Warszawska Szkoła Filmowa

Warszawska Szkoła Filmowa
ul. Generała Zajączka 7
01-518 Warszawa
+48 605 401 403
emiliapytel@szkolafilmowa.pl
http://www.szkolafilmowa.pl

Warszawska Szkoła Filmowa została utworzona w 2004 r. przez reżysera, scenarzystę i producenta Macieja Ślesickiego oraz aktora Bogusława Lindę. Obecnie stanowi jedyny w kraju kompleks szkół filmowych, w ramach którego prowadzone są studia licencjackie i podyplomowe, Studium Wokalno – Aktorskie, roczne kursy, ogólnokształcące Liceum Filmowe i Liceum Kreacji Gier Wideo. W 2020 r. przy Warszawskiej Szkole Filmowej powstała również pierwsza w Polsce praktyczna Szkoła Zawodów Filmowych kształcąca profesjonalistów pracujących na planach filmowych i telewizyjnych. W ramach kampusu działa również zrewitalizowane studyjne Kino Elektronik.

Zespół szkół przy Warszawskiej Szkole Filmowej oferuje wszechstronne wykształcenie, kształci w zakresie filmoznawstwa, scenariopisarstwa, reżyserii, aktorstwa, realizacji obrazu filmowego, montażu, fotografii, produkcji filmowej i telewizyjnej, kreacji dźwięku oraz tworzeniu gier wideo i innych obszarów sztuki audiowizualnej. Prowadzone są również anglojęzyczne studia międzynarodowe, skupiające studentów z całego świata.

Autorski, nastawiony na praktykę, stale rozwijany program edukacyjny wszystkich szkół kompleksu powstał w oparciu o wiedzę i doświadczenie czynnych zawodowo praktyków, profesjonalistów branży audiowizualnej. Pod ich opieką studenci wszystkich specjalności współpracują ze sobą przy produkcji filmów rocznych i dyplomowych, które osiągają liczne sukcesy na festiwalach lokalnych i międzynarodowych (m.in. nominacja do Oscara, grand prix na Festiwalu Filmowym w Gdyni, Palm Springs Short Fest, Berlinale, w Toronto, Cannes).

Kompleks szkół filmowych dysponuje profesjonalnym zapleczem dydaktycznym i sprzętem, który jest stale unowocześniany o najnowocześniejsze technologie.

profil na FB

KIPA