EC1 Łódź – Miasto Kultury

EC1 Łódź - Miasto Kultury w Łodzi
(Łódź Film Commission)
ul. Tuwima 46
90-021 Łódź
tel. +48 42 600 61 33
lfc@ec1lodz.pl
http://www.lodzfilmcommission.pl

EC1 Łódź — Miasto Kultury jest przestrzenią otwartą na rozmaite działania kulturalne i naukowe. Jest domem Centrum Nauki i Techniki EC1, Narodowego Centrum Kultury Filmowej, Łódź Film Commission oraz Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej (w budowie). Kompleks EC1 mieści się na terenie i w zrewitalizowanych budynkach pierwszej łódzkiej komercyjnej elektrowni, która powstała w 1907 r. i działała do 2000 r.

Funkcjonująca obecnie w strukturach instytucji EC1 Łódź – Miasto Kultury Łódzka Komisja Filmowa powstała w 2009 roku jako pierwsza tego typu jednostka w Polsce. Łódź Film Commission zapewnia kompleksową i profesjonalną pomoc producentom filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, a także programów telewizyjnych, spotów reklamowych, wideoklipów i wszelkich innych form produkcji audiowizualnej. Każdy projekt otrzymuje pełne wsparcie w postaci pomocy w znalezieniu najlepszych miejsc do zdjęć, uzyskaniu pozwoleń, zgód właścicieli nieruchomości, wydzieleniu części parków, skwerów, przestrzeni miejskiej dla potrzeb ekipy filmowej. Komisja służy wsparciem w kontaktach z kluczowymi dla przygotowania i realizacji filmu podmiotami np. służbami miejskimi czy lokalnymi mediami.

Łódź Film Commission jest również operatorem Łódzkiego Funduszu Filmowego, z którego producent może pozyskać środki na film fabularny, dokumentalny lub animowany. Łódzki Fundusz Filmowy powstał w 2007 r. jako pierwszy tego typu fundusz w Polsce. W ciągu 16 lat jego istnienia dofinansowanie uzyskało 119 produkcji filmowych. Do współfinansowanych tytułów należą: nagrodzona Oscarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego „Ida” oraz doceniona w Cannes „Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, nominowane do Oscara „W ciemności” Agnieszki Holland, nagradzana animacja Mariusza Wilczyńskiego „Zabij to i wyjedź z tego miasta” czy najnowszy projekt Magnusa von Horna.

Łódź Film Commission jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Komisarzy Filmowych (AFCI) oraz organizacji Cine-Regio i SPPA.

Profil na FB

Showreel/Trailer

KIPA