20.12.2022

Ekokonsultanci i Ambasadorzy Zielonej Produkcji Audiowizualnej

7 Ekokonsultantek i 21 Ambasadorów Zielonej Produkcji Audiowizualnej ukończyło kurs Laboratorium Zielonej Produkcji Audiowizualnej 

Jednym ze sztandarowych projektów szkoleniowych KIPA w 2022 roku było Laboratorium Zielonej Produkcji Audiowizualnej – kurs poświęcony  zrównoważonej produkcji filmowej, serialowej, telewizyjnej i reklamowej zrealizowany przy wsparciu Komisji Europejskiej za pośrednictwem Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej we Wrocławiu.

W ramach kursu zostało zorganizowanych 6 szkoleń / warsztatów zajmujących łącznie 25 godzin zegarowych. Każde ze spotkań nich zostało poświęcone innemu aspektowi ekologicznej produkcji – od implementacji procedur na planie filmowym, przez audyt produkcji audiowizualnej, kalkulację śladu węglowego, aż po zagadnienia motywowania członków ekip filmowych do zachowań proekologicznych. Chętni wzięli również udział w praktycznych warsztatach dotyczących planowania działań ekologicznych na planie filmowym w ramach konkretnego projektu produkcji filmowej, serialowej lub reklamowej, zakończonych obowiązkowym pitchingiem rozwiązań ekologicznych przed panelem ekokonsultantek z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Węgier.

Raport z realizacji projektu zawierający szczegółowy program Laboratorium Zielonej Produkcji Audiowizualnej znajduje się TUTAJ.

Osoby, które wzięły udział w przynajmniej 5 z 6 szkoleń otrzymały od KIPA certyfikaty Ambasadora_ki Zielonej Produkcji Audiowizualnej KIPA, a osoby które zdecydowały się wykonać samodzielną pracę nad projektem i zaprezentować go panelowi eksperckiemu certyfikaty Ekokonsultanta_ki KIPA.  Tak określonymi absolwentami Laboratorium Zielonej Produkcji Audiowizualnej są:

Ekokonsultanci_tki KIPA

  1. Bogumiła Gręda
  2. Zofia Jezierska-Ostałowska
  3. Karolina Kołtun
  4. Edyta Kwiatek
  5. Aleksandra Leszczyńska
  6. Małgorzata Małysa
  7. Katarzyna Waśko

Ambasadorzy_ki Zielonej Produkcji Audiowizualnej KIPA

  1. Aneta Dobies
  2. Maciej Dydo
  3. Alicja Gancarz
  4. Monika Głowacka
  5. Małgorzata Jurczak
  6. Katarzyna Kopeć
  7. Paweł Kosuń
  8. Marta Krymarys
  9. Paulina Kufel-Ślęczek
  10. Leokadia Kubicka
  11. Aleksandra Kuk
  12. Wiola Łabędź
  13. Marta Materska-Samek
  14. Jagoda Mazepa
  15. Weronika Podgórska
  16. Michał Sadowski
  17. Julia Sosnowska
  18. Marta Szadowiak
  19. Ewa Szczepanowska
  20. Katarzyna Tymusz-Stach
  21. Anna Zdrojewska

Wzory certyfikatów:

Ambasador_PL

Konsultant_PL

Ambasador_EN

Consultant_EN

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!