTĘPNE ZASOBY – 4 października (wtorek)

Zapraszamy na drugie szkolenie online z cyklu Laboratorium Zielonej Produkcji Audiowizualnej pn. Zielona Produkcja i dostępne zasoby.

  • Od pola bawełny do produkcji filmowej. Jak zarządzać zasobami w zrównoważonej produkcji? Wprowadzenie w temat związku pomiędzy decyzjami biznesowymi a stanem środowiska, gospodarki obiegu zamkniętego, mądrego zarządzania zasobami oraz pułapek działań pozorowanych czyli tzw. greenwashingu.

Szkolenie „Od pola bawełny do produkcji filmowej” ma na celu zwrócenie uwagi jak działania podejmowane w poszczególnych procesach organizacji produkcji przekładają się na wpływ na środowisko. W czasie spotkania uczestniczki i uczestnicy poznają zagadnienia związane z zielonym kłamstwem, odkryją prawdziwe koszty produkcji i konsumpcji oraz zdobędą wiedzę na temat gospodarki obiegu zamkniętego. Oprócz wyzwań środowiskowych, z jakimi boryka się obecnie świat spotkanie będzie okazją do pochylenia się nad rozwiązaniami, dzięki którym możliwe będzie prowadzenie projektów filmowych z szacunkiem do środowiska.

PROWADZĄCA:
Agata Rudnicka* – ekspertka zajmująca się problematyką społecznej odpowiedzialności i rozwoju zrównoważonego.

TERMIN:
4 października w godzinach 15:00-19:00. 

ZAPISY:
należy wypełnić formularz TUTAJ. Szkolenie jest BEZPŁATNE dzięki wsparciu Regionalnego Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej we Wrocławiu.

JĘZYK: 
szkolenie będzie prowadzone w języku polskim.

*Agata Rudnicka – od 15 lat zawodowo zajmuje się problematyką społecznej odpowiedzialności i rozwoju zrównoważonego. Doktor nauk ekonomicznych. Od początku swojej aktywności zawodowej związana z edukacją i promocją zrównoważonego rozwoju i CSR. Związana z Wydziałem Zarządzania UŁ. Ekspertka Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Polskiego Instytutu Praw Człowieka i Biznesu. Konsultantka projektu Chapter Zero Poland. Członkini Rady Naukowej Centrum Innowacji Społecznych UŁ oraz Rady Programowej Centrum Studiów Zrównoważonego Rozwoju UŁ. W latach 2010-2021 prezeska Fundacji CSR Impact. W latach 2018-2020 Pełnomocniczka Rektora UŁ ds. społecznej odpowiedzialności uczelni. Zaangażowana społecznie w działania na rzecz upowszechniania CSR m.in. w ramach Fashion Revolution Poland, Polskiego Komitetu Normalizacyjnego (praca nad standardem ISO 26000, koordynacja działań związanych z polską wersją przewodnika ISO 20400), Ministerstwa Gospodarki (w latach 2009-2021, w ramach członkostwa i przewodniczenia grupom roboczym). Głównymi obszarami jej zainteresowań są: strategiczne podejście do społecznej odpowiedzialności, zrównoważone modele biznesowe, problematyka rozwoju zrównoważonego i odpowiedzialności w łańcuchach dostaw oraz kwestie związane z edukacją na rzecz CSR i rozwoju zrównoważonego a także przedsiębiorczość społeczna. Szczególnie bliska jest jej problematyka mody zrównoważonej i odpowiedzialnej. Członkini zespołów realizujących międzynarodowe projekty edukacyjne i badawcze. Uczestniczka wielu konferencji naukowych i branżowych. Prelegentka i moderatorka. Współpracuje z przedstawicielkami i przedstawicielami różnych sektorów wspierając je w zmianie na rzecz zrównoważonego rozwoju. Certyfikowana trenerka, menadżerka projektów, tutorka, mediatorka, menadżerka ISO 9001 i ISO 14001. Nieustannie pracuje nad doskonaleniem kompetencji szkoleniowych poprzez udział w licznych kursach i szkoleniach. Pasjonatka metody Design Thinking. Została wyróżniona jako jedna z kobiet polskiego CSRu przez FOB (2013) oraz jedna z 25 Liderek Zrównoważonego Rozwoju przez Forbes Women (2021).

Uczestnicy kursu Laboratorium Zielonej Produkcji Audiowizualnej będą mogli uzyskać certyfikaty:

  • AMBASADOR Zielonej Produkcji Audiowizualnej (wymagane uczestnictwo w minimum 5 szkoleniach)
  • EKOKONSULTANT (wymagane uczestnictwo w minimum 5 szkoleniach oraz warsztatach)

Kurs został przygotowany pod auspicjami Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej oraz Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych. Przygotuje on polskie podmioty do realizacji europejskich celów związanych z osiągnięciem neutralności klimatycznej w 2050 r. oraz do lepszego wypełniania wymogów związanych z pozyskiwaniem europejskich środków, a w przyszłości spełniania minimalnych europejskich standardów zrównoważonej produkcji.

KIPA