EC1 Łódź – Miasto Kultury

EC1 Łódź - Miasto Kultury w Łodzi
(Łódź Film Commission)
ul. Tuwima 46
90-021 Łódź
tel. +48 42 600 61 33
lfc@ec1lodz.pl
http://www.lodzfilmcommission.pl

EC1 Łódź — Miasto Kultury jest przestrzenią otwartą na rozmaite działania kulturalne i naukowe. Jest domem Centrum Nauki i Techniki EC1, Narodowego Centrum Kultury Filmowej, Łódź Film Commission oraz Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej (w budowie). Kompleks EC1 mieści się na terenie i w zrewitalizowanych budynkach pierwszej łódzkiej komercyjnej elektrowni, która powstała w 1907 r. i działała do 2000 r.

Funkcjonująca obecnie w strukturach instytucji EC1 Łódź – Miasto Kultury Łódzka Komisja Filmowa powstała w 2009 roku jako pierwsza tego typu jednostka w Polsce. Łódź Film Commission zapewnia kompleksową i profesjonalną pomoc producentom filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, a także programów telewizyjnych, spotów reklamowych, wideoklipów i wszelkich innych form produkcji audiowizualnej. Każdy projekt otrzymuje pełne wsparcie w postaci pomocy w znalezieniu najlepszych miejsc do zdjęć, uzyskaniu pozwoleń, zgód właścicieli nieruchomości, wydzieleniu części parków, skwerów, przestrzeni miejskiej dla potrzeb ekipy filmowej. Komisja służy wsparciem w kontaktach z kluczowymi dla przygotowania i realizacji filmu podmiotami np. służbami miejskimi czy lokalnymi mediami.

Łódź Film Commission jest również operatorem Łódzkiego Funduszu Filmowego, z którego producent może pozyskać środki na film fabularny, dokumentalny lub animowany. Łódzki Fundusz Filmowy powstał w 2007 r. jako pierwszy tego typu fundusz w Polsce. W ciągu 13 lat jego istnienia dofinansowanie uzyskało ponad 80 produkcji filmowych. Do współfinansowanych tytułów należą: nagrodzona Oscarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego „Ida” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, najnowszy film tego reżysera – „Zimna wojna”, nominowane do Oscara „W ciemności” Agnieszki Holland, „W cieniu” Davida Ondrícka czy film dokumentalny Roberty Grossman, pt. „Kto napisze naszą historię?”

Łódź Film Commission jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Komisarzy Filmowych (AFCI) oraz organizacji Cine-Regio.

Profil na FB

Showreel/Trailer

KIPA