Studio Filmowe Kalejdoskop

Studio Filmowe Kalejdoskop Sp. z o.o.
ul. Chełmska 21
00-724 Warszawa
+48 (22) 851 17 79
studio@kalejdoskop.art.pl
http://www.kalejdoskop.art.pl

Studio Filmowe Kalejdoskop zostało założone w 1988 roku. W Studiu powstało ponad 250 filmów. W tym dokumentalne filmy telewizyjne, seriale fabularne, kinowe pełnometrażowe filmy dokumentalne i fabularne. Za filmy wyprodukowane w Studiu przyznano ponad 150 prestiżowych nagród.

Za film Marcela Łozińskiego „89 mm od Europy” w 1994 roku Studio otrzymało nominację do Oskara i Europejskiej Nagrody Filmowej. Na Krakowskim Festiwalu Filmowym przyznano za filmy wyprodukowane w Kalejdoskopie sześć głównych nagród oraz cztery nagrody dla najlepszego producenta w Polsce.

W 2010 najwyższą frekwencję w polskich kinach odnotowano na filmie fabularnym Studia pt.” Śluby panieńskie” w reżyserii Filipa Bajona.

W latach 2015/16 kilkanaście prestiżowych nagród na wielu festiwalach na całym świecie zdobywa pełnometrażowy, film dokumentalny Studia pt. „Mów mi Marianna” w reżyserii Karoliny Bielawskiej w tym Główną Nagrodę Złoty Róg w konkursie międzynarodowym Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

W 2015 roku przyznano trzy nagrody na Festiwalu Filmów w Gdyni dla fabularnego filmu Studia autorstwa Kingi Dębskiej pt. „Moje córki krowy” (Nagroda Publiczności, Nagroda Dziennikarzy, Nagroda Kin Studyjnych i Lokalnych). W 2016 roku w konkursie Polskie Nagrody Filmowe film fabularny Kingi Dębskiej „Moje córki krowy” otrzymał Polskie Orły w dwóch kategoriach (Nagroda Publiczności i Najlepszy Scenariusz) a w kinach film obejrzało ponad 750 tysięcy widzów. Za najlepszy polski film dokumentalny 2015 roku Polska Akademia Filmowa uznała film „Aktorka” w reżyserii Kingi Dębskiej i Marii Konwickiej. Studia wyprodukowało również filmy fabularne: „Zgoda” w reżyserii Macieja Sobieszczańskiego – nagroda za najlepszą reżyserię na festiwalu w Montrealu 2017; w 2018 roku „Zabawa, zabawa”w reżyserii Kingi Dębskiej, który zgromadził przed ekranami 450 tyś. widzów. W 2021 do szerokiej dystrybucji wejdzie najnowsza produkcja Studia film fabularny pt. „Zupa nic” w reżyserii Kingi Dębskiej.

KIPA