26.09.2023

ZNAMY LAUREATÓW NAGRODY KLIMATYCZNY FILM

Podczas 48. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych wręczono po raz drugi nagrody Klimatyczny Film.

Pomysłodawcą i fundatorem nagrody jest szwedzka marka Electrolux. Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych jest partnerem merytorycznym nagrody, a inicjatywa Film dla Klimatu partnerem wspierającym. Nagroda przyznawana jest za przyjazne środowisku produkcje filmowe i zwraca uwagę na palący problem ilości odpadów i śladu węglowego produkowanego przez branżę audiowizualną.

W tym roku nagrody wręczono podczas uroczystości „Młoda Gala” w Teatrze Muzycznym.

Statuetkę w kategorii Klimatyczny Film Pełnometrażowy otrzymała produkcja W nich cała nadzieja w reż. Piotra Biedronia, którego producentką jest Beata Pisula z K&K Selekt. Nagrodę wręczyła Natalia Kostera, dyrektor marketingu Electrolux Poland – za całościowe podejście do zagadnienia zielonej produkcji filmowej, od tematyki filmu skupiającej się na skutkach globalnego ocieplenia, po sposób realizacji i kompleksowość wprowadzonych rozwiązań, a także decyzję o rekultywacji terenów, na którym był plan filmowy, w tym posianie trawy. W takich ekipach cała nadzieja.

Piotr Biedroń, Beata Pisula, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Nagrodę w kategorii Klimatyczny Film Krótkometrażowy otrzymała produkcja Wspaniałe kilka minut w reż. i według scenariusza Huberta Patynowskiego, której producentką jest Wiola Łabędź z No Drama Production. Nagrodę przekazała Monika Głowacka, przedstawicielka inicjatywy Film dla Klimatu na ręce Dominiki Ługowskiej, kierowniczki produkcji i Natalii Paczkowskiej, scenografki filmu.

Od lewej: Natalia Kostera, Dominika Ługowska, Natalia Paczkowska, Monika Głowacka, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Laureaci nagród otrzymali statuetki i nagrody finansowe w wysokości 15.000 PLN każda.

Serdecznie gratulujemy!

 

KIPA