28.05.2024

Webinarium: Relacje i negocjacje z platformami streamingowymi i dystrybutorami | 5 czerwca

KIPA we współpracy z kancelarią prawną SKP (Ślusarek Kubiak Pieczyk) zapraszają producentów oraz osoby zainteresowane do udziału w szkoleniu prawnym online pt. Relacje i negocjacje z platformami streamingowymi i dystrybutorami.

Wydarzenie odbędzie się 5 czerwca w godz. 11:00-12:30.

Podczas spotkania zostaną omówione wybrane zagadnienia:

  • rodzaje i modele współpracy z platformami (original, development, licencja, etc.),
  • projekty w równoczesnej współpracy z platformami i nadawcami,
  • modele dystrybucyjne (licencje, MG, presale, okna, terytoria),
  • na co zwracać uwagę przy negocjacjach z platformami i dystrybutorami (prawa, cashflow, wyjście z umowy, klauzule moralnościowe, etc.),
  • dystrybucja międzynarodowa (sales agent, CAMA, podziały terytoriów, recoupment, etc.).

ZAPISY & KOSZT

Udział w szkoleniu wynosi 100 zł netto od osoby dla członka KIPA (123,00 zł brutto),
oraz 150 zł netto od osoby dla osób niezrzeszonych w KIPA (184,50 zł brutto).

Zapisy przyjmowane są do 31 maja do godz. 13:00 za pośrednictwem formularza TUTAJ LINK

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: marta.krymarys@kipa.pl

——–

Maciej Kubiak – Adwokat, Partner zarządzający w kancelarii SKP Ślusarek Kubiak Pieczyk.

Specjalizuje się w zagadnieniach prawa autorskiego, mediów, filmowego i prasowego, IT i nowych technologii, reklamy i własności przemysłowej oraz ochrony dóbr osobistych. Reprezentuje klientów w sporach sądowych związanych z ochroną własności intelektualnej, renomy oraz w sprawach gospodarczych. Zrealizował kilkadziesiąt projektów obsługi prawnej produkcji filmowo-telewizyjnych, w tym wysoko budżetowych koprodukcji międzynarodowych. Doradzał wielu producentom, wydawnictwom muzycznym i książkowym, organizatorom koncertów, agencjom reklamowym i public relations, firmom IT czy domom mediowym.

Piotr NikołajukAdwokat, Partner w kancelarii SKP Ślusarek Kubiak Pieczyk

Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prawa własności intelektualnej – w szczególności prawa autorskiego – oraz prawa mediów i reklamy. Prowadzi bieżącą obsługę prawną producentów telewizyjnych i filmowych, agencji reklamowych i wydawnictw. Reprezentował osoby fizyczne i prawne w sporach dotyczących ochrony dóbr osobistych i naruszenia praw autorskich. Zdobywał doświadczenie zawodowe współpracując z wiodącą kancelarią prawniczą w USA obsługującą firmy działające na rynku rozrywki i mediów cyfrowych. Uczestniczył w projektach dotyczących nabywania oryginalnych i istniejących treści – dla kanałów telewizyjnych oraz dostawców usług VOD.

KIPA