13.10.2021

Webinar: Greenfilming – kompleksowe spojrzenie. Jak robić to dobrze? | 20 października

Webinar: Greenfilming – kompleksowe spojrzenie. Jak robić to dobrze?
20 października, godz. 17.00 – 18.30

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych we współpracy z Łódź Film Commission zaprasza na spotkanie online poświęcone zagadnieniu zrównoważonej produkcji AV – Greenfilming.

  • Przedstawimy podstawowe założenia zrównoważonego procesu produkcji filmu, porozmawiamy o wyzwaniach i możliwościach jakie daje podejście oparte na celach środowiskowych,
  • Spojrzymy kompleksowo na podejście szukając optymalnych dla branży rozwiązań,
  • Wspólnie zastanowimy się nad tym kogo potrzebujemy do tego aby zrównoważona produkcja stała się standardem.

Prowadzenie:
– Agata Rudnicka

Dr Agata Rudnicka od 14 lat zawodowo zajmuje się problematyką społecznej odpowiedzialności i rozwoju zrównoważonego. Ekspertka Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Polskiego Instytutu Praw Człowieka i Biznesu. Członkini Rady Naukowej Centrum Innowacji Społecznych UŁ oraz Rady Programowej Centrum Studiów Zrównoważonego Rozwoju UŁ. Konsultantka projektu Chapter Zero Poland oraz ekspertka programu Climate Leadership. Zaangażowana w działania na rzecz upowszechniania CSR m.in. w ramach Fashion Revolution Poland, PKN czy Ministerstwa Gospodarki (od 2009). Wyróżniona jako jedna z kobiet polskiego CSRu przez FOB (2013) oraz jedna z 25 Liderek Zrównoważonego Rozwoju przez Forbes Women (2021).

– Monika Głowacka (kierownik Łódź Film Commission)

Kierownik Wydziału Łódź Film Commission w EC1 Łódź – Miasto Kultury, któremu podlega Łódzki Fundusz Filmowy. Reprezentantka Komisji w organizacjach branżowych m.in: AFCI (Międzynarodowe Stowarzyszenie Komisarzy Filmowych), CineRegio – organizacji zrzeszającej europejskie fundusze filmowe, Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych, w której od 2020 r. zasiada w Prezydium oraz przewodniczy sekcji Regionalnych Funduszy Filmowych i sekcji Seriali. Dzięki zaangażowaniu w prace grupy Green Regio, Łódź podpisała w 2020 r. manifest, mający na celu zwiększenie świadomości na temat ograniczania negatywnego wpływu produkcji filmowej na środowisko. Inicjatorka i koordynatorka prac grupy „Porozumienie na rzecz zielonej produkcji audiowizualnej – Film dla klimatu”, którą tworzą przedstawiciele polskiego rynku audiowizualnego.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Liczba miejsc ograniczona do 50 pierwszych osób.

Zapisy do 18 października / lub do wyczerpania miejsc – za pośrednictwem formularza LINK TUTAJ

Wydarzenie realizowane jest w ramach kursu Akcelerator Przedsiębiorczości AV KIPA, który odbywa się w ramach zadania Akademia Kreatywności i Przedsiębiorczości KIPA i jest współfinansowane przez Ministerstwo Kultury , Dziedzictwa Narodowego i Sportu.  

KIPA