06.09.2021

SKOK W DOK program rozwoju filmów dokumentalnych dla dzieci | Nabór do 15 października

O programie SKOK W DOK

SKOK W DOK to program rozwoju filmów dokumentalnych dla dzieci. Podczas kilku całodniowych sesji, wraz z tutorami, dorośli uczestnicy pracują nad pomysłami filmów dla dzieci. Dorosłe pomysły konsultowane są z młodymi widzami. Młodzi specjaliści będą też uczyć się podstaw tworzenie dokumentów i krytyczno-filmowej analizy. Program kończy publiczna prezentacja pomysłów (pitiching) przed ekspertami w ramach partnerskiego festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

SKOK > DLA DZIECIAKÓW przeznaczony jest dla dzieci w wieku 10 lat i więcej. Uczestniczki i uczestnicy będą oglądać filmy dokumentalne, brać udział w praktycznych warsztatach krytyczno-filmowych oraz uczyć się podstaw robienia filmu. A przede wszystkim będą uczyć się wyrażać swoje opinie i konsultować pomysły, nad którymi pracują dorośli. Wybierzemy około 12 osób.

>>zgłoś się

SKOK > DLA DOROSŁYCH przeznaczony jest dla tych, którzy chcą stworzyć pomysły na filmy dokumentalne dla dzieci. Organizatorzy zapraszają filmowców, artystów na początku swojej drogi twórczej lub tych dla których film dokumentalny dla dzieci jest nowym, interesującym obszarem. Program otwarty jest również na zgłoszenia od nauczycieli, edukatorów, animatorów, rodziców, osoby pracujące z dziećmi, wszystkich tych, którzy “czują” film, mają pomysły i chcą popracować twórczo. Można zgłaszać się w tandemach (należy to uwzględnić w zgłoszeniu). Wybranych zostanie około 8 pomysłów.

>>zgłoś się

Harmonogram:

>> 19 września 2021 – koniec rekrutacji
>> 30 września 2021 – ogłoszenie listy uczestników
>> październik 2021 – rozpoczęcie programu (spotkania będą odbywać się w soboty w centrum Warszawy, wstępne terminy: 9 października, 23 października, 27 listopada, 11 grudnia)
>> maj 2022 prezentacja (pitching) wypracowanych pomysłów przed ekspertami na festiwalu Millennium Docs Against Gravity


Kontakt:

skokwdok@ckf.waw.pl

Karolina Śmigiel  tel.: 504 163 396
Diana Gaik tel.: 668 160 433

KIPA