07.12.2018

SESJA OTWARTA AKCELERATORA KIPA 13.12.2018

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych oraz Creative Europe Desk Polska serdecznie zapraszają na sesję otwartą Akceleratora dla młodych przedsiębiorców z sektora audiowizualnego poświęconą inwestorowi w branży audiowizualnej, która odbędzie się 13 grudnia w Kinotece w  Warszawie. Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

 

Podczas sesji otwartej będzie można wysłuchać wykładów prowadzonych przez czołowych specjalistów związanych z branżą audiowizaulną: producenta filmowego Kamila Przełęckiego, mecenasa Krzysztofa Czyżewskiego oraz przedstawicielkę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Annę Dziedzic.

Pierwszy panel zostanie poświęcony kontaktom z inwestorem, natomiast podczas drugiego Krzysztof Czyżewski przedstawi podstawy podpisywania umów z inwestorem. Na koniec Anna Dziedzic zaprezentuje Ustawę o finansowym wspieraniu branży audiowizualnej.

 

Spotkanie jest bezpłatne. Zgłoszenia należy wysyłać do wtorku 11.12.2018 na adres biuro@kipa.pl w temacie wpisując „Akcelerator – Sesja otwarta”.

 

09:30-10:00
Rejestracja i kawa powitalna

10:00-11:30
Inwestor w filmie cz. I | Kamil Przełęcki

11:30-11:45
Przerwa kawowa

11:45-13:15
Inwestor w filmie cz. II | Kamil Przełęcki

13:15-14:00
Przerwa obiadowa

14:00-15:30
jak dobrze podpisać umowę z inwestorem | Krzysztof Czyżewski

15:30-15:45
Przerwa kawowa

15:45-16:30
Ustawa o finansowym wspieraniu produkcji audiowizualnej tzw. “ustawy o zachętach” | Anna Ewa Dziedzic, Polski Instytut Sztuki Filmowej

16:30
Zakończenie

 

  

Anna E. Dziedzic – specjalistka ds. PR z 10-letnim doświadczeniem w branży filmowej w zakresie planowania i wdrażania strategii promocyjnych. Obecnie jest odpowiedzialna za promocję zachęt finansowych i przemysłu audiowizualnego w Film Commission Poland, które od jesieni 2018 roku działa pod auspicjami Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Poprzednio pracowała w Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych, była rzeczniczką Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz kierowała działem PR i marketingu wytwórni filmowej Alvernia Studios.

Kamil Przełęcki – producent filmowy i telewizyjny, Prezes Zarządu Cineo Studio Sp. z o.o. Kierował produkcją m.in. filmów Andrzeja Wajdy „Katyń”,  „Zemsta”, „Wyrok na Franciszka Kłosa”. Ma też w dorobku takie filmy jak:  „Statyści” (reż. M. Kwieciński) czy „Barbórka” (M. Pieprzyca) oraz seriale: „Oficerowie” (reż. M. Dejczer)  i „Stacyjka” (reż. R. Piwowarski). Pomysłodawca  wprowadzenia do Internetu – po raz pierwszy w Polsce wraz z premierą kinową –filmu  „Oda do radości”.  Autor oprawy interaktywnej do specjalnego odcinka serialu „Oficerowie” w itvp.pl z wariantami zakończeń wybieranymi przez odbiorcę.  Założyciel wypożyczalni filmów przez Internet (Vod – netino.pl), twórca i szef serwisu VOD – www.kinoplex.pl (Gazeta.pl). Ekspert ekonomiczny i współautor wzoru  kosztorysu filmu fabularnego PISF. Wykładowca w Akademii Koźmińskiego, Uczelni Łazarskiego w Warszawie, Warszawskiej Szkole Filmowej, Gdyńskiej Szkole Filmowej oraz na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach – Wydział RiTV.  Dyrektor Programowy Studium Producentów Audiowizualnych w Gdyni.

Mec. Krzysztof Czyżewski z Kancelarii Adwokackiej Czyżewscy. Wspólnik, adwokat, od kilkunastu lat zajmujący się prawem własności intelektualnej. Świadczy usługi przede wszystkim dla podmiotów działających w obszarze: filmu, mediów, prasy, książki, reklamy, rozrywki, IT, a także zwalczania nieuczciwej konkurencji i ochrony dóbr osobistych. Drugi główny obszar praktyki Krzysztofa Czyżewskiego to prowadzenie sporów sądowych, w postępowaniach cywilnych, gospodarczych i karnych. Pełni funkcję arbitra Sądu Arbitrażowego Rynku Audiowizualnego przy Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych. Były arbiter Komisji Prawa Autorskiego.

KIPA