05.12.2022

Szkolenie: Współpraca z serwisami streamingowymi – umowy | 14 grudnia | Zapisy do 12 grudnia

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych zaprasza na szkolenie: Współpraca z serwisami streamingowymi – umowy.
Spotkanie odbędzie się 14 grudnia w godzinach 10:30 – 12:45, online.

Podczas szkolenia omówimy formy współpracy, przybliżymy ogólne pojęcia i elementy umów z serwisami streamingowymi jako podmiotów zamawiających produkcje w Polsce. Współpraca z serwisami OTT daje nowe możliwości, ale też wiąże się z określonymi obowiązkami i wymogami jakie spełnić musi ich partner – producent. Serwisy te mają często indywidualną wizję struktury i formy umów, zasad dokumentacji, czy raportowania, zatrudniania artystów, pozyskiwania praw. Poznanie tych zasad i pewnej filozofii działania, ułatwia przygotowanie się do tej współpracy.

PROWADZENIE:
mec. Krzysztof Czyżewski (Kancelaria Czyżewscy).

Krzysztof Czyżewski – adwokat, ekspert i strategiczny doradca w zakresie prawa własności intelektualnej i prawa mediów. Partner w Czyżewscy kancelaria adwokacka gdzie kieruje praktyką prawa IP i TMT.  Doświadczony pełnomocnik w procesach sądowych – tak przed sądem I jak i II instancji oraz przed Sądem Najwyższym. Świadczy usługi przede wszystkim dla podmiotów działających w obszarze: filmu, mediów, prasy, książki, reklamy, rozrywki i nowych technologii. Autor licznych publikacji w prasie fachowej oraz w mediach biznesowych. Uzyskał rekomendacje prestiżowych międzynarodowych rankingów kancelarii prawnych i prawników: Chambers & Partners, Legal500, Best Lawyers, Media Law International, IP Stars, WTR1000, WPIR oraz w rankingu ogłoszonym przez Rzeczpospolitą i Forbes.

KOSZT udziału
100 zł (+vat) dla członków KIPA z uregulowanymi składkami
150 zł (+vat) dla osób nie zrzeszonych w KIPA (producentów, kierowników produkcji)

ZGŁOSZENIA przyjmowane są do 12 grudnia
 za pośrednictwem formularza online TUTAJ LINK

Udział w szkoleniu będzie potwierdzany mailowo do 12 grudnia, w mailu znajdą się rownież informacje dotyczące płatności.

 

Wsparcie merytoryczne szkolenia – Kancelaria Czyżewscy

Szkolenie jest realizowane w ramach programu Sprawna Produkcja 2022 i jest współfinansowane ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

KIPA