03.11.2023
Zapraszamy na piąte szkolenie online z cyklu Laboratorium Zielonej Produkcji Audiowizualnej 2023 pn. Jak zarządzać zasobami w zrównoważonej produkcji audiowizualnej – polskie case study.
Celem warsztatów jest próba znalezienia odpowiedzi na pytania czym jest gospodarka obiegu zamkniętego, jakimi zasadami należy się kierować w podejmowaniu decyzji zakupowych, jak rozmawiać z dostawcami oraz jak i gdzie ich szukać, jak tworzyć popyt na ekoprodukty i usługi.
W drugiej części spotkania zaprezentowane zostaną przykłady polskich produkcji, które wdrożyły zielone rozwiązania. Jakie wyzwania stały przed ekokonsultantami i producentami? Jakie rozwiązania udało się wdrożyć, a które nie zadziałały w polskich realiach?
PROWADZĄCY:
Agata Rudnicka – od 15 lat zawodowo zajmuje się problematyką społecznej odpowiedzialności i rozwoju zrównoważonego. Doktor nauk ekonomicznych. Od początku swojej aktywności zawodowej związana z edukacją i promocją zrównoważonego rozwoju i CSR. Ekspertka Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Polskiego Instytutu Praw Człowieka i Biznesu. Członkini Rady Naukowej Centrum Innowacji Społecznych UŁ oraz Rady Programowej Centrum Studiów Zrównoważonego Rozwoju UŁ. W latach 2010-2021 prezeska Fundacji CSR Impact. W latach 2018-2020 Pełnomocniczka Rektora UŁ ds. społecznej odpowiedzialności uczelni. Zaangażowana społecznie w działania na rzecz upowszechniania CSR m.in. w ramach Fashion Revolution Poland, Polskiego Komitetu Normalizacyjnego (praca nad standardem ISO 26000, koordynacja działań związanych z polską wersją przewodnika ISO 20400), Ministerstwa Gospodarki (w latach 2009-2021, w ramach członkostwa i przewodniczenia grupom roboczym). Współpracuje z przedstawicielkami i przedstawicielami różnych sektorów wspierając je w zmianie na rzecz zrównoważonego rozwoju.Została wyróżniona jako jedna z kobiet polskiego CSRu przez FOB (2013) oraz jedna z 25 Liderek Zrównoważonego Rozwoju przez Forbes Women (2021).
Karolina Kołtun – w branży filmowej od 20 lat, w zielonej produkcji od 2019 roku. Scenarzystka, autorka doświadczeń VR/XR, ambasador programu Green Screen unijnego projektu Interreg Europe oraz certyfikowana Ekokonsultantka Zielonej Produkcji Audiowizualnej KIPA. Green manager pierwszego polskiego projektu audiowizualnego, który uzyskał certyfikację Green Film. Stypendystka MKiDN w roku 2023 oraz rządu federalnego Australii w latach 2016-2018. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich, a podczas pobytu w Australii również Australijskiej Gildii Reżyserów (ADG) i Australijskiej Gildii Scenarzystów (AWG).
Stanisław Zaborowski – właściciel firmy Silver Frame. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz Programu dla Kreatywnych Producentów w Szkole Wajdy. W okresie 2007-2013 związany z Telewizją Polską, TVN oraz Polskim Radiem. Był członek Chines Europien Partnership of Development. Ukończył e-learning kurs Digital Storytelling na University of Birmingham oraz The Business Of Film na Open University. Przewodniczący Sekcji Młodych Producentów w KIPA w latach 2019-2022. W 2019 został uhonorowany tytułem Emerging Producer. Wiceprezes Zarządu Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych. Absolwent KIPA Finanse Lab i IDFA Academy, członek grupy roboczej ds. zielonej produkcji filmowej w Polsce. Od 2021 roku niezależny ekspert Eurimages przy Radzie Europy. Członek Europejskiej Akademii Filmowej.
Tomasz Morawski jest producentem stacjonującym w Warszawie, gdzie od 2017 roku prowadzi firmę Haka Films. Zajmuje się zarówno produkcją filmów artystycznych, jak również realizacjami komercyjnymi (filmy reklamowe i produkcje filmowe i seriale telewizyjne). Stawia sobie za cel tworzenie głębokich, wzruszających filmów dokumentalnych, których bohaterami są ludzie z krwi i kości oraz porywających filmów fabularnych na bazie dopracowanych scenariuszy, zrealizowanych na najwyższym poziomie. Tomasz Morawski oraz jego współpracownicy mają również w dorobku kierowanie produkcją dużych międzynarodowych koprodukcji, takich jak: „Mr. Jones” Agnieszki Holland (2019), „Krew Boga” Bartosza Konopki (2018) i „Who Will Write Our History” Roberty Grossman (2018).
TERMIN:
16 listopada (czwartek) w godzinach 15:00-19:00.
ZAPISY:
należy wypełnić formularz TUTAJ. Szkolenie jest BEZPŁATNE.
Zapisy do 15 listopada, godz. 12:00!
JĘZYK:
szkolenie będzie prowadzone w języku polskim.
Kurs został opracowany przez Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych przy wsparciu finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Przygotuje on polskie podmioty do realizacji europejskich celów związanych z osiągnięciem neutralności klimatycznej w 2050 r. oraz do lepszego wypełniania wymogów związanych z pozyskiwaniem środków publicznych w Europie, a w przyszłości spełniania europejskich standardów zrównoważonej produkcji.